Adayların hayalı büyük !

Adayların hayalı büyük !

Adayların hayali büyük !

Bizim adaylar hiç okumazlar mı ?

Adaylar : Rüya görmeye başladılar..

Adaylar : her şeyi söylüyorlar.. söylerken de kendilerine güldürüyorlar..

Manavdan bir elma bile alsak , evirip – çevirip , çürüğü var mı ? diye bakıyoruz, insan bir yere aday olduğu zaman bu nedir ? nasıl bir şeydir? diye ! araştırma yapmaz mı ? konu ile alakalı, kanun, yasa, kitap  hiç okumaz araştırmaz mı ?,  insan bir bilene sorar , bunlar kendilerini akıllı, yada ilimizde görev yapan gazetecileri ve vatandaşlarımızı aptal mı ? sanıyorlar..!

Elimizde bir büyükşehir belediye yasası var, İlçelerimiz var sınırları belli , İlçelerde Büyükşehir belediyesinin yetkileri belli, ilçe belediyelerinin yapacakları belli ?

Hal böyle olunca : insan bir kelime konuşurken çok dikkat etmesi gerekir, aksi halde aptal ve salak durumuna düşersin ki bugünlerde bu duruma düşen çok..

Herkes konuşuyor: bilende konuşuyor bilmeyen de !..

Seçim sonuçları üç aşağı beş yukarı bugünden belli, hal böyle olunca herkes ak partiden aday adayı , diğer partiler aday bile bulamıyor..

Ak Partinin Kahramanmaraş’ta aldığı oy belli, hangi ilçede hangi partinin kaç oy aldığı da ortada, Buna göre Belediye Başkanlığının hangi partinin kazanacağı da üç aşağı beş yukarı belli..

Aday faktörü önemli: Özellikle seçimin bıçak sırtı gittiği , Pazarcık, Nurhak, Ekinözü, Afşin gibi yerlerde Ak Parti çok iyi aday çıkarması gerekiyor, bununla beraber Belediye Meclis üyelerini doğru seçmesi gerekiyor..

Aday adayı olan arkadaşlarımız : Biraz okumalılar.. bununla beraber kendilerine bir basın danışmanı tutmaları gerekir..

Bir bilene sormaları gerekir.. okuyacaksın, araştıracaksın, bir bilene soracaksın !

Doğru olan sözü : doğru yerde söylemez, hayal ettikleri , hayallerini proje gibi ortaya koyarlarsa , çok gülünç duruma düşerler ki bugünlerde bunu çok görmeye başladık..

Ahirdağının başına hava alanı yapan var, Narlı Hava Limanı yapan var.. Kayseri’ye tren yolu, Ankara’ya yeni yol yapanlar , çok uçuk projeler var ki artık bunu vatandaş yemiyor..

Belediye Başkan adayı olan kişi: sürekli okuyacak, kendini yenileyecek, kendi kendine iş yapma yerine istişare ederek ortaya bir proje koymalıdır..

Bizim adaylar hiç okumazlar mı ? sorusunu sordurmadan : projeleri kanunlara, kitaplara uygun olmalı, “Ben yaptım – oldu!” dönemi bitmiştir.. şimdi seçmen hemen sorguluyor , senin yalan veya yanlış söylemini hemen bularak gülmeye başlıyor..

Bir işi kırk defa düşünüp , bin defa tartıp, sonra söylemek zorundayız, aksi halde , seçmen ve vatandaşlar bizlere gülmeye başlarlar.. gülünç duruma düşeriz..

Para ile yapılacak işler var

Parasız : akıl ve yönetim şekli ile yapılacak işler var..

Ortaya koyacağın projelerle yapılacak işler var

Akıllı bir belediye başkanı için para ikinci planda gelir parasız yapılacak çok iş var bunun çok güzel örnekleri de var yeter ki sen çalışmasını bil..

Aday adaylarına tavsiyem : okuyun, her gün okuyun, gazeteleri okuyun, internet sitelerini girip okuyun kim ne demiş onu okuyun,  okumayan adam : körkütük cahil kalır ! onun için her gün okuyun , kendinize her konuda danışman tutun..

İyi günler
12 Kasım 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co