Ak Partinin Zaferi

Ak Partinin Zaferi

Ak Partinin zaferi !
MHP ve Cemaat çevresi : Vatandaş bu defa “Tahir hoca” diyor bizde dedik ki vatandaş bu defa da ak parti diyor Kahramanmaraş’ta ak parti seçimi kazanır , sınıktı yok dediğimizde öyle değil, Rüzgvar var dediler..
Rüzgar var diyenler bildiler.. Cumartesini Pazara bağlayan gece, ağaçlar yıkıldı, çatılar uçtu , binaların kaplamaları yerinden sökülerek araçlara zarar verdi..
Rüzgarı iyi bildiler ama seçim sonucunu bilemediler..
Bu yazıyı kaleme aldığım sırada Türkiye de sandıkların yüzde 99 açılmış halde, Ak Parti 21 Büyükşehir 31 il Belediye Başkanlığı, 574 ilçe 135 belde ve toplamda 761 belediye başkanı kazandı.
Oyunun yüzde 10 gibi artırdı bu bir zaferdir.. Kahramanmaraş içinde öyle oldu.
CHP 5 büyükşehir, 8 il 148 ilçe 14 belde olmak üzere toplam 175 belediye başkanı kazandı.
MHP ise : iki büyükşehir 6 il 93 ilçe, 27 belde toplam 128 belediye başkanlığı kazandı. Diğer partilerde kendilerine göre bir şey aldılar..
Türkiye genelinin 2009 seçimleri ile kıyasladığımızda ise : Ak Parti oyunu artırdı, CHP oyunu artırdı, MHP’in oyu ise eksildi..
Zafer ak partinin, bu şu saat itibari ile netleşti.. Kahramanmaraş ve Türkiye de Ak parti Rüzgarı her yeri sardı..
Çok yeni bir konuya değinmek istiyorum: Devlet Bahçeli miting de ki veriler , sonucun böyle olacağını Kahramanmaraş’ta seçimi Ak Partinin kazanacağını açık ve net gösterdi..
Biz de Erkoç’a hayırlı olsun diye bir yazı yazmıştım, MHP ‘li arkadaşlarımız hopladılar, telefon telefon üzerine ve “ Herkes Tahir hoca diyor dediler..” peki hani ne oldu Tahir hoca !
Nerede bu Tahir hoca diyenler.. ?
CHP ve Cemaat ve MHP Rüzgarı ile bile Tahir hocayı kurtarmadı..
Hafta içinde gazeteci arkadaşlarımızla yaptığımız tahminlerde bir kere daha yanılmadığımı gördüm.. daha doğrusu 3 puanlık bir yanılma olduğunu görüyorum.. yazılı tahminimizde Ak Parti yüzde 60, MHP Yüzde 25 CHP Yüzde 15-20 aralığı olur diyordum.. burada biraz yanıldık..
Oda CHP’in MHP’eye yüklenmesi ile tahminimiz hemen hemet yakın olduğunu bugün görüyorum.. en doğru tahmini ise bizim Niyazi Kara ‘ın yaptığını görüyoruz hemen hemen aynı..da CHP de yanıldı..
Bir önceki seçime bakıyorum: Ak Parti , CHP ve MHP şekli ile sıralanıyor.. bugün baktığımızda CHP yüzde 3 oy oranı ile silinmiş MHP ise neredeyse oyunu ikiye katlamış, buda şunu gösteriyor, Kahramanmaraş’ta CHP ve Cemaat MHP yüklendi ama sonuç olarak seçim kazanmasına yetmedi..
Bundan sonraki seçimde MHP’ye CHP ve Cemaat desteği olmayacaktır, o halde MHP yönetimi biz hatayı nerede yaptık, niye seçimi kazanamıyoruz, diye aklı selim gazetecilerle oturup konuşmaları gerekir..
En azından bizi dinlemeleri gerekir, sonuçları bir iki puan yanılma ile bilen gazetecileri bir dinlemeleri gerekir..
Buradan şuraya gelmek istiyorum: Dün Ak Partide Mahir Ünal bey ile sohbet ediyoruz, Mahir Ünal bey, “ Benim bir oyum var onu verdim, diğer oylar Ak parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı oydur.. hiçbir belediye başkanımız oyu ben aldım demesin, benim bir oyum var, kendilerininde öyle diğer oylar başbakanımıza aittir..”
Buradan şuraya varmak istiyorum: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve diğer ilçe belediye başkanları seçim bugün bitirirerek Kahramanmaraş için ne yapa bilirizi düşünmeye başlamalıdır..
5 yıl çok kısa bir süredir.. bugün var yarın yok olacaktır.. beş yıl göz açıp kapayıncaya kadar kısa sürede geçip gidecektir. Önemli olan bu beş yılda kalıcı eserler vermek gerekiyor..
Ak Parti Kahramanmaraş ‘ta zaferini bir kere daha ilan etti. Bugünden sonra yapacakları hizmetlerin takipçisi olacağız, hayırlı uğurlu olsun diyorum..
İyi günler..
31 Mart 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co