Ak Parti Belediye Başkan adayı

Ak Parti Belediye Başkan adayı

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı !..
Kim ?
Ak Partiden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı adayı kim ? siz, ben kim ? olabilir !…
Bugünlerde herkes bu sorunun cevabını arıyor.. ya ben !..
Bir dostumuz arıyor : “Ağabey duydunuz mu Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir belediye Başkan adaylığı için Almanya da çalışan bir profesör atanmış ?..”
Kaynak sağlam, bize güven ağabey , bu defa tamam ,” diyor..
İsmi nedir ?
Prof.Dr. Kemal Özdemir
Google’e soruyoruz böyle bir Kahramanmaraşlı ilim adamı Almanya da yok.. anlıyoruz ki haber balon !..
Aradan bir saat geçmiyor yeni bir haber : “ İçişleri bakanlığından müsteşar yardımcısı soyadı : Paksoy ‘muş Kahramanmaraş’a büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak atanmış..
Aradan bir iki saat geçiyor: İstanbul Büyükşehir Belediyesi daire başkan yardımcısı Afşin’li bilmem kim ? Kahramanmaraş’a büyükşehir belediye başkanı olarak atandı haberi geliyor..
Gelmesine çok isim geliyor da bizim şehirden aday adayı olarak çıkanların isimleri bir türlü gündeme gelmiyor..
Bu konuda bize o kadar çok isim geliyor ki hepsini yazsak : sayfalarımız yeterli gelmeyecek..
Tabi bu konu en çok Ak Partiden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olan arkadaşlarımızı üzüyor.. çünkü kendi isimleri yok..
Bir süre sonra balon olduğu ortaya çıkıyor ama : Yeni umutları da yeşertiyor..
Son haber sıkı durun: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Kahramanmaraş’a Büyükşehir için hiç kimsenin bilmediği, Kahramanmaraşlı olmayan, birini düşünüyor ?… isim yok..
Rüyasında Başbakan ile kanka olanlar :
Önceki gün bir aday adayı bize geldi, hayırdır bilemiyorum rüyamda başbakanımızı gördüm diyerek başladı konuşmaya : Aday dayımız: “ Büyük bir oda da Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaştım, yüzüme bile bakmadı, eli ile sen dışarı çık işareti yaptı” anladım ki bizim başkanlık yattı..” diye anlatıyor..
Bir adayımız ise: “ Başımı yastığı koyduğum an: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bakanlar ve vekilleri görüyorum.. Galibe bizim belediye başkanlığı adayı tamam gibi!,” diye bize rüyasını anlatıyor..
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan o kadar çok rüyamda gördüm ki : Artık kanka olduk , başkanlık bizim hakkımızdır..
Sevgili okurlarım:
Bir ağabeyimiz : İnsan siyasete girmeye niyet edip , kapıdan içeri girdiği an aklının yüzde 50’si gider, aday olunca ise o kalan aklının yüzde 50’si gider demişti..
Vallah bakıyorum da bizim aday adaylarında aynı durumu görüyorum , Başbakan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı 12 İlçe Başkanı açıklasa da herkesin aklı başına gelse güzel olacaktır..
Mustafa Poyraz rahat:
Herkesin uykusu kaçtı belediye başkan adayı kim ? olacak sorusunu kendi kendilerine sürekli sorarak geceleri uykusuz geçirdiği ve yatamadığı bugünlerde..
Ya ben olmazsam, ne yaparım, bu saatten sonra partimi değiştirim, bende iyi aday da yok ki bana vermeyip de kime verecekler sözleri ile gününü geçiren aday adayları sabahı zor ederken, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz , şöyle gece derin , huzurlu bir uyku çakıyor..
Başkan Mustafa Poyraz’a :” önümüzdeki dönem sizinle yola devam etmeyeceğiz “ sözü açık ve net olarak söylenmesinden sonra , ben öyle sanıyorum Başkan Mustafa Poyraz ‘ın üzerinden birkaç ton yük kalktı ve bugün Kahramanmaraş’ta en huzurlu kişi olarak yatıyordur..
1 Nisan şakası yapmak isteyenler bugünlerde : Elektronik posta ve internet üzerinden birini ortaya belediye başkan adayı olarak ata bilirler ve gerçek aday gibi göstere bilirler..
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sanıyorum 22 Büyükşehirin adaylarını bu hafta içinde açıklayacak , bu sebeple önümüzde birkaç gün var birine şaka yapmak istiyorsanız, hemen harekette geçin Belediye Başkanı adayı ilan edi verin..
İyi günler
25 Kasım 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co