Ak Parti özüne dönmeli!

Ak Parti özüne dönmeli!

Sabah oy kullanıyoruz: 80 yaşında var sanıyorum, bir teyzemiz, dua ve gözyaşları ile mimar Sinan ilköğretim okuluna gelerek oyunu kullandı.

Sözlerine kulak verdim: “Allah’ım İslam aleninin Türkiye’nin liderliğine ihtiyacı var, birliğimizi, düzenimizi bozma, Allah’ım!..

Ülkemize göz diken hainlerin gözlerini kör et, şerlerini ülkemizden def et, huzur ve istikrar devam etsin” amin amin diyerek dua ederek oy verdi.

Sanıyorum: bu dualar Ak Partiyi ayakta tuttu.

Ak Parti özüne dönmeli: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cezaevinden çıktığında dana kurban edenler, ağlayıp gözyaşı dökenler, il ve ilçe yönetiminde dağ bağ koşanlar bugün partinin önünden bile geçirilmiyor ama oyunu da veriyorlar.

1950 Demokrat partiden beri gelenleri  küstürdük!..

2002 deki Ak Parti ruhunu yeniden yakalamalı, Biraz derine indiğimizde 1950 DP, Milli Nizam Partisi, ANAP ve Ak Parti. Kökü olan 65 yıllık gelenek, Kahramanmaraş olarak baktığımızda o gün il ve ilçe yönetiminde olan insanlar bir ağabey olarak partinin onursal yönetimi olmalı, onursal başkanı olmalı! vekillere: “Yedi uyurlar” denmemeli!..

Elbette gençler monta edilmeli, siyasi partiler, odalar, dernekler, fabrikalar, kurumlar, kişilerle gayim değil ancak: Tecrübeden yararlanmak ve büyüklere saygı göstermek şarttır.

“Ak Partinin içinde derin devlet eli var,” yazımda da yazdığım gibi, Ak Parti özüne dönmeli, bir el ak partiyi bitirmek için sürekli çalışıyor, içten yıkıyorlar. Bunu görmek gerekir.

Şanlıurfa’da: Fakıbaba örneği gibi, doğuda ve küçük yerleşim yerlerinde insan faktörü partinin önüne geçer, güçlü olan aday bağımsız koyar kazanır!

Bugün ak partinin milletvekili adaylarının tamamına yani 550 aday adayına iller bazında baktığımız zaman: “Peh güzel adaylarımız var !” denecek bir aday listesinin olmadığını görüyoruz. Oysa bu listede Marka isimlerin olması gerekirdi. Üç dönem şartını kaldırıp marka isimleri koymaları gerekirdi.

Derin Devlet eli: Ak parti kayıp etsin, MHP ve HDP kazansın diye çalışıyor!

Ak Parti kurmayları şunu yapmalı: illere giderek orada ki gazetecileri, Sanayici ve iş adamlarını toplayarak:”Biz kiminle girersek seçimi kazanırız? “ sorusuna sormalı, milletvekili adaylarını da onlardan seçmelidir.

CHP’nin yüzde 25 kemikleşmiş oyu var, MHP yüzde 13 kemikleşmiş oyu var, Ak Partinin ise yüzde 33 kemikleşmiş oyu var. HDP’nin yüzde 4 civarında oyu var. Yüzde 25 gezer ve sandığa gitmeyen bir oy var Türkiye de. Bu 25 oydan en çok kapan iktidarı göğüsler.

Kimse kusura bakmasın: parası olmayan kişiden milletvekili adayı değil, dernek başkanı adayı veya muhtar adayı bile olamaz !..

Aday adayı olacak kişinin: önce ekonomik özgürlüğünü kazanan kişi olmalı.

Milletvekili adayının: Devletin vereceği vekil maaşına muhtaç kişi olmamalı..!

Cebini değil: Türkiye’yi düşünmeli

Nevzat Pakdil: TBMM Parlamenterler birliği başkanı olarak bunu bilir TBMM tarihine baktığımız zaman 100’ü üzerinde kişinin milletvekili maaşını almadığını görürüz..!

Bu kriterlere vurduğumuz zaman: Allah aşkına söyleyin kim vekil adayı olmalı!

Kahramanmaraş olarak baktığımız zaman: Listede, Nevzat Pakdil, Mahmut Arıkan, İdris Tezcan, Hamit Bülent Eker, Mahir Ünal başta olmalı, altına da kimi yazıyorsanız yazsaydınız Kahramanmaraş en az 450 bin oyla 8-8 yapardı.

Benim tahminim: Eylül veya Ekim de seçim var!

Ak Parti: üç dönem şartını kaldırmalı, özüne dönmeli, gerçek marka isimleri aday göstermeli ve erken seçimden yüzde 50’nin üzerinde oyla yeniden tek başına iktidar demelidir. Anket firmaları: Ak partinin yüzde 33 kemik oyu var, yüzde 50 bandını yeniden çok rahat yakalar diyorlar.

Bu teklifimize sıcak bakmaz, bu liste ile devam derlerse : Sonuç’a kendileri katlanmak zorunda , burada sorumlu ak parti il ve ilçe yönetimleri ile genel merkez olur !..

Şöyle : ufuklara bakıyorum, Türkiye genelinde illere bakıyorum, bir tek listeden memnun olan bir ilimiz yok !..

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ak Parti yönetimine sesleniyorum: Ne olur geçmişi bir sorgulayın, Ak Parti içindeki bu gizli el kim, Ak partinin kayıp etmesi için çalışan kim? Bunu bulun çıkarın!..

Bizim davamız Ak Parti davası değil: İslam alemi, lider ülke arıyor ve Türkiye’yi görüyor, Zulüm altında inleyen Müslümanlar dünyanın her yerinden Türkiye den yardım bekliyor..!

Bizim davamız Dünya Müslümanları davası bunun sahibi de bugün için: Ak parti ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Dünya Müslümanları : Türkiye diyor, bizim için önemli olan bu..

Sayın başbakan: iyi düşünün hata nerede yaptınız? bunu sorgulayın !..

Güvendiğiniz adamları illere gönderin, tabanı bir dinlesin?

Gazetecilere sorsunlar, sanayicilere sorsunlar, aşiret reislerine sorsunlar ve sonra buna göre erken seçimde karar veriniz.

Ak Parti: şartsız azınlık hükümetine evet demeli, ortaklı hükümette hayır demeli, hangi parti ile ortak olursa olsun, bu ak partinin oy kaybı demektir.

Bizim gördüğümüz bu!

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

“Ak Parti özüne dönmeli!” için bir cevap

  1. Erdal dedi ki:

    Yüzde 25 lık kararsız ve gezen oyları kazanmak için ne gibi bir formul bulunabilir.Niçin siyasi partiler ve seçim yasaları değiştirilmez.İş adamları istikrar için neden devreye girmez.Bu ülkenin kalkınması ve yatırımların devam etmesi lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co