Ak Partili olabilmek

Ak Partili olabilmek

Ak Partili olabilmek !.. dinlemekten geçer : ah ah bir bizi dinleye bilseniz !

Hacı Ali Özal’ın seçimi kaybettiği o seçim

Valilik önünde dolmuş durağında bekliyorum.. eve gideceğim soğuk bir Mart günü

Önüme bir Doğan marka araç durdu, Bekir ağabey bende seni arıyordum buyur gel !..

Bende : hayırdır dedim..

ANAP yönetiminden görev verdiler her üye bir gazeteci getirecek miş banada sen düştün !.. onun için seni arıyorudum..

Kusura bakma ben eve gideceğim !..

ANAPLI Abi :  olmaz, götürmem gerek !..

Bende : Silahını çek de bari esir al !..

ANAPLI: Abi özür dilerim, beni anla zor durumdayım !..

Belki : gelirdim ama, eve gideceğim yemek yiyeceğim !.. gelemem !..

Anaplı: Ağabey ben sana yemek yedirim evine de bırakırım var mı dahası !.. söyle !..

Bir yüzüm güler, bir yüzüm ağlar : Peki gidelim dedik..

Söyledim ya : hava çok soğuk , donuyoruz, başka bir mahalleden hacı Ali Özal ve ekip gelecek konuşma yapacak.. onları bekliyoruz.. soğuk iliklerimize işliyor..

Beni getiren ANAP ‘lı ise araç’ı çalıştırmış sıcak yerde oturuyor, öyle görünce yanına vardım ve kendisine dedim ki : “ Bu nasıl iş ben dışarıda donacağım sen sıcak yerde otur bu olur mu, çık kalabalık et bari dedim..

O Anaplı : Ben bunlara oy mu vereceğim ki ? kalabalık edeyim bu kadar yeter dedi..

Sohbeti koyulaştırdık.. : Meclis üyesiyiz gelmek zorundayım, ama ben bunlara oy vermeciğim günlerini göstereceğim ! diyerek diş biliyor..

Sonra oradaki ANAP’ıları dinledim.. hepsi haklı ve oturdum bir yazı yazdım: Refah Partisi adayı Ali Sezal ağabey’e hayırlı olsun, yeni başkanımız Ali Sezal diye..

ANAP’lılar havalara hopladılar, ne tehtitler ne sözler..

Bir dinleyin bize hak vereceksiniz dedik, bizi dinlemediler.. hep kendileri konuştu..

Sonra iki hafta sonra seçim günü geldi, oylar kullanıldı.. Biz bir mağralı, bir Serintepe, Bir orman Bölge, Bir Bahçelievler, den seçim sonuçlarını aldık.. Belediye Başkanlığını Ali Sezal açık ara alıyor.. o zaman telefonla ’a canlı bağlantı kuruldu Televizyonda – Radyo da ilk açılan yüzde 10 sandık da RP adayını seçimi kazandığını söyledim.. sandıkların yüzde 10 açıldı ama Refah partisi adayı Ali Sezal’ın seçimi kazanacağını ve bunun açık görülmeye başladığını söylemem üzerine ANAP ‘lılar bizi telefon ile tehdit ettiler..

Saat 10 yani 22 00 olunca Ali Sezal açık ara önde ve Kahramanmaraş belediye başkanı olduğu kesinleşti.

ANAP Selçuk sitesindeki bürosuna gittim, kapatıp gitmişler.. bizi dinlemediler, etrafındaki dalgavukların sözüne baktılar..

Geliyorum bugüne Ak Parti’ye  oy verme ve ak partili olmaya !..

Ak Partinin 2009 il genel meclisinde ki oyu 396.481 MHP 57 bin CHP 76 bin civarında aradaki fark büyük ve kapanmaz gibi  görülen bir fark..

Biz bir şey söylüyorsak bir bildiğimiz bir gördüğümüz var, Ak Parti yönetimi bir kere bizi dinleme yerine , eleştirdiğimiz zaman havalara hopluyor..

Bu memlekette ben den daha iyi bir ak partili görmüyorum, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul belediye başkanı olarak makam koltuğuna ettiği bir sözle yüreğimize girmişti o günden bugüne halen yüreğimizdedir..

Ama Kahramanmaraş il teşkilatı ve ilçe teşkilatları ile belediye başkan adaylarını çalışmasını beğenmiyorum.. Bu çalışma ile bir yere varılamaz..!..

Gördüklerimiz var, bildiklerimiz var, duyduklarımız var, yaşadıklarımız var, bizi bir kere dinlerlerse 30 Mart da gülen taraf kendileri olacağına eminim..

Zafer kazanmış Kahraman gibi dolaşmaya devam ederlerse 31 Mart da da bizim söyleyecek çok sözümüz olacaktır..

Ak Partili küsmez, Ak partili kırılmaz, kapıdan kovulsa pacadan girer , çünkü bu vatan meselesidir..Milli mücadele meselesidir.. yeniden ayağa kalkma meselesi..

Düşman vatanı 4 koldan sarmış, her cepeden ateş ediyor, bir oyun çok büyük önemi var ken, bizimkiler hale oyunda , oynaşta..akıl akıldan üstündür..Bugün ayrıştırma zamanı değil birlik zamanı, herkesi kucaklama zamanı..

Yanlış yolda gidiyorsunuz, eksik ve hatalar var, Belediye Meclis üyesi aday adayları ile Belediye Başkan aday adaylarını kucaklamanız gerekli, bunu daha öncede söyledim , böyle seçim çalışması olmaz..!

Ben il başkanıyım, ben ilçe başkanıyım, ben belediye başkan adayım , gazeteci kim oluyor ! diyorsanız.. siz bilirsiniz yolunuz açık olsun 31 Mart ‘ta görüşürüz..

Biz yine de 30 Mart da oyumuzu Ak partiye veriz, her şeye rağmen veriz de başkası verir mi vermez mi ? onu sonra göreceğiz..

31 Mart da inşallah bugün gördüğümüz gazete başlıklarını atmak zorunda kalmayız duası ile herkesin yolu açık olsun diyorum..

İyi günler..
22 Şubat 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co