Ak Parti’nin içindeki Derin Devlet!

Ak Parti’nin içindeki Derin Devlet!

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan Milletvekilliği seçimleri sonunda: iki günden beri televizyonlarda yapılan açık oturum ve özel açıklamaları izliyorum, Ak Parti’nin içinde büyük bir derin devlet eli olduğunu gördüm…

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gurup başkan vekili Mahir Ünal, Ak Parti yönetim kurulu üyeleri MKYK üyeleri, Genel Başkan yardımcıları, şu 3 dönem şartından da vazgeçerek, başını iki elinin arasına alıp iyi düşünmeleri gerekir! Parti içindeki derin devlet elini bulmaları gerekiyor.

17-25 Aralık kumpası, Gezi kumpası, Saray kumpası, Pareler yapı, Mit tırları, AB ve Batının sınırsız para desteği ile Ak Parti’yi itibarsızlaşmaya çalışan muhalefette bir de parti içindeki derin devletin eli değince sonuç kaçınılmaz oldu.

“Yine gönlüm hoş değil” diye üç gün önce yazmıştım. Ancak insanımız, sağduyu göstererek yüzde 40,9 oy verdi ise bunu Ak Parti yönetimini iyi okuması gerekiyor.

Bazı Ak Partililer: Birinci parti çıktık, zafer bizimdir diyorlar. Orta da zafer filan yok, birinci parti olmuşun, ama hükümet kuramıyorsun, böyle zafer olmaz, bunun yerine biz nerede yanlış yaptık demeleri gerekir.

İki günden beri yaklaşık 15 saat televizyon izledim. Açık oturum tartışmalar. Akşam A Haber’de yapılan tartışmada izledim… Burhan Kuzu, gazeteci Nihat Işık söyleminden ortaya çıkan sonuç ki Ak Parti içindeki derin devlet eli Ak Parti’nin 9 puan oy kaybına sebep olduğu ortaya çıktı. Ak Parti Genel Başkanı ve yardımcıları bunu görmeleri gerekir.

Ben sadece Kahramanmaraş’ta Ak Parti milletvekili listesinin berbat olduğunu sanıyordum, oysa hemen Türkiye’nin tamamında böyle olduğunu bu iki günlük televizyon izlememde öğrendim. İl il gazetecilerin değerlendirmesi, halkın söylemi, Ak Parti içinde bir el MHP’nin oyunu yükseltmek, HDP barajı aşırmak için çalışmış ki.

HDP’nin oyu yüzde 4,5 iken 13 emanet oylarla çıktı. Bunu genel başkan Selahattin Demirtaş da söylüyor.

İstanbul 3. Bölge en çok oyun kayıp edildiği yer: Gazeteci Işık, Burhan Kuzu’ya soruyor, 3. Bölgede yaşayan insanların tamamına yakını Güneydoğu kökenli insanlar ve buranın oyu Güneydoğu’dan daha fazla niye buraya doğu kökenli kişileri aday yapmadınız?

Burhan Kuzu: haklısınız diyor.

Batman’da bir ilçeden iki aday yapıldı. Birde merkez adı olsa iyi olmaz mı? ve adaylık yapacak kapasitesi olmayan kişiler. Maddi gücü olmayan kişiler, bunu niye aday yaptınız? Sorusuna cevap yok. Haklısınız cevabı çıkıyor.

Ağrı, Diyarbakır, Siirt, Muş, Van, Van ki: Ak Parti’nin yeniden inşa ettiği bir şehir, Hakkâri Yüksek ova hava alanı yapılan seçim öncesi açılan bir yer, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş hepsinde yanlış adaylar. Türkiye’de yanlış adaylar..!

9 puan oy kaybının sebebi: AB ve Batının desteği tamam, Pareler yapının okyanus ötesi basının yazdıkları, internet, gazeteler, televizyon kanalları tamam, siyasetin kirli yüzü tamam ama en büyük hata yanlış yapan ise Ak Parti içindeki derin devlet!

MHP’nin oyunu artırmasını, HDP Barajı çok rahat geçmesinin en büyük sebebi: Ak Parti’nin içindeki derin devletin eli ve yanlış adaylarla millette dayatma yapılmasıdır.

