Ak Parti adayları değişir mi?

Ak Parti adayları değişir mi?

AK PARTİ DE ADAYLAR DEĞİŞİR Mİ

7 Haziran seçimlerinin arkasından hiçbir partinin tek başına  iktidar olamaması neticesinde 1 Kasım 2015 de seçimler  yenileniyor.

Başbakan  Sayın Ahmet Davutoğlu’nun  koalisyon çabaları  netice vermedi. CHP ile yapılan koalisyon görüşmeleri  sonuçsuz kaldı.

Tabanın  istemesine rağmen  AK parti -MHP  koalisyonu da olmadı.

Şimdi önümüzde seçim var. Kahramanmaraş da 7 Haziran seçimleri neticesinde AK Parti 8 milletvekilinin 6 tanesini aldı. Bu küçümsenecek bir sayı değil.  MHP nin koalisyon kurulması aşamasındaki  tutumu  belki bu sayıyı 7 yapabilir. Tabanda görüştüğümüz seçmenden  bu işareti alıyoruz.

Seçilen milletvekilleri elbette iyi ve kaliteli insanlar. Ancak AK Parti genel  merkezinden alınan işaretler  bazı millet vekillerinin listede yer alamayacağı  gözüküyor.

Listeye alınacak  yeni adayların performansı  yüksek olması gerek.  Benim edindiğim intibaya göre   Büyükşehir Belediye Meclis üyesi  Muharrem Erantepli’nin  listede yer almasını taban istiyor.

Muharrem Erantepli  Oniki Şubat  İlçemizden belediye meclis üyesi  oldu. Büyükşehir Belediyesi Milli eğitim ve Kültür Komisyonu Başkanı.

Sivil toplum kuruluşlarında   önemli görevler aldı.  Kahramanmaraşlılar tarafından yakından tanınır. Halkın daima içinde .Maraş’ımızın vakıf insanlarındandır.  Cenaze de,düğünde hep vatandaşla beraberdir. Hizmet adamı. Bürokrasi ye hakim. Ankara’yı  yakından bilir. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ile siyaset yaptı. Dürüst,çalışkan   ,gönül insanı. Kırmadan ,dökmeden yapılacak bir şey varsa yapar. Yapılamayacak bir şey ise çözüm yolları üretir. Tam bir dava adamı. Gönül adamı.Ülkü eri.

Yeni dönemde  Muharrem Erantepli Ak Partinin oy artışında da etkisi olacağı kanaatindeyim.

Listede Urfa Büyük şehir Belediye başkanı Sayın Celaleddin Güvenç’in de yer alacağı gözüküyor.

Uzun süreden beri AK Parti il başkanlığı görevi yapan sayın Av. Metin Doğan’ında  1 Kasım Listesinde yer alması  kesin gözüküyor.

Hayırlısı olsun

Bu yazı için bir yorum yazın

“Ak Parti adayları değişir mi?” için 2 cevap

  1. MUHARREM ERANTEPLİ dedi ki:

    Cevdet Bey, Şahsımla ilgili kanaatın için çok teşekkür ederim. Benim milletvekilliği adaylığı düşüncem olmadı.

  2. emrullah göksu dedi ki:

    hepsinin degişmesi taraftarıyım mahir bey bile degişsin maraşın gerçek sorunlarını bilen gitsin yalnız saadetinen ittifak söylentisi var yanlışlıkla kamalakı aday gösterirseler 6 tane millet vekili zor çıkar bunuda yetkililer duysun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co