Ağdur; “Türk Milletinin İttifakı İyi Parti’dir”

Ağdur; “Türk Milletinin İttifakı İyi Parti’dir”

ONİKİŞUBAT : Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi : İYİ Parti Onikişubat İlçe Başkanı Devlet Ağdur, Cumhur İttifakı’nın halka anlatıldığı gibi millet menfaatine bir milli ittifak değil, sadece yüzde 50 +1 hedefine ulaşmak olduğunu iddia etti. 

     Ağdur,  Türk milletinin itifakı iyi partidir..Türkiye’nin zor bir dönemecin eşiğinde olduğunu ifade ederek, tarihten günümüze örnekler vererek: “Milletler, tarihin değişik devrelerinde, zor dönemeçlerle başa başa kalabilirler, kalırlar. Öyle ki tam da “kader anı” denilecek durumlarla karşılaşırlar. Bunun adı bazen “Fetret” olur, kimi zaman “Duraklama” olabilir ya da “gerileme” ve “çöküş” gibi hiç istenmedik süreçlerin içine yuvarlanabilirler.

İşte bu durumlarda mensup olduğu milletini ve üzerinde yaşadığı vatanını, bu dar boğazdan çıkarmak için adım atacak cesur yüreklere ihtiyaç hasıl olur.
Tıpkı Kürşad gibi, Bilge Kağan gibi, Tuğrul ve Çağrı Beyler gibi, Çelebi Mehmet gibi, Atatürk gibi…

    Türk tarihi, bu konuda saymakla bitmeyecek örneklere sahiptir. Şimdi, ülkemiz yine zor bir dönemecin eşiğine kadar gelmiştir. Sınırlarımızın etrafından tutun da uzak ülkelerin politik tercihlerine kadar pek çok problem; siyasi ve sosyal tefrikalarla birlikte tezahür eden ekonomik ve güvenlik boyutlu sıkıntılara kadar etki alanının genişletmiştir” dedi.

Cumhur İttifa’nın, ülkenin içinde bulunduğu zor durumdan çıkabilmek için atılan bir adım olmadığını iddia eden Ağdur: “Ülkemizin içinde bulunduğu bunalımdan çıkabilmesi için değişik arayışlara şahit olmaktayız.

Politik ittifaklar, siyasi adımlar, sivil atılımlar göze çarpmaktadır. Gündemi en çok işgal eden politik tercih ise Cumhur İttifakı olarak adlandırılan ve mecliste de gündeme gelen birliktelik olmuştur.

   Herkesin bir anlam yüklediği bu ittifakın ana omurgasını %50 + 1 sihirli sayısına ulaşmak oluşturmaktadır. Her ne kadar milli bir hüviyet yüklenmeye çalışılsa da asıl gayenin 2019 cumhurbaşkanlığı seçiminde ipi göğüslemek olduğu aşikardır. Aynı zamanda Cumhur İttifakı’nın radikal söylemleri karşıda da bir başka ittifakı arzulamaktadır” dedi.

Cumhur İttifakı’nın içerisinde yer almayanların, “Ötekiler” adı altında sınıflandırılacağını, bölünmeye yol açacağını vurgulayan Ağdur: “Çünkü karşı(!) olarak tanımlanan tırnak içinde “Ötekiler” milli olmayan grup şeklinde propagandaya maruz kalmaktadırlar.

Aslında Cumhur İttifakı, şimdilik kurulmuş gibi görünse de yetmediği için başka eklemeler ve formüller de masada değerlendirilmektedir.

Peki karşı! tarafta kimler var? Elbette başta CHP…
Hem bu CHP yok mu? Yaşanan bütün güvenlik, ekonomik, siyasal, sosyal problemleri bunlar çıkarıyorlar. Sanki 16 yıldır ülkeyi CHP yönetiyor!

Bir de İYİ Parti var. Onlar ne yapıyorlar?
 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co