Ahmet Özdemir, 400 vatandaşla bir araya geldi, taleplerini dinledi

Ahmet Özdemir, 400 vatandaşla bir araya geldi, taleplerini dinledi

Ahmet Özdemir, 400 vatandaşla bir araya geldi, taleplerini dinledi

DSCF0941

Dulkadiroğlu İlçesinde oturan yaklaşık 400 AK Partili vatandaş  Doğukent Düğün Salonunda İl Başkanı Ahmet Özdemir ile bir araya gelerek, İlçe Başkanlığı  yöneticilerinin  kendilerini tam anlamıyla temsil edemediklerini sorunlarının zamanında çözülmediğini belirterek yeni yönetimde yer alacakların   Dulkadiroğlu ilçesinde oturan kişilerden olması gerektiğini belirttiler.

DSCF0934

Bertiz Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Erdoğan Eryılmaz’ın daveti üzerine Dulkadiroğlu ilçesinde oturan yaklaşık 400 vatandaşla bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, ilçede oturan vatandaşların taleplerini dinledi. Beraberinde bazı il Yöneticileri ile beraber gelen Özdemir, Ben buraya sizlerin taleplerini ve sorunlarını dinlemek için geldim dedi.

DSCF0941

Okunan Kuran-ı  Kerim’in ardından Bertiz Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Erdoğan Eryılmaz bir konuşma yaptı. Eryılmaz yaptığı konuşmada şunları belirtti; “ Sayın Başkan ve Yöneticilerimiz hepiniz Dulkadiroğlu ilçe halkımızın düzenlediği bu toplantıya hoş geldiniz. Dulkadiroğlu ilçe halkı bu günkü toplantıda sözcü olarak beni seçti. Sorunlarımızı iletmek için buradayız. Başkanım burada bulunan halkımız AK Partili. Halkımız 2002 yılından beri AK Parti’ye oyunu artırarak destek vermiştir. Burada bulunan halk diyor ki biz Dulkadiroğlu ilçesi Ak Parti’ye verilen oy oranı itibari Türkiye’de ikinci kıldık. Biz bu oyları Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe teşkilatına vermedik. Biz reise Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a verdik. Temsilde adalet duygusu  ile ilçe sakinleri diyorki, “ AK Parti ilçe Teşkilatını bu bölgede oturan kişiler yönetsin” diyor.  2002 yılında Ak Parti’nin açılışında Sayın Cumhurbaşkanımızın en çok vurguladığı  söz “ Temsilde adalet”. Merkezden dışlanan,  Ankara merkezde bürokrasiden siyasetten dışlanan  Türkiye halkına AK Parti’yi kurarak temsilde adalet noktasında Ankara’nın merkezi’nde dışlanan, horlanan kesimi getirtip oturturdu mu? Dolayısıyla Temsilde adalete büyük önem verdi. Yine reisimiz uluslar arası alanlarda temsilde adaleti vurguluyor. Ne diyor Dünya 5’den büyüktür.  İlçe halkımız diyorki ilçe teşkilatının şu anki mevcut yönetimine baktığımız zaman bölge halkı tarafından tanınmıyor. Bilinmiyor. İlçe halkı diyor ki biz bu zamana kadar AK Partiye destek verdik. Bundan sonra da vermeye devam  edeceğiz. Temsilde adalet duygusu ile AK Parti ilçe Teşkilatında görev almak istiyoruz. Halkımız diyor ki göreve geldiği günden beri ılımlı siyaset yapan, halkın sesine kulak veren başkanımıza dertlerimizi anlatalım hemde kendisisine teşekkür edelim diyor” dedi.

DSCF0948

Daha sonra bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Ahmet  Özdemir şunları belirti; “Öncelikle alemlerin rabbına  hamd ediyorum. Allah’ıma hamd olsun ki sorunlarınızı böyle bir toplantı ile dile getiriyorsunuz. Bende ilçelerimizin, beldelerimizin  sorunlarını böyle güzel  bir ortamda rahat bir şekilde huzur içerisinde konuşabiliyorum. Bize bunu sağlayan bir lider ve iktidar var. Dünya’nın her yerinde sıkıntı yaşayan ve mazlum insanlar var. Ama biz bolluk, huzur ve rahat içerisinde ilçemizin daha iyi olmasını konuşuyoruz.   Kardeşlerimiz hepiniz hoş geldiniz bugün, bu gün sizinle bütün sorunları konuşacağız. Şimdi genç kardeşlerimiz var. Siyasete yeni girmiş siyasetin ne olduğunu bilmeyen ve bunu bir bütçe yönetimi gibi algılayan gençlerimiz var. Bu günkü toplantının ülke yönetimi ile ilgili olduğunu irdeleyen ve dikkatle izleyen arkadaşlar var. Bu gün biz burada iyi bir toplantı icra edersek, iyi tartışırsak, sorunları iyi tespit edersek,  o kardeşlerimiz için gelecek daha iyi olur. Ama biz burada birbirimizi anlayamazsak kötü tartışırsak sorunları tespit edemez isek o kardeşlerimiz siyasetin kötü bir alan olduğunu düşünür. Siyasetin kötü olanı da var, iyi olanı da var.Biz siyasetin iyi olanını yapacağız. Doğru ahlaklı erdemli  olanı yapacağız. Bunu yapmaya karar verdiğimizde bu kardeşlerimiz için iyi olur. Şimdi şunun için geldik buraya. Kardeşlerimiz bana dediler ki bizim taleplerimiz var. Biz Dulkadiroğlu’nda etkin, heyecan duyan, Bertiz’in geleceği için yerinde duramayan bir ekibiz dediler. Geçtiğimiz günlerde yanıma geldiler ve bizi davet ettiler biz gittik sorunu yerinde tespit ettik ve çözüme konusunda gerekli ilgililer konuştuk.

