AK PARTİ ”EVET” MEŞALESİNİ YAKTI

AK PARTİ ”EVET” MEŞALESİNİ YAKTI

16 Nisan’da yapılacak referandum için AK Parti kampanya tanıtım toplantısını Ankara arena spor salonunda yaptı.

Salonda parti bayrağının olmaması bu işin memleket meselesi olduğunun güzel bir işareti…

Partiler üstü bir kampanyanın olduğunu net bir şekilde gösteriyor. Tabii salonda değildim TV’lerden izlediğim kadarıyla salonda merhum Menderes, Özal, Yazıcıoğlu, Erbakan, Türkeş’ in fotoğraflarının olması da Türkiye’yi kucaklayıcı bir birlikteliği yansıttı. “Evet” kampanyasının koşu startı da başlamış oldu.

Ankara’da büyük değişimin meşalesini yakan Başbakan Binali Yıldırım “ Bugün aydınlık yarınlar için kapı açıyoruz, yeni bir başlangıç için Bismillah diyoruz. Heyecan ve coşkumuzu yeniledik. Bu yol zor ve meşakkatlidir. Biliyoruz ki korkaklar asla zafer anıtı dikemez” Diyen Yıldırım hayır diyenlerin karşısında evet diyerek bu günlere geldikleri ifade etti.

Türkiye tarihinde yedinci referanduma adım, adım gidiyor. İlk referandum 1960 darbesini yapanlar tarafından hazırlanan 1961 anayasası yüzde altmışın üzerinde bir oyla kabul edilmişti. Bugünkü anayasa değişikliğinde önemli bir fark var. O günkü referandum darbeci vesayetçilerinin hazırladığı, bugünkü ise sivil bir anayasa değişikliğidir.

İşte bu sivil anayasa Türkiye’nin önündeki birçok engeli kaldırarak Ülkeyi istikrarlı bir yönetime kavuşturacak. Ne acıdır ki piyonlar yine devreye girerek toplumu gergin bir atmosfer içine almak 16 Nisan referandum seçimlerini engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Hürriyet gazetesi “ Karargâh rahatsız” gibi safsata haberlerle aziz milletin iradesine ayar vermek istiyorlar. Bu zihniyetteki gazete ve yazarlara diyorum ki; siz hiç yaşadığınız memlekete iyi bir iş yapmaz mısınız? Darbe çığırtkanlığı yaparak artık emellerinize ulaşamayacaksınız. O devirler kapandı. Karargâh kışlasında asli görevlerini yapmakta, bilin ki milletin sizden rahatsız olduğu kadar karargâhta rahatsız, siz en iyisi cunta zihniyetinden medet ummayı bırakında işinizi yapın.

Bu referandum seçimlerinde dikkatimi çeken genel olarak herkes oyunun rengini açıkça belli ediyor. Gördüğüm odur ki; “evet” açık ara önde aranın daha da açılma ihtimali Cumhurbaşkanı Erdoğan’ nın meydanlardaki performansı hiç kuşkusuz her zamanki gibi meydanlara hakim olacak karar aşamasında olan seçmenden kabul görecek. Sonuç ne olursa olsun millet iradesine saygılı olmak en doğru yoldur.

Eski günleri özleyenler, geçmişi unutun artık, önünüze bakın yeni Türkiye için ne yaparım hesabını yapında millet sizden rahatsız olmasın.

15 Temmuzda milletin gücünü görmediniz mi?

16 Nisan’da aziz millet en doğru kararı verecektir.

Kimse endişeye kapılmasın. Her şey güzel olacak…

Muhabbetlerimle…

 

Bu yazı için bir yorum yazın

“AK PARTİ ”EVET” MEŞALESİNİ YAKTI” için bir cevap

  1. Osman Genç dedi ki:

    Teşekkür ederiz efendim. Elinize sağlık…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co