Ak Parti Dersini Almış ?

Ak Parti Dersini Almış ?

Ak Parti Dersini Almış ?

Başbakan Ahmet Davutoğlu : dün Hafız Ali Efendi Meydanında Kahramanmaraşlılarla buluştu, Çarşı gezdi, Mehmet Akif Ersoy kültür sitesinde ise Kahramanmaraşlı gençlerle bir araya geldi.

2002 Seçimlerinde 2007 seçimlerinde ve 2011 seçimlerinde hep büyük proje ve iddalarla yola çıkan Ak Parti söylediklerini yaptığı için oyunu sürekli artırarak seçimlerden çıktı..

7 Haziran 2015 seçimlerine giderken, Paraler yapı ve Dershaneler diyerek sürekli onları halka şikayet etti.. Halkımızda sen hükümetsin gereğini yap diye seslenişte bulundu..

Gelinen sonuçta Ak parti :

7 Haziran 2015 seçimlerinden önce ki söylemleri ile bugün arasında dağlar kadar fark var..

Ak Parti : emeklileri, çalışanlara, memurlara, işçilere, esnafa , gençlere yönelerek yeni projelerini ortaya koyduk ki : hibeler baba oğla vermez !..

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşması baştan sona bir şiir gibiydi..

Satır aralarında güzel mesajlar verdi.

Ben daha öncede yazmıştım: 1978 Maraş olayları yeniden yargılanması gerekir diye!

Başbakan Ahmet Davutoğlu

“Türkü Kürde, Sünniyi Aleviye kırdırmak isteyenler dış odaklardır”

Bu ülkenin gençlerini birbirine düşman etmelerine asla izin vermeyeceklerine dikkat çeken Davutoğlu, konuşmasında Aşık Mahzuni Şerif’in “Boşa dövüşmeyin bizim yiğitler/ Sizi vurduranlar, vurulmuyor ki/ Kimbilir nerede hangi koltukta /Kömürde tarlada yorulmuyor ki/Aynı babanın oğlu ölenle öldüren/Ölenle öldüren düşmanı güldüren/Yok muydu bunu size bildiren/Vur diyenler ortalıkta gözükmüyor ki” türküsünün sözlerine yer verdi.

Güneydoğu da silah zoru ile kaçırılan çocuklar dağ da zor şartlarda 2-3 yıl eğitim veriliyor, tam gençliğinin dumanlı çağında, “eline osurup burnuna tuttuğu zaman” karakollarımıza, polisimize askerimize saldırıyorlar.. ölen bizden öldüren bizden

O zaman bu kavga niye ? işte mesele burada..

1960 -1980 arasında Maraş, Çorum, İzmir, İstanbul , Ankara ve aydınların öldürülmesi ile yaşanan dış güçlerin desteklediği olayların sonucunu iyi görmemiz gerekir..

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasında bir değir önemli başlık ise:

Üniversiteyi bitiren gence iş yeri açmak isterse 50 bin TL hibe desteği, yetmedi ise 150 bin TL ‘ya kadar faizsiz kerdi, 3 yılda vergi alınmayacak olması yeni bir devrimdir..

Anne ve babalarının sarı öküzü satarak zor şartlar altında Üniversite okuttukları yavrularına iş yeri açamamanın üzüntüsünü yaşayan aile sayısı Türkiye de 613 bin Üniversite mezunu işsiz..

Anne ve babasını hesaba kattığımızda toplamda 1 milyon 900 bin kişi eder bunun yarısının oyunu ak parti alırsa 290 vekille 1 Kasım da tek başına iktidara gelir..

TÜİK verilerine göre en son güncelleme: 3 milyon 43 bin kişi işsiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu: “KOSGEB girişimcilik kursunu bitiren sertifika alan iş yeri açan herkese 30 bin TL hibe veriyorduk, bunu 50 Bin TL çıkarıyoruz, Dükkan açan esnaf olan herkesden 3 yıl vergi almayacağız, İş Kur kanalı ile bir esnafın yanına girip çalışan işsizin bir yıl maaşını ve SSK Devlet olarak biz vereceğiz, bu süre içinde esnaflığı mesleği öğrenerek kendi iş yerini de açabilir, orada Maaşlı da çalışa bilir..

Bu proje müthiş bir proje: 3 Milyon işsize iş imkanı üstelik de Maaş devlet garantili..

İnsan bir yıl bir esnafın yanında SSK ve Devletten Maaşlı çalıştığı zaman o mesleği öğrene bilir, bir yılın sonunda da girişimcilik kursu ile hibe desteği alarak iş yerini açarak ekmek parasını kazana bilir..

3 Milyon işsizin yüzde ellisinin oyunu ak parti bu proje ile alsa 300 milletvekili ile tek başına iktidara gelir !..

7 Haziran 2015 Seçimlerinde : Sadece Paraler yapı diye konuşan Ak parti ve Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu :” ortaya koyduğu projeler gerçekten insana heyecan veriyor..

Benim de üç çocuğum Üniversite de okuyor, okul bitince : nereden torpil buluruz diye düşünmüyorum değil, ama Başbakanımızın bu projesi ve desteği ile herkes kendi işini kurarak ekmek parasını çok rahat kazana bilir..

Bu projelerden sonra: Türkiye de bir tek işsiz var diyen olursa ben ona şunu söyleyeceğim , Türkiye de işsiz yok tembel var ! ..

Hangi esnaf bedava adamı çalıştırmak istemez..

Maaşı SSK ‘sı devletten bedava bir adam buyursun gelsin benim gazeteyi dağıtsın..

Daha bunun üzerine : Türkiye de işsiz var diyemeyiz..

Ak Parti 2002 Fabrika ayarlarına yeniden döndü..

Şu kalan 20 günde bunu iyi anlata bilirlerse 330 Vekil bile çıkara bilirler..

İşsize iş, aşı olmayana aş, emekliye ev, ikramiye, çalışana sürekli destek daha en olsun.. Ak parti dersini almış , dersine iyi çalışmış..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co