AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı’nın Danışma Meclisi toplandı

AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı’nın Danışma Meclisi toplandı

Ak Parti Dulkadiroğlu Başkanlığı Ocak ayı Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısı Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı’nın yeni binasında yapıldı.
Burada bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak; “3 Kasım 2002’den bu yana 14 sene olmuş iktidardayız ve zannediyorum 14. kez sandığa gideceğiz. Referandumlar, yerel seçimler, genel seçimler geçirdik, bu seçimler dolayısıyla sizlere de tarih yazmayı nasip etti. Bu zor çalışmalarda gerçekten AK Parti’nin Kahramanmaraş hikayesi hep başarılarla ve bu başarı çıtasını da yükselterek olmuştur. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

DSCF3887
Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı 2017 yılı Ocak ayı Danışma Meclisi toplantısı, yeni yapılan parti binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı’nın yeni binasında yapılan Danışma Meclisi toplantısına Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, 64. Dönem Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Milletvekili Dr. M.İlker Çitil, Uğur Dilipak, İmran Kılıç, Nursel Reyhanlıoğlu, Ak parti Merkez Disiplin Kurulu üyesi Metin Doğan, Belediye Başkanları, Necati Okay, Hanefi Mahçiçek, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Bilal Oruç Depgici ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. ’ın yanı sına Kahramanmaraş milletvekilleri katıldı.

DSCF3895
Burada Bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak şunları belirtti; “Bu yeni bina fikri aslında 1 Kasım akşamı Mahir Ünal bakanımızdan çıkmıştı ve benimde kuvvetli destek verdiğim bir olaydı. Biz gerçekten Kahramanmaraş merkezde olan Dulkadiroğlu ilçesinde %83 oranında oy alan bir teşkilatız. Teşkilatımızın aktif ve sürekli çalışması dolayısıyla il binası yetmiyordu. Tabi birde Ak Parti gibi teşkilatlarını sürekli çalıştıran bir parti var ve Türkiye’nin şartları var. Yani 3 Kasım 2002’den bu yana 14 sene olmuş iktidardayız ve zannediyorum 14. kez sandığa gideceğiz. Referandumlar, yerel seçimler, genel seçimler geçirdik, bu seçimler dolayısıyla sizlere de tarih yazmayı nasip etti. Bu zor çalışmalarda gerçekten AK Parti’nin Kahramanmaraş hikayesi hep başarılarla ve bu başarı çıtasını da yükselterek olmuştur. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

DSCF3909
Kaynak ülke gündemi ile ilgili ise konuşmaları yaptı; “ Türkiye’nin tarihi bir süreçten geçiyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ekonomik bir savaşla karşı karşıyayız. Türkiye’nin bütün olumsuzlara rağmen yeni yatırım hamleleri başlattı. Büyük bir tarihi süreçten geçiyoruz aslında tarihi yazıyoruz. 15 Temmuz darbe girişimi sürecini hep beraber yaşadık. Ama bu darbe süreci bitmedi. Bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız. Geçtiğimiz gün gündeminde olmadığı halde kredi derecelendirme kuruluşu Türkiye’nin notunu düşürdü. Şimdi gerçekten buna bir anlam vermek mümkün değil. Türkiye’nin döviz sıkıntısı yok, Türkiye’nin ödemeler dengesinde bir sıkıntısı yok, Türkiye’nin ithalatta ve ihracatta da sıkıntısı yok, Türkiye’nin borçlarını çevirmekte de sıkıntısı yok. Bütün dünya küçülürken Türkiye yeni yatırım hamlelerine başlıyor. Hükümet olarak Diyarbakır’da Başbakanımız açıkladı. Terörden zarar gören bölgelerde tam 73 milyarlık bir yatırım hamlesi başlattık” dedi.

DSCF3973
KAN DONDURAN BU OLAYA AVRUPA BİRLİĞİ’NİN DÖNÜP BAKMASI LAZIM
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, Darbe geçişi helikopter kaçırarak, Yunanistan’a kaçan 8 darbeci askerin iade edilmemesi ile ilgili de konuştu. Kaynak konuşmasında şunları belirtti; “18 yaşında bir genç kızın tank ateşi ile kopan kafası ve külliyenin çatısındaysa buna Avrupa Birliği’nin dönüp bir bakması lazım” 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan’a kaçan 8 darbeci askerin iade edilmesinin Yunanistan’ın büyük ayıbı olduğunu ifade eden Kaynak, Avrupa Birliği’ne yüklendi.

