Ak Parti Vekil adaylarını değiştiriyor !

Ak Parti Vekil adaylarını değiştiriyor !

Ak Parti Vekil adaylarını değiştiriyor !

Kemal Kılıçtaroğlu : CHP de değişiklik çok az olacak, Devlet Bahçeli: MHP belli değil, Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklama yaptı, Ak Parti adaylarının tamamına yakınını değiştirerek seçime yeni isimlerle girilecek..

Bize gelen bilgilere göre: Mahir Ünal , bu defa kimseyi karıştırmadan Kahramanmaraş listesini başbakan Ahmet Davutoğlu ile istişare yaparak hazırlamaya, hazırlanıyor..

Başbakan Ahmet Davutoğlu: “ 3 dönem şartını sona ermesi ile Eylül de olağanüstü kongre yaparak yeni Ak Parti yönetimi ve MKY üyelerini seçerek seçime girme hazırlığı içinde..

Gözler Kahramanmaraş Milletvekili adaylarında

Bize gelen bilgilere göre :

Mahir Ünal

Nevzat Pakdil

Yıldırım Ramazanoğlu

İdris Tezcan

Mahmut Arıkan

Hamit Bülent Eken  liste de görülen isimler..

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerini değiştirdiği gibi , Türkiye genelinde, halkı kucaklayan, o yörenin çocuğu olan vekil adayları ile seçime gitmeye hazırlanıyor..

Bingöl’e İzmir den , Bingöllü olmayan bayan adayı koymanın ak parti  faturasını ödemiş bir parti olarak, 22 Kasım 2015 de yapılacak erken seçimlerde ak parti aday faktörünü birinci sırada tutacak.. halkı kucaklayan yöre insanı ile seçime girecek..

Ak Parti:  Özellikle İstanbul 3. Bölge de 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde Güneydoğu kökenli adayları koymamamın ağır faturasını ödedi.

Seçim İstanbul da kazanılır, daha önce yazmıştım, Ak Parti 93 bin oy daha alsa tek başına iktidardı.. çoktan yeni hükümet kurulmuştu..

Hakkari Yüksekova’ya hava limanı, yaptı, Dünyanın 3. Deniz üzerine yapılan hava Alanını Ordu – Giresun’a yaptı ama yanlış adaylar sebebi ile seçimi kaybetti..

Ak Parti 2011 seçimlerinde Kahramanmaraş’ta 392 bin oyla 6 vekil çıkardı, 7 Haziran 2015 seçimlerinde 344 bin oyla 6 vekil çıkardı. CHP – HDP böldüğü için CHP vekili Ak Partiye kaydı yoksa: 5-1-2 olarak çıkacaktı..

18 yaş üzeri genç seçmeni de ilave ettiğimiz zaman Ak parti Kahramanmaraş’ta birinci parti çıksa da 95 bin oy kaybetti..

Ak Parti kaybettiği 95 bin oyu Kahramanmaraş’ta alsa 7-1 olacaktı..

Kahramanmaraş’ta 54 bin esnaf, Bin’in üzerinde fabrika, 280 bin SSK ‘lı veya Bağ-Kur’lu çalışan var.. eşleri ve çocukları ile nasıl bir oy potansiyeli olduğunu düşünün !..

Kahramanmaraş’ta vekillerin içinde : Sanayici ve iş adamı olmalı, Esnaf adayımızda olmalı ki , her kesimin oyunu alabilesin..

Onun için ince hesaplar başladı..

Mahmut Arıkan- Sanayici esnaf iş adamı, Kahramanmaraş’ta yatırımı olan bir insan..

İdris Tezcan: Müteahhit- iş adamı, halkın içinde olan biri..

Hamit Bülent Eken: Eczacı- esnaf halk ile iç içe olan biri..

Kahramanmaraş kucaklayacak adaylarımız..

Ankara bazında ise :

Mahir Ünal: Ak Parti gurup başkan vekili, başka söze gerek yok..

Nevzat Pakdil: TBMM Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Ak Partinin kurucusu ..fazla söze gerek yok..

Böyle bir liste ile Ak Parti kaybettiği 95 bin oyu alarak Kahramanmaraş’ı 7 -1 yapması içten bile değil !..

Sevgili dostlar: Siyasi Partilerin tüzüklerinde birinci madde: Parti kurup iktidara gelmektir. Tüm hedefleri de bu yöndedir.. iktidar ve bakanlık kimse kaçırmak istemez..

Bu bağlamda: Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu Pazartesi görüşme yapacaklar.. sonuç da bir seçim hükümeti çıka bilir..

Öyle de olsa, böylede olsa önümüzde bir seçim görülüyor..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün memleketinde yaptığı açıklamada, 45 günlük süre dolduğunda kanuni yetkimiz ne ise onu yaparım, benim için siyasi parti farkı yoktur diyerek siyasileri uyardı..

Tüm bunlar gösteriyor ki : Seçim ufuk da görüldü..

Ak Parti adaylarını değiştirerek: özüne dönerek yeniden seçime girmelidir..

Ak Parti : Ekonomik özgürlüğünü yakalamayan, Milletvekili maaşına heves edenleri de aday olarak bu seçimde gösterme hatasını yapmamasını bekliyoruz..

Sözün özü: Şehri vali gelmiş vergi toplamış 7 küp altın etmiş, halk valiyi Padişaha şikayet etmiş, Padişah valiyi görevden almış yerine yeni vali atamış..

Vali halkı toplamış: “Halkım benim 7 boş küpüm vardı.. tamamını doldurdum, size tam hizmet edecek gün gelmişti.. beni görevden aldırdınız, yeni gelen valinin de 7 boş küpü var gerisini siz düşünün ! “ diyerek ayrılmış..

Vallah gerisini siz düşünün

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co