Aday adaylığının çokluğu

Aday adaylığının çokluğu

Aday adayların çokluğu !
“Ben” hani bildiğiniz ene “Ben” :”Ben olmazsam hiçbir şey olmaz!” “Ben” işte insanları hem bu dünyada hem de ahrette maf eden söz :”Ben”
Herkes kendini eşi benzeri bulunmaz,: bir değimle Bursa kumaşı sanıyor..
“Ben” adayım , aday adayı değil kesin adayım diyorlar..
Kendinden başkasına da şan vermiyorlar.. “Ben “ ene – enaniyet var ya insanda “Ben”
Ak Partinin Kahramanmaraş İl genelinde aldığı oy ortada, ilçelerde ve köylerde aldığı oy ortada, hesap açık !..
Öyle görülüyor ki Kahramanmaraş’ta Büyükşehir’i ve ilçelerinde büyük bir bölümü Ak Parti belediye başkanlıklarını alacak Belediye Başkanları Ak Partiden çıkacaktır..
Ancak : Ben diyen aday adayları var ki , “Ben olmazsam Ak Parti seçimi kazanamaz!” mantığı ile bugünden çalışmaya başlayanları görüyoruz..
Bir ilçemizde 17 aday adayı var , bunlardan biri belediye başkan adayı olacak 16 dışar’da kalacak böyle olunca “Ben” gündeme girerek “Ene” ön plana çıkarak ters çalışmaya başlarlarsa : Örnekleri olduğu gibi siyasi hayatları bittiği gibi belki az bir miktarda partiye zarar verebilirler..
Oysa en büyük zararı kendisine verir.. Siyaset yapacaksanız dik duracaksınız, “Ben” değil biz diyeceksin ekip çalışmasını yapacaksın..
Aday adayının çok olması iyi : ancak “Ben” benlik çalanların zararının olacağının da göz ardı etmemek gerekir..
Hiçbir kimse dünyada eşi benzeri bulunmayan kişi değildir..
Herkes den daha iyi bu işi yapacak biri mutlaka çıkar !..
“Ben”lik iddiasında bulunanlara bir çift sözüm var ki : Siyaset uzun soluklu bir yoldur..
Maraton koşmak isteyenler : Siyasette girmelidir..
Herkes bir yere aday adayı !
Siz nereye aday adayısınız !..
Mesele olan aday adayı olmak değil, her şartta partinin arkasında dura bilmektir.. Biz geçmiş yıllarda geçen seçimlerde bunu çok gördük.. bugünde aday adayları arasında bunu çok göreceğiz gibi duruyor..
Aday adaylığının çok olması güzel bir hadise : Ancak aday adayları da şunu açık bilmesi gerekir ki Büyükşehir Belediye Başkanı bir tek kişi olacak, İlçe Belediye Başkan adayı bir tek kişi olacaktır.. Mevcut aday adaylarının arasından biri seçilecek diğerleri elenecektir..
Yiğitlik – Mertlik ise : Aday olan başkan adayının peşinde seçimi birinci olarak bitirme öz verisini göstermektir..
“ Vay ben olmazsam bu parti batar” mantığı doğru bir mantık değildir.. Kahramanmaraş Büyükşehir belediye başkan adayı A olacak B olacak biri olacak ve Ak Partiden Belediye Başkanı seçilecektir..
İlçelerimizde de öyle olacaktır: Gösterilen aday bir iki yer hariç Ak Partiden seçilecektir.. İyi bir çalışma yapıla bilirse Kahramanmaraş’ın tüm ilçelerini Ak Parti adaylarının kazanmaması içden bile değildir.
Bugün Belediye Başkanı aday adayı olarak ortaya çıkan arkadaşlarımız, Belediye Meclis üyesi aday adayı olarak ortaya çıkan arkadaşlarımız dört elle sarılır ve “Ben “ yok BİZ VARIZ! Diyerek hareket ederlerse Kahramanmaraş’ta seçimi Ak Partili adaylar kazanır..
Hayalcı olmamak gerekir rakamlar ortada, Ak Partinin aldığı oy ortada ve CHP ve MHP aldığı oy ortada dolayısı ile Belediye Başkanlıkları Ak Partinin ama ancak CHP ve MHP Belediye Meclisine ciddi manada üye girdirecek gibi görülüyor..
Bunu da göz ardı etmemek gerekir: Ancak Ak Parti , sen- ben, değil de tüm aday adayları ile BİZ kavramı ile seçime girerse Kahramanmaraş’ta beklenenin üzerinde oy alarak Meclis üyeliklerini büyük bölümünde alacak gibi görülüyor..
Aday adaylığını çok olması iyi ancak : sonunu da iyi getirmek gerekiyor.. sonunda “Ben-Sen” yerine Biz kazanırsa iş bitmiş demektir..
İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co