Ak Partinin sıkıntısı belediyeler !

Ak Partinin sıkıntısı belediyeler !

Ak Partinin sıkıntısı belediyeler !

Duble yollar, hava alanları, Marmara ay, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul 3. Hava alanı, Gemi,Uçak,Uzay sanayi, Nükleer Santral ve buradan sayamayacağım bir çok proje imza atan Ak Parti 13 yılda Türkiye de çok güzel işler yaptı..

Deniz üzerine yapılan Dünyanın 3. Hava alanını Türkiye yaparak törenle hizmette sundu.. Denizin altından, su, otomobil, tren geçirdi..

Sağlıktan- Savunma Sanayine, Eğitimden genel hizmetlere çok güzel işler yaptı ve bana göre en güzel işlerinden biri ise şu kasaba belediyelerinin kapatması oldu..

Kahramanmaraş- Göksun yolu ve açılışı yapılan 8 tünelden 3 ‘ü görmek gerekir ! şöyle hafta sonu bir Göksun yapınız..

Konum bugün belediyeler

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Metropol ilçe  adayı belediye başkanımız Osman Okumuş, şöyle bir kenarda dursun Ak Partinin Kahramanmaraş sıkıntısı ilçe belediyeleri.. ki ah ah diyorum..

Bunların başında ise : Ekinözü , Çağlayancerit, Pazarcık, Andırın , Nurhak (CHP) gelmektedir.

Bir ilçe mahallesi (Köy) gittim, ilçe Belediyesi  imkanımız yok demiş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, mahalleye kilit parke taşı vermiş ama kamyonların döktüğü gibi duruyor bir yıldır el sürülmemiş..

Bir ilçe merkezine gittim: Büyükşehir belediyesi kilit taş yardımı yapmış, bir yıldan beri el sürülmeyen taşlar etrafa dağılmış, sahipsiz, bakan yok, vatandaş ise evine duvar bile yapmış..

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesi Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 1.5 milyon metre kare kilit parke döşemesi yaparak, köyleri : gerçek mahalle haline getirdi..

Dulkadiroğlu ilçe belediye başkanı Necati Okay ise : bir yandan alt yapı bir yandan ise kilit parke yaparak köyleri mahalle haline getiriyor.. alkışlıyoruz..

Kahramanmaraş’ın yeni metropol belediyesi adayı Türkoğlu Belediye başkanımız Osman Okumuş, park, mesire alanı, yeni belediye binası ve benzeri hizmetleri ile çalışan bir başkanımız ellerine sağlık diyorum..

Kahramanmaraş’ın sağlık turizminde en önemli merkezi (Cela) Ekinözü ilçesi ise 1.5 yıldan beri taş üzerine taş koymadığı gibi halkın büyük tepkisi var.. Ekinözü”ilçe değil köy bile olamaz !” diyorlar..

Hacınınoğlu, Engirzek obası,  Alışar, Demirlik, Gaziler, Ataköy, Türkmenler, Vehne, Ambar, Çiftlikkale, Soysallı, Ortaören, Mahallelerini gezdim..

Öyle veya böyle: Onikişubat, Dulkadiroğlu belediyelerinin verdiği hizmetler duyulması sebebi ile buralardaki mahalle sakinleri (Köy) isyan ediyor..

Adıyaman üzerinden Çağlayancerit’e giderek, Dağ yolundan Kahramanmaraş’a geldim, Çağlayancerit köyleri – Mahalleleri ile yol üzerindeki merkez mahallerine ziyaretlerde bulundum, vatandaş isyanda ve gavura kızarak oruç yiyeceklerini söylüyorlar !..

Kapudere- Kullar-Tatlar, Nurhak ve köylerine bir ziyarette bulundum, burada da isyan var, gerçi Nurhak Belediye başkanı CHP’li ama vatandaş yine isyanda ..!

Andırı’nın – Onikişubat ilçesine sınır mahallerine gittim, isyan hat safhaya çıkmış, bizim belediyemiz niye aynı hizmeti yapamıyor diyorlar..

Ekinözü : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 62, Selahattin Demirtaş’a yüzde 11, Ekmeleddin İhsanoğlu’na yüzde 27 oy vermişti..

Belediye Başkanlığı seçimlerinde: Büyükşehir Belediye Başkanlığına Ak Parti adayı yüzde 78 ve 8365 oy alırken: Ekinözü Belediyesinde ise : yüzde 36 ile 2761 oy almış, CHP  adayı yüzde 33 ile 2633 oyla ikinci olmuştu..

2011 yılında yapılan genel seçimlerde : Ak Parti Ekinözü ilçesinde yüzde 61 oy almıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oyu ile baktığımız da bir kayıp göremiyoruz..

2010 Anayasa oylamasın da :  Ekinözü ilçemiz : Anayasa oylamasında yüzde 74,9 oy veren bir ilçemiz..

2009 yerel seçimlerde : sadece merkezin oy kullandığı dönemde Ak Parti yüzde 12.8 oyla 5. Parti olmuştu..

Niye Ekinözü ilçesini örnek verdiniz derseniz: orası benim yerim ve Babam, Dedem Türkmenler köyünden bu sebeple benim birinci önceliğim bu bölge: Ancak gördüğüm, Gavura kızarak oruç yiyecekler var.. inşallah fazla olmaz diyorum..

Bu rakamları verdim ki : 8 Haziran 2015 Pazartesi günü karşılaştırma yapa bilesiniz..

Gezip gördüğüm yerlerde: Ak Partinin aday sıkıntısının üzerine : Belediyeler çok büyük etki ediyor, genel olarak insanların söylediği şu: Biz oyu Tayyip ve Ak Partiye veriyoruz..

Ancak : partinin belediye başkanı adayı diye önümüze koyduğu adaylar hizmet etmiyor, bir ders verelim oyu düşsün, bundan sonra çalışacak adaylar koysunlar diyorlar..

Milletvekili de önemli ama yerel yönetici daha önemli, işte halimiz diyerek isyan eden köylüler, Ak Partinin kırsal da ki oylarında sıkıntı gösteriyor..

Haaa : son gün ne yapalım, gavura kızıp oruç yemeyelim derlerse : mesele kalmaz ama, orucu yemeye niyet edenler orucu yerlerse !.. sonucu bende kestiremiyorum..

Buradan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a sesleniyorum: Çalışan belediye başkanlarının bölgesini bırak, tüm işleri onlara bırak, sen çalışmayan ilçelerin hizmetlerine bak !

13 Haziran da okulların tatil olması ile : köyler, yaylalar , Ilıca, Ekinözü içmeleri sezona merhaba diyecek ama Ekinözü ilçesinde özellikle yapılan hiçbir şey yok, buraya özel olarak el atmanızı bekliyoruz..

Ekinözü yeniden projesi yapılmalı: Baştan planlanmalıdır.. Ak Parti Ekinözü ilçe Başkanı Bünyamin Şakalar: çok iyi çalışıyor, belediye başkanının açığını kapatacak gibi duruyor ama onada destek gerekir..

İşin doğrusu : Ekinözü ilçemize , yiğit bir kaymakam, yiğit bir belediye başkanı , yiğit birer ilçe müdürleri ile 4 yıl yönetilse mesele kökünden çözülür ama bu yapı ile hiçbir şey yapılamaz, bu işler kafa meselesi , proje meselesi.. ufuk vizyon meselesi..görgü meselesi, bilgi meselesi..

Şifalı su akıyor ! Ekinözü halkı fakirlikle boğuşarak bakıyor ! yazık ..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co