Afşin Devlet Hastanesi’nden iki yeni hizmet

Afşin Devlet Hastanesi’nden iki yeni hizmet

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Afşin Devlet Hastanesi’nde Palyatif Bakım Merkezi ile Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.

8 Yataklı Palyatif Bakım Merkezi Açıldı

Genel Sekreter Opr. Dr. Semih Yancar, Afşin Devlet Hastanesi bünyesinde kanser hastaları başta olmak üzere yaşamı tehdit eden diğer hastalıklarda da hastalara ve yakınlarına tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletip yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla 8 yataklı “Palyatif Bakım Merkezi” açıldığını belirtti.

Palyatif Bakım Merkezleri İleri Düzey Merkezlerdir

Genel Sekreter YANCAR, “Palyatif Bakım Merkezleri tıbbi ve cerrahi olarak tedavi şansı olmayan hastalar ile evinde bakım ihtiyacı olan hastalara hizmet verilen ileri düzey merkezlerdir. Bu merkezlerde hastaların moral ve motivasyonlarını yükseltmek, tedavi sürecinde hayatlarını normal yaşamlarındaki gibi sürdürebilmelerini sağlamak, hedeflenmiştir. Merkezimizde her türlü ayrıntı düşünülmüş olup hasta odalarında kişisel bakım alanları, yemek masası, refakatçi koltuğu, televizyon, telefon mevcuttur. Ayrıca her türlü tıbbi müdahaleye imkân veren tıbbi donanım ve monitörizasyon sistemleri bulunmaktadır” dedi.

Afşin İki Merkez Daha (3)

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Açıldı

Genel Sekreter Yancar, aynı zamanda Afşin Devlet Hastanesi bünyesinde, ruhsal rahatsızlığı olan hastaların hastaneye gelmeden daha çok evinde kendisini ve ailesi bilgilendirmek, takip, tedavi ve rehabilitasyonunu yapmak amacıyla Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldığını belirtti. Bu merkezlerde hastaların kontrole gelmesini beklemeden gezici ekiplerle ev ziyaretlerinin yapılması, atakların önlenerek hastane yatışlarının azaltılması, düzenli takip ve tedavilerinin gerçekleştirilerek iyilik hallerinin korunması ve rehabilitasyonlarının sağlanmasıyla hastaların topluma yeniden kazandırılması hedeflendiğini sözlerine ekledi.

İlin Üçüncü Merkezi Afşin’de

Merkezde psikiyatri uzmanı, psikolog, hemşire, sağlık memuru ve tıbbi sekreterin görev yapacağını, ayrıca hastalara müzik, resim gibi çeşitli uğraşlarla ilgili beceri eğitimlerinin verilmesi amacıyla kursların açılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçildiğini, İlçede açılan merkez ile ilimize üçüncü Toplum Ruh Sağlığı Merkezi kazandırıldığını ifade ederek hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co