Burhan Kuzu: “Biz Şanlıurfa’da bir Fakıbaba olayı yaşadık, yanlış yönlendirdiler, Fakıbaba bağımsız koydu kazandı, oysa Ak Parti ceketimi koysam kazanır diyordu, tüm hükümet gücümüzle beraber olmadı, Fakıbaba kazandı. Özellikle Güneydoğu da insan faktörü partinin önünde ancak bu listeleri ben yapmadım, bir müdahilimde olmadı” diyor.

Adayların: ekonomik bağımsızlığını kazanmış, iş adamlarından sanayicilerimizden oluşması gerekiyor, Milletvekili adayının tanınmış olması gerekiyor ya da büyük bölümünün bu şekilde oluşarak, bir iki de araya alttan gelen monta edilebilir.

Bu bağlamda Kahramanmaraş’ı masaya yatırdığımızda: Ak parti Kahramanmaraş’ta listeye Mahmut Arıkan, İdris Tezcan, Hamit Bülent Eken, koysa, seçime bu isimlerle girse Kahramanmaraş’ta 393 bin olan oyu 352 bin’e düşmez, en azından 430 bin bandında kalırdı, 430 bin oy demek Kahramanmaraş’ta Ak Partiyi 8-0 yapardı.

Karakoç diye bir adayımız var ben gazeteci olarak yüzünü görmedim tanımıyorum. Bununla mı oy olacağız, Ekinözü de bile büyük oy kayıp edildi.

Ak Parti Kahramanmaraş’ta nereden baksanız 80 bin oy kaybetti.

Bunun vebali de: Bu milletvekili sıralamasını yapanlarıdır.

Komşumuz Gaziantep’e bakıyorum aynısı, Şanlıurfa’ya bakıyorum aynısı, hemen hemen Türkiye’nin tamamında, aynı olayları görüyoruz. Halkın istemediği milletvekili adayları, dayatma aday ve artık millet yeter diyor.

Ak Partiye milletimiz şunu söyledi: Ak Parti ve Derin Devlet! Biz senin adayına artık oy vermeyeceğiz, şehrimizin insanı, tanınan insan, ekonomik özgürlüğünü kazanmış, milletvekili maaşına ve emekliliğine ihtiyacı olmayan kişileri biz vekil adayı olarak görmek istiyoruz, gösterilseniz oy veririz, bu bir ikazdır, bu adaylarla erken seçime giderseniz kesinlikle oy vermeyiz diyor. Ak Parti yönetimi bunu okuması gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:” Milli irade ne derse başımızın üstüne açıklamasını yaptı,” Başbakan Ahmet Davutoğlu ve yönetimi bunu iyi okuyarak, Eylül de mi olur, Ekim de mi olur erken seçimde bu adayların tamamını değiştirmesi gerekiyor.

Orta da bir zafer filan yok, 9 puanlık kayıp var, hatanın nerede olduğunu görme zamanı gelmiştir.

Mevcut adaylarla seçime girilirse Ak partinin oyu daha aşağı düşer, adaylar yenilenerek bir seçime girilirse, milletin içindeki adaylar konursa yeniden yüzde 50’in üzerine çıkacağına inanıyorum.

Yaşadığı şehir de tanınan ekonomik özgürlüğünün yakalayan kişiler aday olarak gösterilmelidir. Derin Devletin elini de parti içinde kırmalıdır.

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

“Ak Parti’nin içindeki Derin Devlet!” için 3 cevap

 1. gurbette dedi ki:

  Bunu anlamak zor değildi. kıbrıs meydanındaki kahveye otursalar yeterliydi.

 2. Mehmet akpınar dedi ki:

  Bekir ilk defa böyle güzel bir analize rastladım
  Merkezdeki parazitlerin temizlenmesi Şart
  Tebrikler

 3. metin dedi ki:

  Bekir bey çok doğru söylediniz o listeye hukucu erdoğan yılmaz da olabilir. Liste tahmini çok doğru buna çay ocağı ları park lar berber ler bakkal lar da dahil edile bilir. Asgari öcret de gündeme alınmalı idi şunu vereceğiz şu tarihte denmeli idi özel ğüvenlik ciler den çok tepki vardı .uyarıları dikkat edilmedi umarım senin gibi düşünülmektedir yetkili mercilerimiz………………………………………..’

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co