Afşin’e Gebe bilgilendirme ve Diyabet Eğitim salonu açıldı

Afşin’e Gebe bilgilendirme ve Diyabet Eğitim salonu açıldı

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Afşin Devlet Hastanesinde toplum ve bireyin bilgi ve farkındalık düzeyini arttırmak amacıyla Gebe ve Diyabet Eğitim Salonu hizmete açıldı.

AFŞİN DİYABET GEBE (1)

Eğitim yoluyla diyabet hastalığının birçok komplikasyonunu önlemek mümkündür. Diyabet eğitim salonunda temel amaç diyabet hastalarına gündelik sorunlarının çözümünde yardımcı olmak ve hastalıkları ile daha kolay yaşamalarını sağlamaktır. Bu okulda hastalığı hakkında daha bilinçli ve eğitimli diyabet hastalarının yanı sıra diyabet hastası olmayıp da bu hastalığa aday olan kişilerinde diyabet hakkında bilinçlendirilmesi amaçlanmıştır.

AFŞİN DİYABET GEBE (3)

Hastanede açılan bir diğer programda Gebe Okulu olup gebe eğitim programına katılan tüm gebelerin gebelik, doğum, çocuk bakımı, emzirme, çocuk sağlığı gibi gerekli konularda bilgi ve beceri sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiştir. Sağlıklı ve kaygısız doğumlar için tüm gebeler eğitim salonuna davet edilmektedir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co