Ağız içi tükrük bezi cerrahi operasyonu yapıldı

Ağız içi tükrük bezi cerrahi operasyonu yapıldı

Necip Fazıl Şehir Hastanesi KBB Kliniğimiz tarafından

Ağız içi tükrük bezi cerrahi operasyonu yapıldı

 

Necip Fazıl Şehir Hastanesi kapsamında yenilikçi hizmetlere devam ediyor. Hastane bünyesinde hizmet veren Kulak Burun Boğaz Kliniğinde geçtiğimiz günlerde önemli bir cerrahi işlem gerçekleştirildi. Op. Dr. Yusuf Yıldırım önderliğinde Op. Dr. Mustafa Karakaş ve Op. Dr. Hasan Çakar’ın eşlik ettiği ekip tarafından gerçekleştirilen ve Kahramanmaraş’ta bir ilk olma özelliği taşıyan ağız içi tükrük bezi cerrahi operasyonu gerçekleştirildi.

Op. Dr. Yusuf Yıldırım yapılan ameliyatın Kahramanmaraş için bir ilk olduğunu belirterek; “Çene altı tükürük bezinin kronik iltihabı nedeniyle boyunda şişlik ve ağrı şikayeti ile başvuran hastaya yapılan tetkik ve tedavi sonrası  ameliyat önerilen hastaya hastalığı hakkında bilgilendirme yapıldı ve ağız içi tükrük bezi cerrahi operasyonu’nun ilk defa uygulanacağı ve iyileşme sürecinin daha hızlı olacağı anlatılarak operasyonu gerçekleştirdiklerini” belirtti.

Daha önceden bu ameliyatın klasik yönteminde boyundan kesi yapılarak tükürük bezi çıkarılarak gerçekleştirildiğini belirten Op. Dr. Yusuf Yıldırım; “Uygun hastalarda ağız içinden girilerek de aynı ameliyat yapılabilmektedir. Bu durumda klasik yöntemin aksine, boyunda yara izi olmaması ve yüz felci riskinin çok daha az olması bu ameliyatı daha az komplikasyon ve sonrasında yara izi (Skar doku) olmaması nedeniyle tercih edilecek ve cazip hale gelecektir” dedi.

Operasyon Op. Dr. Yusuf Yıldırım önderliğinde Op. Dr. Mustafa Karakaş ve Op. Dr. Hasan Çakar’ın eşlik ettiği ekip tarafından gerçekleştirilen Ameliyat sonrasında hastanın iyileşme süresi klasik yöntemlere göre daha hızlı oldu.

Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde gerçekleşen böyle bir ameliyatın Kahramanmaraş adına sağlıkta önemli bir adım olduğunu belirten İl Sağlık Müdürlüğü Uz. Dr. Ali Nuri Öksüz; “Necip Fazıl Şehir Hastanemiz başta olmak üzere diğer hastanelerimizin de böyle ilklere adım atmaları konusunda her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Hastalarımızın yararına yapılan ve nekahat dönemlerini kısaltarak işgücü kaybının önlenmesini amaçlayan bu tür ameliyatların yaygınlaşması konusunda Başhekimlerimiz nezdinde tüm hekimlerimizle her zaman bilgi paylaşımı yapmaya devam edeceklerini” belirtti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co