Ak Parti il başkanı Ahmet Güngör terörü lanetliyorum dedi

Ak Parti il başkanı Ahmet Güngör terörü lanetliyorum dedi

Ak Parti il başkanı Ahmet Güngör parti binasında düzenlediği basın toplantısında son günlerde meydana gelen terör olaylarını lanetleyerek kınadı. Ak Parti Büyük kongrenin 12 Eylül’de yapılacağını söyledi.

Şekerdere de bulunana il başkanlığı binasında Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, M. Uğur Dilipak, İlker Çitil, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti ilçe başkanları, Belediye meclis üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi;

“Hakkari Dağlıca bölgesinde meydana gelen çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize ve bugün Iğdır Dilicu Sınır Kapısında görev yapan polisleri taşıyan minibüse yapılan hani terör saldırısında şehit düşen kahraman polislerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Terörün tek hedefi kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmaktır

2002 seçimlerinde kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlere sokulmamasından başlayan ve sonrasında Ak Parti’yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan senaryoları zaman içinde birer birer çöktü. Ak Parti her olaydan sonra güçlenerek çıktı.

Ak Parti teşkilatları milletimize karşı sorumluluk duygusundan, hizmet akdinden bir an bile vazgeçmemiştir. Ak Parti’nin dayandığı en büyük güç millete duyduğu itimat ve kurucu değerlerine olan sadakatidir. Tüm dünya 14 yıl boyunca büyük bir hayranlıkla, ilgiyle ve takdirle bu büyük mücadeleyi ve bu mücadelenin neferlerini izlemiştir. İlk kez halkoyuyla seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmuştur.

Ak Parti kendi içinde nöbet değişimi olmuştur ve 1. Olağanüstü Büyük Kongre’de Genel Başkanlığa Ahmet Davutoğlu getirildi. Birlik ve Sorumluluk içinde siyasette devamlılık ve uyumun en güzel örneğini ortaya koymuştur. Ak Parti, Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sıkça vurguladığı ifadesiyle “Kökü mazide, gözü atide” hareketidir.

Ak Parti, geçmişten gelen değerleri kaybetmeyen, onlara sahip çıkan ve o değerler doğrultusunda geleceği planlayan, gelişmeyi hedefleyen değerlerinden ve hedeflerinden sapmayan “Milletin Partisidir.”

AK Parti tarihinin her gününde bir anlamı vardır. Girilen her yerel ve genel seçimin bir anlamı vardır. Yapılan her kongrenin bir anlamı vardır. AK Parti tüm seçimlerde olduğu gibi 7 Haziran’da da Türkiye’nin 13 yıllık kazanımlarını koruyup büyük hedeflere ulaşmayı hedefliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında bölgenin ve dünyanın saygınlığını kazanmayı hedefliyordu. Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de milli iradenin kararına tereddütsüz kabul eden Ak Parti, gereğini süreç içerisinde yerine getirmiştir. Hükümetsiz bırakmamak için yapıcı bir siyaset uygulamıştır.

Hedefimiz Anayasamızın hükümleri çerçevesinde gittiğimiz 1 Kasım seçimlerine ülkemize yeniden tek başına iktidar olma imkanı sunmaktadır. Yeniden tek başına iktidar, milletimizin gelecek ümitlerini yeşertecektir. 1 Kasım’a giden her dakika, her olay bizim ve milletimiz için anlamlıdır.

1.olağan, 2.olağan, 3.olağan, 4.olağan ve 1.olağanüstü kongrelerimiz Ak Partimiz, tabanımıza ve teşkilatlarımıza büyük sorumluluklar yüklemiş ve buradan alınan güçlede Türkiye büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Şimdi aynı vazife 5.Olağan Büyük Kongrededir.

5.Olağan Büyük Kongre, milletimizin yeni Türkiye yolcuğuna devam etmesinin kaynağı olacaktır. 1 Kasım’da tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasını sağlayacaktır. 2023, 2053 ve 2071’e selametle ulaşmamızın kaynağı olacaktır. 5.Olağan kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co