DSCF3959
Kaynak, “Yine geçtiğimiz gün çok vahim bir karara şahit olduk darbeye katıldığı bizzat belli olan ve milletin helikopteri ile Yunanistan’a sığınan 8 darbeciyi, hatırlarsınız darbenin ertesi gün Yunanistan Başbakanı Çipras çıkarak açıklama yapmıştı. Geri göndermek istiyoruz diye ve hemen helikopterlerimizi gönderdiler, darbecileri de bir an evvel iade etmek istiyoruz demişti. Ama bunun için formalitesini tamamlamamız gerek bir yargı süreci başlamalı demişti. Geçtiğimiz gün Avrupa’nın Demokrasi’nin, insan haklarının, özgürlüğün ve hukuk devleti temellerinde inşa edildiği söylenen Avrupa Birliği’nin utanç günüdür. Yunanistan’ın utanç günüdür, yüz karası günüdür. Hemen bitişiğimizde sadece bunlar gangster yada soyguncu değil, bunlar milletin iradesini çalmaya gelmiş, milletin seçtiği cumhurbaşkanının canına kast etmiş, milletin seçtiği başbakanın canına kast etmiş, milletin üzerine uçaklarla bombalar yağdırmış. Fakat anlatırken duygulanıyorum 18 yaşında bir genç kızın tank ateşi ile kafası kopmuş ve külliyenin çatısındaysa buna insan haklarını, hukukun üstünlüğü ve demokrasinin mabedi sayılan Avrupa Birliği’nin dönüp bir bakması lazım. Ve dün Yunanistan maalesef bu ayıbı işledi” dedi.

DSCF3949
MHP 2007 YILINDAKİ CUMHURBAŞKANLIĞI KRİZİNDEDE TIKANAN DEMOKRASİNİN ÖNÜNÜ AÇMIŞTIR
Son 4-5 yıldır Türkiye gündeminde olan Başkanlık sistemi ile ilgili de konuşan Kaynak, “Bu millet 367 krizi çıkartırsanız bende AK Parti’ye %47 oy verdim dedi. Ve Milliyetçi Hareket Partisi o zamanda tıkanan demokrasinin önünü açan bir tavır göstermişti. Şimdi Cumhurbaşkanını halk seçiyor, cumhurbaşkanı seçime girerken halka taahhütlerde bulunuyor o yüzden bir taraftan da meclisin içinde yine halkın seçtiği bir başbakan var.

DSCF3915

Bu iki yapı, uyum olarak başarıyla yürüyemeyebilir. İki en iyi oyuncuyu bir futbol takımına koyarsanız, senkronizasyon olmayabilir, uyum problemi olabilir. Bu durum her zaman Türkiye’nin önünde bir mesele olabilir, krizler yaratabilir. Ahmet Necdet Sezer bir anayasa kitabını fırlatarak Türkiye’nin yarı yarıya fakirleşmesine sebep olmuştur. Çünkü onun Türkiye’nin ekonomik geleceği gibi bir düşüncesi yoktu” dedi.

DSCF3940
YENİ BİNAMIZ HEPİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN, DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Ocak ayı Danışma Meclisi’nde konuşan Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Depgici bir konuşma yaptı. Depgici Yaptığı konuşmada şunları belirtti; “ Ocak ayı ilçe Danışma Meclisi toplantımıza hepiniz Hoşgeldiniz. Yeni Binamızın ilçemize ve Ak Partimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Önümüzde bir referandum süreci var. Bunun çalışmalarını artık yeni binamızda hep birlikte yapacağız. Öncelikle buraya gelen değerli büyüklerimize hem katılımlarından dolayısıyla hemde bize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Şu anda şehrimizde iki tane Ak Partinin merkezi oldu. İnşallah yakında Onikişubat İlçe Başkanlığımız da yeni binasına kavuşursa 3 tane Ak Parti merkezi olacak. Meclisimiz 15 Temmuz sürecinde çok yoğun çalışmalar içerisinde oldu. Gazi meclisimiz çok çalıştı. Yeni Anayasa Paketi çıkardı. Şimdi çalışma sırası bizde bizlerde artık Referandum ’da evet çıkması için gece gündüz çalışacağız. Rabbim bize hayırlı bir sonuç almamızı nasip eylesin” dedi.

DSCF3937
Danışma Meclisinde, 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Milletvekilleri Dr. M.İlker Çitil, Nursel Reyhanlıoğlu, Uğur Dilipak, İmran Kılıç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir’ de birer konuşma yaptılar.

DSCF3921

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co