Ak Parti de kongre

Ak Parti de kongre

Ak Parti de son iki kongre !..

Bugün biraz siyasi yazacağım…

Ak Parti Kahramanmaraş Merkez Onikişubat ilçesi kongresini 13 Aralık 2014 Cumartesi günü – Ekinözü ilçe kongresini ise 20 Aralık 2014  Cumartesi günü yaparak ilçe kongrelerini tamamlamış olacak..

Onikişubat ve Ekinözü ilçesinde kongre heyecanı devam ederken, il başkanı Metin Doğan, tüzüğümüz ve yasal olarak ilçe kongrelerini 21 Aralık 2014 gününe kadar bitirmemiz gerekiyor, bizde bu hafta sonu Kahramanmaraş Merkez Onikişubat ilçesini 20 Aralık Cumartesi günü ise Ekinözü ilçemizi kongrelerini yapacaklarını,bize söyeldi.

Ekinözü ilçesinde Bünyamin Şakalar ile yola devam ederken, Onikişubat da ise mevcut başkan Ahmet Özdemir ile yolumuza devam edeceğiz diyerek her iki ilçede de tek adayla seçime girdiklerini vurguladı..

İki ilçe dışında : diğerlerinde genel kurul yaparak yeni yönetimler oluşturan Ak Parti Kahramanmaraş il yönetimi, 2015 Milletvekilliği seçimlerinde ilde çıtayı bir puan daha yukarı çekerek 8-0 hedefini kendisine bugünden koydu..

Ekinözü ilçesinde Bünyamin Şakalar : İsmi önemli bir isim , Ekinözü ilçesi tarafından köyleri ile birlikte benimsenen önem verilen bir isim.. bizde kendisine desteğiz açıktan..

Bünyamin Şakalar : Ekinözü ilçesinde Ak partinin oyunu artıracak bir isim bu sebeple seçim doğru , Ekinözü ilçesine hayırlı olsun.. Bünyamin başkan yolun açık olsun biz yanındayız..

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesinde Av. Ahmet Özdemir ismi son belediye başkanlığı seçimleri ile ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendini kabul ettiren birer isim olup, öyle sanıyorum. Yönetim de değişiklik yeni isimler olacaktır.. Ahmet başkan ne yapacağını iyi bilir.. görevini tam yapar güvenimiz tamdır..

Bünyamin Şakalar : o koltuğu dolduracak,  adam gibi bir adam,  bunun farkını ilk seçimlerde herkes görecektir.., ancak başkana biraz destek vermek gerekiyor.. siyasi, basın desteği.. bizde yanındayız..

Ahmet Özdemir : Ak Partinin içinden gelen Büyükşehir yasası ile atanmış ilçe başkanı iken delegelerin oyunu alarak seçilmiş güven tazelemiş bir ilçe başkanı olacak bundan yana da bir endişe görülmüyor..

Bugünden sonra yapılması gereken ise :

Ak Parti camii yası daha çok çalışarak, 2015 seçimlerinde Kahramanmaraş’ı Türkiye de birinci il yapmayı hedeflemeleri gerekiyor..

Ben bir gazeteci olarak desteğim..

Başbakan Ahmet Davutoğlu : mutlaka çıtayı bir puan yukarı çıkarması gerekiyor..

O bizim başbakanımız, bizden biri onunun için : Ahmet Davutoğlu’na destek vermemiz gerekiyor.. o bizim ağabeyimiz..! gönül bağımız var..

Samimi olarak söylemek gerekirse: Başbakan bizim Ahmet ağabeyimiz , ağabeyimize destek çıkmamız gerekiyor.. gazeteciliği bir kenara bırakarak destek olacağız..

O bizden biri, bizim ağabeyimiz : onun için çıtanın biraz daha yükselmesi gerekli bu sebeple başbakanımız için bizlere düşen çalışmaktır.. ona dua etmektir..

Gazetecinin tarafı olur mu ? diyeceksiniz belki ama: Başbakanımız Ahmet Davutoğlu olunca , o bizim ağabeyimiz olunca , tarafı da olur, daha fazlası da olur..! olmalıdır.. daha önce de söylediğim gibi.. bizim ağabeyimiz , tuz ekmeğimiz var, kardeşlik hukukumuz var , bu sebeple bu seçimlerde açık sonuna kadar destek olacağız …

Başbakanımız Ahmet ağabeyimizle gönül bağımız var, kardeşlik hukumuz var , biz kendisinin yanındayız, elimizden gelen çalışmayı yapmaya da hazırız..

Başa dönecek olursak: ilçe kongreleri ile birlikte süratle yeniden milletvekilliği için yani 2015 seçimleri için çalışmamız , hem de son sürat çalışmamız gerekiyor..

Ak Partinin oyu Kahramanmaraş’ta en az 5 puan yukarı çıkmalı Türkiye genelinde ise 3-5 puan yükselmeli ki Ak Parti 2023 hedeflerini yakalaya bilsin!..

Kadim dostu: Celal Toprakkale’ye bir görev düşüyorsa, gönül bağı olan bizlere beş görev düşüyor ve Ak Partinin bayrağını kale burcuna dikmek için yönetimlerden daha fazla çalışmamız gerekiyor..

Bugün başbakanımız Ahmet Davutoğlu ağabeyin arkasında : Bir ak parti var birde bizler gibi eski dostları gönül bağı olanların duası var.. Annelerin, bacıların duası var.. Seher de göz yaşı ve dua var inşallah çıta yükselecektir..

Her gün namazdan sonra dua alan başbakanımız, Mekke de , Medine de dua alan biri olarak inşallah önümüzdeki seçimlerde çıtayı yükselterek çıkacak ve 2023 hedeflerine çok daha rahat ulaşacaktır..

Umre de duamız Başbakanımız,Ahmet ağabeyimizle olacak..

Bizim : siyasi bir hedefimiz yok, gazeteciyim geleceğim yere geldim, siyasi veya bir memuriyet beklentimiz yok..olamazda yaşımız geçti emekli olduk.., yani siyasi bir beklentimiz ve hesabımız yok, yaş tamam kemale erdi.. Bizden bugünden sonra namazlardan sonra dua, bire bir çalışma ile çıtayı yükseltme olur ki onu da yapacağız, bizim ki memleket meselesidir.. Kahramanmaraş meselesidir.. Sevdamız Kahramanmaraş !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co