DSCF0940

Biz sorunu iyi tespit edersek, onun çözümü  çok kolay. Sizin taleplerinizi bana ilettiler. Ama şöyle bir sorun iletildi bana biz Dulkadiroğlu ilçe yönetiminde temsil edilmek istiyoruz. Biz Bertiz’in sorunlarını bilen kişilerin AK Parti içerisinde siyaset yapmasını istiyoruz.Şimdi bizim 11 tane ilçemiz var. Benim il yönetimimde 11 ilçeden 11 arkadaşımız var. Bunu kendime kolaylık olsun diye yaptım. Çünkü hangi ilçeyle ilgili bir sorun olsa o ilçedeki arkadaşım sorunla ilgili çalışma yapıyor ve bana getiriyor. Bu benim için bir kolaylık. İlçe teşkilatlarımızda bunu yapsın istiyoruz. Şimdi ben Dulkadiroğlu İlçe Başkanımızla konuştum. Dedim ki sizin yönetimde hangi arkadaşlar var Bertiz bölgesinden. Dedim ki bence bu yeterli olmayabilir. Daha ilerisini de bazı arkadaşlara söyledim. Bende il Yönetimine almak istiyorum dedim. İkinci talebiniz Dulkadiroğlu’nu Dulkadiroğlu’nda oturanlar yönetsin idi.  Bununla ilgili ben sizinle aynı düşünmüyorum. Birazdan istişare edeceğiz ve doğrunun ne olduğuna karar vereceğiz.  DSCF0922

 

Düşüncem şu,  Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçesi Büyükşehir yasasından öncede de evveliyatından  ayrılmış ilçeler değil. Büyükşehir yasası ile o idari sınır çizilmeseydi, Dulkadiroğlu ve Onikişubat diye bir ilçe yoktu. Şimdi sınırlar çizilmiş ve 2 ilçe olmuş. Şimdi ben İl Başkanlığı olarak Onikişubat sınırları içerisindeyim. Şimdi ben Dulkadiroğlu’nda bir yer arıyorum daha büyük ve merkezi bir yer arıyorum. İl binası çünkü yeterli gelmiyor. Ben Onikişubat ilçesindeyim diye hiç biriniz bana şikayet etmediniz. Yarın Dulkadiroğlu’na taşındığımda hiçbir onikişubatlının şikayetçi olmaya hakkı yok.  Sadece şu konuda şikayet edebilirsiniz. Biz geldik sen bizi dinlemedin, yada bize itibar etmedin. Sorunlarımıza çare üretmedin derlerse bu kabuldür. Şimdi Pazarcık, Afşin, Elbistan ve merkezden milletvek,illerimiz var. Şimdi D ulkadiroğlu’nda oturan bir vatandaşımızın sorununu Pazarcık yada Afşin  milletvekilimiz dinlemeyecek mi?. Ş u anda  demiyorlar.  Demeye de hakları yok. Biz şunu demeliyiz. Vatandaşın halinden anlayan, vatandaşın sorunlarını dinleyen ve çözüm üreten insanların yönetimde olması. Ama bunun evinin Onikişubat mı, Dulkadiroğlu’nda mı olduğunun bir önemi yok. Ama siz yönetimdekilerin burada oturması lazım diyorsanız bana bunun izahını yapmanız lazım. Bu yönü ,ile ikinci talebinizin benim kafamda izahı .Çok kolay değil. 3.sü ise şuydu.Bizim ulusal siyasette, bazı temel sorunlarımız var idi. Bir tanesi yol konusu idi. Büyükşehir Belediye Başkanımızla da konuşuyoruz. Bertiz Bölgesine yeni bir yol açılması.Belki de bir tünel ile bağlanılacak.  Sebebi de Kahramanmaraş sıkıştı. Belki bu tünelle Kahramanmaraş buralara açılacak. Bunu Bertizliler için söylemiyorum. Genişleme ihtimali en uygun yer olarak söylüyorum. Dulkadiroğlu’ndan Doğukentin oradan Çağlayancerit arası yapılacak olan duble yol gibi, ulusal siyaseti ilgilendiren sorunlar var. Bu tür sorunların çözümü için istişare edeceğiz dediler. Bende buraya bunun için geldim” dedi.

DSCF0931

Özdemir daha sonra salon çıkışında gelen vatandaşlarla tek tek tokalaşarak sorunlarını da dinledi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co