Ak Partililere

Ak Partililere

İnsan siyasete girdiğinde aklının yarısı uçar gidermiş: Bizde bir girdik bir çıktık, bugün yarım akıllıyıyım, tam akıllıyıyım onu bilemiyorum..

Görülen köy kılavuz istemez : Ama Ak Partinin ve adaylarının çalışması Nasrettin Hoca’ın türkü çağırarak eşeğini aradığına benziyor..

Nasrettin Hoca’ya sormuşlar: Hocam böyle türkü çağırarak eşek aranır mı ?

Nasrettin hoca: Şu dağın ardında bir umudum var , orda bulamazsam siz benim feryadımı o zaman görün !..

Ak Parti Belediye Başkan adayları, İl ve ilçe yönetimi , bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gelir güzel bir konuşma yapar il genelinde 400 bin oy alırız hesabı yapıyorlar ama bu hesap tutmayacak..

Dost acı söyler: “Bu defa bunlara bir ders vereceğiz !” sözü yüz kişiden 90’ı söylüyor.. “Seçimi kayıp etsinler , odunu koysak seçilir !..” sözünden vaz geçsinler diyorlar…

Tarih Tekerrürden ibarettir: ANAP Milletvekili Ali Topçuoğlu ile dün görüştük..bize  : Bekir bey, senin kıymetini bilememişler,  aday olamdım diye üzülme , Mesut Yılmaz bizi aday göstermedi, bende çok üzülmüştüm, sonra ANAP milletvekili çıkaramadı o zaman da çok sevindim, çünkü param ve emeklerim boşa gidecekti, bende seçilemeyecektim, onun için aday göstermediği için teşekkür ettim, çok sevindim.. ” diyor..

Ali Topçuoğlu : “ 31 Mart ta seni aday yapmayanlara sende bir teşekkür yazısı yazarsın ben bugün bunu görüyorum,” diye ilave etti..sözlerini şöyle tamamladı..

Hayır : Her şeyde bir hayır vardır, hayırın hayır olduğu biraz geç anlaşırı !.

Ali Topçuoğlu ağabeyimiz haklı..

Büroda oturuyorum: 5-6 yaşlarında bir çocuk geldi, abi ayakkabını boyayım bugün hiç iş yapmadım, ekmek param yok diyor..

Bende : yok diyorum, Çocuk 50 kuruş 25 kuruş olur diye sakız gibi yapışıyor..

Bu arada: Gazeteye ilan vermiştik gazete dağıtımı için elaman alacağız diye bir genç geldi, oturduk konuşuyoruz, çocuk arada bir araya girerek: abi boyayım mı ? diyor.. biz konuşmaya devam ediyoruz..

Delikanlı : Gazetenizin tüm şartlarını kabul ediyorum, ama siz bana bu gazetenin 25 yıl ben emekli oluncaya kadar açık kalacağını ve benim emekli edinceye kadar SSK  piriminin yatacağını noterden taahhüt vermesiniz ?

27 Yıl Türkiye gazetesinde 10 yıldır kendi gazetemde yöneticilik yapıyorum, böyle bir sözle karşılaşmamıştım.. dondum kaldım, ne diyeceğimi bilemiyordum..

Çocuk: lafa girdi, Peki ağabey, sen ölmeden 25 yıl yaşayacağına garanti verebilirimsin ? ya sen ölürsen bu iş yeri ne yapacak o zaman ? dedi.

Allah beni kaynar kazandan kurtaran çocuğa cebimde 5 TL vardı hemen onu verdim ve :” Al sana bu parayı ayakkabıyı boyamasana da  olur,” diyerek teşekkür ettim..

O çocuk beni kurtardı ve o genci : sana burada iş yok diyerek gönderdim gitti..

Ak Partililerde günün sözü :

Günün sözü : Çocuk babasına seslenmiş: Baba aday oldunuz mu ?

Babası üzgün bir şekilde : yok oğlum yapmadılar ?

Çocuk: Ah be bebe geçen yıl BBP üye olsan, 20 gün öncede istifa ederek Ak Partiye gelseydin, bugün Ak Parti de lise başı olurdun ?… ben ne diyeyim sana ki !…

Baba: haklısın oğlum haklısın !..

Ak Partiden liste dışı kalan Belediye Meclis üyeleri, belediye Başkan adayları bugünlerde BBP kapısını çalmaya başladılar: bizi üye edin diye ?

Bugünlerde BBP ‘ye olan Ak Partililer 2019 seçimlerinde liste başı olarak Ak Partiden seçime girmeye hazır hale gelecekler..

Ak Partide siyaset yapmanın yolu BBP den geçer.. BBP üye ol, Belediye Başkan adayı ol, Belediye Meclis üyesi adayı ol, İl Başkanı ol , ilçe başkanı ol, Milletvekili ol, Bakan ol her şey olabilirsin , ama önce BBP üye olacaksın, seçime yakın zamanda istifa ederek Ak Partiye geleceksin..

Önümüzde bir milletvekili seçimi var, eğer böyle bir düşünceniz varsa hemen koşun gidip BBP üye olun, yönetici olmaya bakın , sonra gelir, Ak Partiden milletvekilliliği baş vurusunu yaparsınız.. bizden söylemesi diye ,” günün esperisini yapıyorlar..

İyi günler..
21 Şubat 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co