AH! OSMANLI…

AH! OSMANLI…

Ah! Osmanlı diyorum. Çünkü Osmanlı himayesindeki; topraklarda huzurun zerresi yok. Din düşmanları hiç boş durmadı. Müslümanlar için önemli bir mekân kutsal bir belde olan Mekke Medine’den başlayarak fitne ve fesat tohumlarını ektiler İngiliz’in başrol oynadığı bu senaryo istedikleri gibi gitmiş ektikleri tohum yeşermeye başlayınca o mübarek Beldeleri Vehhabi’lere teslim edilmiştir.

İngiliz şunu iyi biliyordu. Göreve getirdikleri idareciler emrinden çıkmayacak, çıkamayacaklardı. Her istediklerini yaptırdılar, yaptırmaya da devam ediyorlar. İngilizler Müslümanların Kutsal Mekânın da istediklerini elde edince Müslümanlara karşı oyunlarına devam ettiler.

Arap toprakların da onlarca Devlet kurdurdular. Halkının çoğu Sünni ise başa şii idareciler getirdiler. Halkının çoğu sii ise Sünni idareciler getirdiler. Böyle olunca huzurun eseri kalmadı.

İngilizlerin en büyük amacı Müslümanların başı İstanbul da bulunan Halifesi idi kirli oyunlarına devam ettiler bir takım entrikalar ve antlaşmalarla Halifeyi güçsüz bıraktılar. Darmadağın olan İslam alemi tam bir esaretin altına girmiş kımıldayamaz hale getirilmişti.

Şimdide Müslüman aleminin umudu Türkiye’dir. Türkiye biraz ayağa kalkmaya başlayınca kirli oyunlar sahneye konuyor. Bin dokuz yüz elli’de Adnan Menderes’in iktidara gelmesiyle maddi manevi kalkınma başlatan iktidar gelir gelmez Türkçe okunan ezan-ı aslına döndürerek Arap ça okunmasını sağladı.  Milletin gönlüne taht kurmuş  on yıl  iktidarda kalmasın dan rahatsız olan dış  güçler yine harekete geçip bir takım  asılsız suçlamalarla Adnan Menderes’in idamını sağlamışlardır. Özal’a kadar gelen sürede yine içerdeki maşalarla istediklerini elde eden başta İngiliz Türkiye’de sağ sol olayları ile kardeşi kardeşe düşman ettiler Bin dokuz seksen ihtilal’ı derken Özal’ın iktidara gelmesi ve Türkiye’yi ayağa kaldırma çabaları başarılı oldu. Onu da şüphe dolu bir ölümle Memleketin ilerlemesine dur dediler. “Ruhları şad olsun.”

Dış güçlerin içerdeki maşaları ile hedefteki isim Erdoğan, her zaman Menderes ve Özal’ın yolunda olduğunu da belirten Erdoğan çok büyük hizmetler yaptı. Erdoğan’ı devirmek için defalarca oyunlar tezgâhlandı. Ama hiç biri tutmadı. Her seferinde daha da güçlendi. Şehit haberlerinin olmadığı Anaların ağlamadığı gün yok gibiydi, derken açılım projesiyle Türk Kürt kardeşliğinin temelini oluşturdu. Bu açılımın başarıya ulaşmasını gören şer ittifakı komşu ülkeleri yangın yerine çevirmeye çalıştılar.

Komşu Ülkelerle bizim de savaşa dâhil olmamızı istediler. Türkiye bu oyuna da gelmedi. Tüm Dünya komşu Ülkelerde ki; yapılan zulümlere seyirci kalırken Türkiye yine İnsanlık örneği göstererek 1.5 milyon mülteciye kapılarını açtı onların tüm ihtiyaçlarını karşıladı. Ayrıca savaş bölgelerine insani yardımı da yapmaya devam etti. Bir an önce komşu Ülkeler deki kaos ortamının sona ermesi mültecilerin kendi Vatan topraklarına dönmesi Türkiye’nin lehine olacaktır. Bu kaos ortamının kısa zamanda da biteceğe benzemiyor çünkü bu kaos ortamından nemalanan Ülkeler var bu kaos ortamının devam etmesi ile Türkiye’nin gücü zayıflatılmak isteniyor. Çok dikkatli olmalıyız Ülke menfaatlerinde muhalefet ve iktidarı ile yekvücut olmak zorundayız. Buna mecburuz.

Şer odakların yaptıklarından ibret alıp yapmak istediklerine fırsat vermemek birinci vazifemiz olmalıdır.

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co