AK PARTİDE BİRLİK CHP KAYNIYOR…

AK PARTİDE BİRLİK CHP KAYNIYOR…

Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra AK Partiyi kim yönetecek sorusu vardı. AK Parti geniş istişare sonucu Dışişleri Bakanı Profesör Ahmet Davotoğlu  AK Partiyi 2015 seçimlerine taşıyacak isim oldu. “Önceki yazımda da Ahmet Davutoğlu’ nun ayak sesleri diye görüşlerimi paylaşmıştım.” Bundan sonra AK Partide ne olur? Görünen odur ki; bölünür parçalanır gibi hayal kuranlar, hayaller de kalırlar. AK Parti de alınacak kararlar Partinin her katmanın da büyük bir titizlikle uygulanıyor. Böyle olunca kenetlenme, muhabbet hasıl oluyor. Bina sağlam inşa ediliyor.

AK Partinin başarısındaki en büyük pay birlikteliktir. Ana muhalefet Partisi CHP’ de ise; Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından çok farklı sesler oluşmaya başladı. Parti içinden Muharrem İnce’ nin başını çektiği Kılıçdaroğlu karşıtları harekete geçti. İnce Kılıçdaroğlu nu demokrat olmamakla da suçluyor. 2010 da korku imparatorluğunu yıkacağım diyen kılıçdaroğlu nereye gitti nereye gitti Devrimci kemal diyerek her fırsatta tepki gösteriyor.

CHP 5-6 Eylül de olağan genel kurultay kararı aldı. Partide ki; kurultay kararı ve Kılıçdaroğlu karşıtlarının tepkisi ve parti içi huzursuzluğu adeta tavan yaptı.

Adaylığını açıklayan Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’ nu Diktatörlükle suçluyor. parti içi huzursuzluğunun fitilini ateşliyor. Kurultaydan tekrar Kılıçdaroğlu Genel Başkan seçilirse muhtemelen böyle olacak gibi 2015 genel seçimlerine Kılıçdaroğlu tarafından genel bir muhalefet arındırması olur.

CHP Ülkenin en istikrarsız partisidir.  Her zaman bir liderlik kavgası olmuştur. İsmet İnönü den başlayan ve günümüze kadar gelen son olarak da Muharrem İnce’ nin Kılıçdaroğlu na karşı liderlik kavgası gibi CHP tabanının 40 yıllık bir iktidar özlemi var.

Liderlik kavgası CHP de pek durulacağa benzemiyor. Adı emekçi partisi emekçiden dahi oy alamayan partiden emekçi partisi olur mu?

CHP Ana muhalefet partisi ama görevini yapamıyor. Seçmene güven vermiyor. Böyle olunca da devamlı kan kaybediyor. Bu kan kaybıyla bir gün yok olup gidecek, muhalefet her zaman her yapılan işe karşı çıkmak değil bunu idrak edemediler.

İktidar şu işi de iyi yaptı diyerek teşekkür etme erdemliliğini gösteremiyorlar. Seçmen artık bu gibi muhalefet istemiyor. Böyle olunca seçmen bundan rahatsız oluyor.

Sonuç CHP her seçim de hüsran bilmem daha ne kadar bu zihniyette devam edecekler.

Ne zaman aklıselim düşüneceksiniz.

Ne zaman layıkıyla muhalefet yapacaksınız.

Ne zaman Ülke’ nin faydasına olan hizmetleri engellemek için Anayasa mahkemesine gitmekten vazgeçeceksiniz.

Siz bilirsiniz o halde kan kaybetmeye devam…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“AK PARTİDE BİRLİK CHP KAYNIYOR…” için bir cevap

  1. ahmet dedi ki:

    Ya kardeşim siz Ak Parti’den başka bir şey bilmezmisiniz. Bir günde esnafın, memurun,çiftçinin sorununu yaz. Bu kadarda yandaşcılık olunmaz ki? Bu kadar hevesli isen git o partiye gir siyaset yap daha iyi olur. Yada tarafsız yaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co