Adıyaman’ın iki kötü adamı !..

Adıyaman’ın iki kötü adamı !..

Adıyaman iki kötü adamı !..

Göz yaşları içinde izlediğim bir törene sevgili okurlarım sizleri de götürmek istiyorum..

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük binasında bir ödül töreni ve bizlerde 4. Defa ödül törenine katılıyoruz.. ve keyifle izlemeye koyuluyoruz..

ilk bakışta : sıradan bir tören.. Başkan Zeynel Abidin Kıymaz ve Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu’un konuşması , öyle olmayacağının sinyalini verdi.

Bildik olaylar: İstiklal Marşı saygı duruşu , açılış konuşmaları ve hamaset destanları.. başladık.. ve

Merkezi Adıyaman’da bulunan GAP Gazeteciler Birliği tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen ‘GAP Oskarları’ın  düzenlenen törenle sahiplerine verildi.. geri de birlik mesajları ve güzellikler kaldı.

Buraya kadar her şey normal ve güzel gidiyor..

Açılış konuşmasını : Başkan Zeynel Abidin Kıymaz yaptı.. Kıymaz artık uluslaraası bir birlik olduğunu yurt dışında da temsilcilikler açtıklarını söyledi.

Ödülü de Ulusararası düzeyde verdiklerini söyledi.

Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu : 5 ayrı televizyon kanalı tarafından canlı yayınlanan ödül törenini fırsatı ile Adayaman’ın reklamını yaptık, güzelliklerini anlattı., Adayamanda iki kötü insan var: Biri ben , biri Zeynel başkan” başka kötü insan yoktur, buraya terör belası girmemiştir.. Adıyaman kurtuluş günü yoktur, biz savaşmadık, huzurun başkentiyiz, diyerek sözlerini tamamladı.

Adıyaman Güzelliklerin, Huzurun Başkenti olarak kendisini gösteriyor, başkanın mütevaziliği bunun en büyük göstergesi..

Kötü arıyorsanız ben varım: Benden başka kötü insan yoktur diyor ve tüm güzelliklerinin sergiliyor..

Adıyaman Valisi, Mahmut Demirtaş ve Ak Parti Gurup Başkanı vekili Ahmet Aydın da gerçekten çok nefis konuşma yaptılar.. haberciler o konuşmaları satır satır vermeleri gerekir..

Beni en çok etkileyen ise : Azerbaycan’lı milletvekili kardeşimizin konuşması oldu.

Azeri Milletvekilinden Birlik ve Beraberlik Çağrısı

Salonda büyük alkış aldı, bir çok kişi göz yaşlarını tutamadı..

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva

Cumhurbaşkanımız , Cumhurbaşkanını ziyaretinde : Türkiye ‘in gücü Azerbaycan’ın gücü, Azerbaycan’ın gücüdür.. demiştir..

Küçük Mücahit görünce Türkistan anlatıyor , Irak, Suriye, Mısır, Yemen,  Alaska Türkleri, Yavru Vatan Kıbrıs dünya da nerede Türk varsa , Müslüman varsa yalınız, ve lider ağabey bekliyor, biz Müslümanler birlik içinde olmalıyız,” dedi.

Türklerin , Türklerden başka dostu yoktur, çağırımız bundan dolayıdır diyen

Azeri milletvekilinden birlik ve beraberlik çağrısı Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, GAP Gazeteciler Birliği tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen ‘GAP Oskarları’ ödül töreninde ödül aldı, ödül verdi ve konuşması ile herkesi ağlattı.

GAP Gazeteciler Birliği tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen ‘GAP Oskarları’, düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Adıyaman Üniversitesi’nde düzenlenen ödül törenine Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Birlik Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, yönetim kurulu, ve üyelerinin yanı sıra ,gazeteciler ve davetliler katıldı.

Her ödül alan iki kelime konuşması : çok güzel mesajların çıkmasına sebep oldu.

Beni en çok etkileyen ise : Törende Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva’ya, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin gelişmesinde büyük katkılar sunmasından dolayı ‘Yılın yabancı siyasetçisi’ ödülü verildi. Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinin tarihine değinerek birlik ve beraberlik çağrısı yapan Paşayeva, şunları söyledi: “Birlik, beraberliğimiz, kardeşliğimizi bu coğrafyada el ele vererek birlik, beraberlik içinde mükemmel kılacağız ki gözyaşlarını durduralım. Artık gözyaşları akmasın Bu bölgede gücümüzü artıralım ki haksızlıklara karşı mücadele edelim. Gücümüzü artıralım ki bölgemizde oynanan oyunların farkına varalım. Çünkü bu oyunların bedelini ödeyenler, bu topraklarda yaşayan bizim insanımız. Acısını çektik, bu yüzden bu oyunlara izin vermemek için birliğimizin, beraberliğimizin daha iyi olması gerekir. Bu düşünce etrafında birleşmemiz gerekir.”

Türkiye’nin gücü Azerbaycan gücü , Azerbaycan gücü bizim gücümüz diyerek konuşmasını sonlandıran Doç.Dr. Garire Paşayeva herkesi duygulandırarak ağlattı.

Törende Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’a ‘Yılın siyasetçisi’, Mine Çayıroğlu’na ‘Yılın sanatçısı’, Fas’ın Türkiye Büyükelçisi Lotfi Aoud ve Arnavutluk’un Türkiye Büyükelçisi Genci Mucaj ise ‘En başarılı diplomatlar’ ödülü verildi. Ödül aldı güzel mesajlar verdi.

Huzurun başkenti Adıyaman, Güzelliğin başkenti Adıyaman, iki kötü insan ise : başkanın nicaslı söylemi ile ;”Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ‘ın” onların güzelliği de bugün Adıyaman’dan tüm dünyaya canlı yayınlarla ulaştı.

Almanya yolculuğumuz sebebi ile ayak üstü bir yazı oldu.. dönüştü bu konuda birkaç kelime daha yazacağım, yarın sabah Alman’ya dan herkese selam diyeceğmi..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co