Ak Parti Son Viraj da !..

Ak Parti Son Viraj da !..

Ak Parti Türkiye genelinde 23 Mart 2015 Pazartesi günü sabah saat 09 00 den akşam saat 17 00 kadar milletvekili adaylığını sivil toplum kuruluşları başkanlarına ve yönetimine soracak..

Dernek, Vakıf, Gönüllü Kuruluşların : Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Pazartesi günü yani 23 Mart 2015 günü bugün gün boyu Ak partiden kimi milletvekili olarak görmek istiyorlarsa onun ismini yazacaklar..

AK PARTİ VEKİL LİSTESİNE STK GÖRÜŞÜ

Ak Parti Türk siyaset tarihinde yine önemli bir adım daha attı. İllerdeki Milletvekili belirleme sürecinde kendi teşkilatına sandık kurarak gönlündeki adaylarını yazdıran Ak Parti şimdi de ildeki  tüm Sivil Toplum Örgütlerin istedikleri adayları belirlemek için sandık kurarak oy kullandıracak.

Sandık da Ak Partiye müracat eden 84 aday adayı veya mevcut milletvekilleri olmayacak , isteyen istediği ismi gönülden geçen 8 ismi yukarıdan aşağıya yacak..

En az 4 isim yazılması istenecek ve kapalı zarflarla yapılan seçim sonucu Ak parti Kahramanmaraş milletvekillerini belirleyecek.

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Metin Doğan yaptığı açıklamada Kahramanmaraş’ta bulunan vakıf, dernek, meslek kuruluşları ve benzeri STK’ların başkan ve yönetim kurulu üyelerinin milletvekili belirleme sürecinde takdir haklarının olacağını söyledi.

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine yönelik aday tespit çalışmaları AK Parti Genel Merkezince devam etmekte, bu çerçevede temayül yoklaması ve mülakatlar gerçekleştirilmiş olup ara komisyon çalışmaları ise sürdürülüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Doğan şunları söyledi: “Sivil Toplum Kuruluşlarımız demokrasimizin vazgeçilmez bir unsuru ve gerekliliğidir. Partimiz 14 yıllık süreçte almış olduğu tüm kararlarda Sivil Toplum Kuruluşlarımızın görüşlerini dikkate almış ve bütün çalışmalarda onlara da yer vermiştir.

Bu güne kadar izlemiş olduğumuz bu yol sayesinde Türkiye’nin kalkınmasına ve milletimizin refahına hep birlikte katkı sunduk. Milletvekili adayı belirleme çalışmaları sürecinde de daha önce partimiz yetkili organları tarafından da kamuoyuna açıklandığı üzere partimiz yetkili kurullarınca sivil toplum kuruluşlarının da bu sürece dâhil edilmesi benimsenmiştir” dedi.

OYLAMA 23 MARTTA GERÇEKLEŞECEK

Bu bağlamda; ilimizde bulunan vakıf, dernek, meslek kuruluşları ve STK’ların aday belirleme sürecine dâhil edilmesi amacıyla 23 Mart 2015 Pazartesi günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde saat 09.00 da başlayıp saat 17.00 da sona erecek olan oylama işlemi yapılacak.

Oylamada dikkat edilecek hususlar ise şunlar:

-İlimizde bulunan vakıf, dernek, meslek kuruluşları ve benzeri STK’ların yönetim kurulları asil üyeleri oy kullanabilecektir.

-Oy kullanacak olanlar ilimizde kimleri milletvekili görmek istiyorsa istedikleri isimleri yazacaklar, partimizce kendilerine isim sorulmayacaktır. Bu çerçevede kendilerine isim listesi sunulmayacak ve ucu açık liste usulü benimsenecektir.

-Oy kullanacak kişiler en fazla ilimizin çıkaracağı toplam milletvekili sayısı olan 8 adet isim yazabilecek ancak 8 adet isimden daha az isim tercihi de kullanabilecektir.

-Oy pusulalarının içerisine konduğu zarflar il başkanlığımızca açılmadan genel merkez SKM başkanlığımıza teslim edilecektir.

Burada iyi reklam yapan çalışan : şu isimlerin önemi bir kere daha kendini göstermektedir: Serdar Erdoğanyılmaz, Mahmut Arıkan, İdris Tezcan, Ali Özdemir, Cengiz Onaran, Arif Özsağır, Veysi Kaynak,  Mustafa Saylak, Murat Bahtiyar Aras, Dr. İlter Çitil, diğer aday adayları isimleri sıralanıyor..

Sevgili dostlar: 84 adayın ismi Ankara bazından 20 indirilmiş olup, 4 milletvekili 24 kişinin şu anda ismi üzerinde duruluyor..

Pareler yapı ile bağı olan kişiler kesinlikle listeye konmayacaktır: eski vekil veya belediye başkanı bile olsa Ak parti listesinde yer almayacaktır..

Bu sebeple Kahramanmaraş’ta bir çok isim yenilenecek gibi duruyor..

Onun için : MİT raporu, sağlam olacak.. halkın sevdiği bir kişi olacak ondan sonra listeye girecektir..

Bize sık sorulan soru listeye kim girer diye biz üç ismi kesin gibi görüyoruz..

Hayırlısı diyorum..

Hazırlık aşamasında bir aday adayı dostumuz bizim ismimiz yok mu diye sordu ? : Bizde 84 kişinin isminin yazmamızın mümkün olmadığını söyledik..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co