Ak Parti yemeğinde Birlik Mesajı

Ak Parti yemeğinde Birlik Mesajı

AK Parti Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Teşkilatı, 1. Olağan Kongre öncesi de Ramada Otel de düzenlediği yemekli toplantıda Parti delegeleri yoğun ilgi gösterdi ve birlik mesaj çıktı.

Milletvekili Mehmet Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir birer konuşma yaptı.

Eski Milli Eğitim Bakanı Mehmet Sağlam: “ Kahramanmaraş’ta yapılan bütün kongrelere katıldığını kaydeden Sağlam, partinin merkezde gösterdiği kurumsallaşmayı ilçe kongrelerinde de gördüğünü belirterek şunları konuştu: “Şimdi burada merkezdeki bu olgunluk, merkezdeki bu kurumlaşma örneği gerçekten dünyada nadir görülen bir örnektir siyasi partilerde. Şimdi de İlçe Başkanlıklarımızın seçimleri var, İlçe Kongrelerimiz var. Yarın yapılacak olan kongre aşağı yukarı bir ilçemiz hariç bütün ilçe kongrelerinin sonu olacaktır. Arkasından da İl kongremizi yapacağız. Bugüne kadar yaptığımız bütün ilçe kongrelerine katıldım. Hepsinden genel başkanlık seçiminden Başbakanlık seçimine kadar partinin merkezde gösterdiği olgunluğu, kurumlaşmayı bu ilçe kongrelerimizde de gördük. Bunlar bir bayram havası içinde yapıldılar, eski çalışanlarla yeni çalışacak olanlar en ufak bir gönül kırıklığı olmaksızın bir araya geldiler ve büyük bir olgunluk içinde ilçe kongreleri tamamladı.”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç konuşmasında şunları söyledi: “AK Parti kurulduğu günden bu yana siyasete olan güveni yeniden daha sağlam zemine oturtmuştur. Siyasete olan güven daha güçlenmiş, siyaset kurumu bugün Türkiye’mizin en güçlü, toplumumuzun en güvenli kurumu haline gelmiştir. Tabi burada partimizin politikalarının çok büyük önemi var. Milletimize vermiş olduğumuz sözlerin gereğini yerine getirmemizin büyük önemi var.”

Büyükşehir Belediye Başkanlığına halkın büyük bir desteğiyle seçildiğini aktaran Erkoç şu şekilde konuştu: “Aziz hemşehrilerimiz teveccüh gösterdi, bu göreve büyük bir teveccühle seçildik. İnşallah bizler de gecemizi gündüzümüze katarak sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Birçok alanda aziz hemşerilerimize vermiş olduğumuz sözleri yerine getirme gayreti içindeyiz. Kurumumuzu Kahramanmaraş’ımızın genelinde yapılandırdık. Şu an Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde şubesi olan KASKİ ile beraber bir Büyükşehir Belediyesi ve birçok alanda ihalelerimizi yaptık yapmaya devam ediyoruz.”

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Metin Doğan ise yaptığı konuşmasında, partilerinin hem 30 Mart’ta, hem de 10 Ağustos’ta Kahramanmaraş’ta destanlar yazdığını ifade etti.

Türkiye’nin AK Parti iktidarından önce bugünkünden çok kötü durumda olduğunu söyleyen Doğan şöyle konuştu: “Geçmişin Türkiye’si karanlığa gömülmüş,28 Şubat’ın zulmü tanklarla insanların üzerinden geçmiş, ekonomik krizlerle ülke felakete sürüklenmiş, bu kriz ve karanlık ortamından istifade eden yamyamlar, eyyamcılar, devletin 50 milyar doların üzerindeki parasını alarak bankaları boşaltmak suretiyle, ülkeyi iflasa sürüklemiş, sağlıktan eğitime hangi alanda olursa olsun devletin tüm kurumları elinizi attığında lime lime parçalanan bir yapıya sahip hale gelmiş. İşte AK Parti kadroları 12 yılda büyük bir inançla, özgüvenle, iradeyle bugün Türkiye’yi her alanda baştanbaşa yeniden imar etti. Öncelikle insanlarımızın üzerindeki her türlü zulmü, baskıyı kaldırdık. Gerek eğitim alanında yapılan reformlarla, gerek sağlık alanında yapılan reformlarla, gerekse ekonomide sağladığımız başarılarla Türkiye’yi yaşanılır bir ülke kıldık.”

17 Ağustos’ta kurulmuş genç bir ilçe olduklarını söyleyen Onikişubat ilçe Başkanı Ahmet Özdemir konuşmasında şunları anlattı: “17 Ağustos tarihinde kurulmuş bir ilçeyiz, genç bir ilçeyiz ama seçimin içine doğmuş bir ilçeyiz. Biz bu ekibimizle, bu arkadaşlarımızla il başkanımızla, ilçe başkanlarımızla, belediye Başkanlarımızla, Milletvekillerimizle bu seçimin içine doğmuş ilçeyle 2 tane seçim atlattık. Sonunda çok başarılı 2 sonuç elde ettik. 30 Mart yerel seçimlerinde Yüzde 65 oy oranı aldık. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 81 oy oranı aldık. Kongreler malumunuz siyasi partilerin bayramlarıdır, seçimler zaferleridir. Biz yarın İnşallah bu bayramı birlikte yaşayacağız. Arkadaşlarımla, kardeşlerimle bu bayramı birlikte yaşayacağız” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co