Ak Parti ve Adayları

Ak Parti ve Adayları

Bugün Ak Parti dışındaki partiler belediye başkan adayı, Meclis üyesi adayı bulamazken, Ak Parti de aday adayları bir biri ile yarışıyorlar..
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adayının belirlenmesi ile ilçelerin açıklanmasından sonra partiden kırılma ve kopmaların olacağı kanatındayım..
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanlığı
Çağlayancerit Belediye Başkanlığı,
Pazarcık Belediye Başkanlığı,
Dulkadiroğlu Belediye başkanlığı
Onikişubat Belediye başkanlığı
Türkoğlu Belediye başkanlığı
Andırın Belediye Başkanlığı
Göksun Belediye Başkanlığı
Afşin Belediye Başkanlığı
Elbistan Belediye Başkanlığı
Nurhak Belediye Başkanlığı
Ekinözü Belediye Başkanlığı için yarış tüm hızı ile devam ediyor.. her aday kendini yüzde 90 şanslı görüyor ve hatta kendini belediye başkanı adayı görenler bile var..
Bir yandan Belediye Başkan aday adayları, bir yandan , Belediye Meclis üyesi aday adayları tatlı bir yarışın içinde .. sonu da inşallah böyle geril diyelim !..
Ancak şunu söylemek gerekirse : Bazı aday adayları tusta bekliyor, aday olamazsa hemen bir hamle ile parti değiştirerek başka partiden aday olacak bunun ön hazırlığını yaptığını gördüm..
CHP ve MHP Ak Partiye göre rahat, çünkü onların bir tek adayı var onu ikna ederlerse ismini açıklıyorlar.. Ak Partinin en az adayı olduğu ilçede beş aday adayı var.. hal böyle olunca : Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı açıklamasının arkasından 11 ilçe belediye başkan adayını açıklayınca küsmeler o zaman kendini gösterecek..
Küçük ilçelerde adayın önemi var, bir yanlış aday seçimi kaybettirir.. Ak Parti adayını çok doğru kişilerden seçmek zorunda, kim bir fazla oy getirir onu iyi belirlemesi gerekiyor..
Türkiye de bir derin devlet gerçeği var, bugün derin devlet bitmedi, Ak Partinin oyu yüzde 50 altına düşsün ertesi gün, ellerine tencere kapağını alıp sokaklara çıkarlar, hükümet istifa diye.. onun için bir oy kim fazla getirecekse onunla yola devam etmek gerekiyor..
Bu sebeple Ak Parti kiminle bir oy fazla alacaksa onunla yoluna devam etmelidir.. Kahramanmaraş Büyükşehir adayı önemli, ancak ilçelerin adayı da çok önemli, özellikle Göksun, Afşin, Ekinözü, Nurhak, ve Pazarcık adayı çok önemli , hatta buna Andırın da ekleye biliriz.. Çağlayancerit de ekleye biliriz..
Tabi Belediye başkan adayı kadar Meclis üyesi de çok önemli, Ufuk vizyonlu bir adayın yanına aynı değerde Meclis üyeleri ile merkez ve ilçeler hizmet’te ayağa kalkacaktır.
Ak Partinin işi zor, 12 Merkez için Belediye Başkan adayı, Meclis üyesi adayı, belirlemek bunlarla bir seçime gitmek öyle kolay da olmayacak gibi görülüyor..
Partilerin aldığı oylara bakıyorum, bıçık sırtı olan ilçelerimiz ki bunlara çok önemli aday koymak gerekir..
Çağlayancerit ilçesi : İsmail Celfin ile yola devam derse çok akıllı bir karar verilmiş olur, çünkü : İsmail Celfin Andırın’lı , Çağlayancerit Merkez den değil, Bozlardan değil, Nacardan değil, Helete – Düzbağ dan değil orta yolun adayı..
Bugün kasaba ve ilçe merkezli hangi adaya verseniz diğerleri küser ve diğer partilerden aday olarak çıkarlar bunun sonucu da Çağlayancerit seçimi kayıp edile bilir.. Oysa İsmail Celfin : “ Üç üniversite bitirmesi, liyakat, ufuk vizyon için bana göre Çağlayancerit Belediye Başkanlığı için en idal aday olacak kişidir..
Ak Partinin oyları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oyları, İsmail Celfin toparlama oyları ile Çağlayancerit Belediye Başkanlığı çok rahat kazanılacak bir ilçe.. ancak başka birine verilirse hiçte öyle kolay kazanılacak bir ilçe olamaz..
Bu sebeple bu örnek gibi : kritik ilçelerde Ak Parti orta bir adayla seçime girmesi çok daha güzel olacaktır..
İyi günler
23 Kasım 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co