Ak Parti Dulkadiroğlu Gençlik kolları ‘Bilge Kralı’ anıyor

Ak Parti Dulkadiroğlu Gençlik kolları ‘Bilge Kralı’ anıyor

Bosna Hersek’te bağımsızlık yolunda önderlik eden unutulmaz lider “Bilge Kral” Aliya izzetbegovic, Ak parti Dulkadiroğlu gençlik kollarının düzenleyeceği konferansla anılacak.

Dulkadiroğlu gençlik kolları başkanı Ali Çam; Aliya İzzetbegoviç’in özgürlük mücadelesine dikkat çekerek, Dulkadiroğlu Gençlik Kollarının bu mücadeleden ilham alan bir teşkilat olduğunu, gençliğin gönül coğrafyasının sınırlarla belirlenemeyeceğini belirterek, “Medeniyet dünyamızı inşa eden bilgeler, âlimler bizim değerlerimizdir. Aliya İzzetbegoviç, hem bir bilge hem de bir lider olarak yol göstericimizdir.

Bizler, ‘Bir milletin asıl gücü topu, tüfeği, tankı değil, inançlı ve imanlı gençliğidir’ diyen merhum Necmettin Erbakan’nın ve “Değişim ve demokrasi fikrinin lokomotifi sizler olun. Bu ideallerinizle dünyaya örnek olun. Kendinizi geliştirin yarınları şekillendirecek felsefeyi inşa edin. Bu ülke bir gün gençlere emanet edilecek. O gün uzak değil” diyen liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı yolda gidiyoruz.

akpartidul-2

Biz Gençler olarak medeniyet değerlerimizin derinliğinden ilham alarak, geleceğimizi planlıyoruz” diyen Çam sözlerine şöyle devam etti: “Aliya İzzetbegoviç, İslam’ı bir özgürlük olarak gören ve bunun mücadelesinin verilmesi gerektiğini teorik, pratik ve siyasi anlamda yaşayan bir insandı. Onun fikrinde, özgürlük mücadelesi, özgürlüğü tanımladığı yerde ise İslam yatmaktadır. Bu mücadelede hayatının en güzel yılları olan gençlik dönemini 10 yıl hapishane de geçirmiş bir insan. Çocuklarından ayrılmış savaş mücadelesi vermiş bir adam. Bundan dolayı Aliya İzzetbegoviç’i iyi anlamalıyız” diyerek;

15 Ekim de Mehmet Akif Ersoy kültür merkezinde düzenlenecek olan konferansa konuşmacı olarak, Aliya izzetbegovic’ in emir subayı 7. Müslüman tugay komutanı Şerif Patkoviç, Bosna Hersek Hasda partisi yönetim kurulu üyesi Samir Sibonjic ve Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim üyesi doç. Dr. Mahmut Hakkı Akın’ın katılacak.

Ali Çam, “Tüm Kahramanmaraş’lı kardeşlerimi bu unutulmayacak konferans şölenine davet ediyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co