Adanalı Baş komiserim

Adanalı Baş komiserim

Sizlere tarihi bir olayı anlatmak istiyorum !..

1972 yılında : Kuyucak da oturuyoruz, Adanalı Baş Komiser komşumuz var..

Dönemin hükümeti ve yönetimi ise :

Başbakan Bülent Ecevit, Yardımcıları ise Necmettin Erbakan, Alpaslan Türkeş

Sokak olayları diz boyu , hırsızların şerefli olduğu dönem..

Piyasada ekmek yiyeceğini gözü kesen Polislikten istifa ederek özel sektörde çalışmaya başlıyor..

Adanalı Mehmet Şahin ağanın oğlu Ali Baş komiserim ise babasının tüm ısrarlarına rağmen polis olmaya karar vermiş ve baş komiserliğe kadar yükselmiş çalışan genç bir başkomiser ..

Bir gün evine devletin aracı- polis otosu ile gelir.. polis aracının lastiklerinin söküldüğünü görür ve tabancasını kaptığı gibi : “ Hırsız’a teslim ol çağrısı yaparak yola atlar..

Hırsız ise: Tabancasını çektiği gibi , Baş Komiserimi omzundan ayağından yaralar.. tabi baş komiserimin eli armut toplamıyor , karşılık verir ve hırsız ölür..

Konu adliyeye intikal eder: mehkeme tutanakları,” Sanık ayağa kalk, hırsız olduğunu söylediğiniz beyfendiye ateş etmeden havaya uyarı ateşi açtınız mı ? .. Polis kuvveti niye istemediniz ?” gibi sorular..

Bugün olduğu gibi Baş Komiserimi Hastane çıkışı – hapse attılar.. Mehmet Ağa Adana dan gelerek en iyi avukatları tutarak, oğlunu kurtarmak için üç ay çırpındı.. sonunda üç ay sonra oğlu tahliye edildi ve polislikten istifa ederek babasının çiftliğine gitti..

Bu ülke bölücü başı terörün başına “Sayın” denildiğini gördü..

Bugün iş yerlerini yakıp yıkan, polisi taşlayan, yakan, dayak atanlara, o eşkıyalara yakında Sayın denirse şaşmamak gerekecek..

Çünkü bölücü örgüt yandaşları eşkıyaya müdahale eden polisi biz hapse attık..

Türk Polisinin 2014 yılındaki hali !..

Bir köşeye beş polis sıkışmış, teröristler taşla , Molotoflarla saldırıyor.. Polis ise kendini korumaktan aciz.. belinde silah var kullanamıyor.. !.. 1072 deki gibi..

Oysa : ABD de olsa bu olay bir polis onbin kişiyi tek başına karakola getirir, yat dediği zaman yatırır, kalk dediğinde kaldırır yapmayanı vurur !..

Bizim Polis : Dayak yemek için vardır..(!)

Bizim Polis : ölmek için vardır.. (!)

Bizim Polis : Taşlanmak için vardır..(!)

Türk polisi aklınıza ne gelirse o şekilde hareket edin: Dövün !.. Öldürün !.. Asın !.. Kesin ! .. sahibi olmayan Türk polisi !..Belindeki silahı bile kullanamayan Türk polisi !.. mahkemeye çıktığında terör örgütü karşısında suçlu ilan edilecektir..

Böyle bir rezalet dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz ! Polis ve Askerin silah kullanma ve yetkilerinin yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor.. Yazık bunlar bizim çocuklarımız..!

Türkiye devlet olamadı !.,.

Türkiye devlet olsa, bugünkü sokak olayları olmaz !.. olamaz haydi ABD veya AB ülkelerinde yapında görelim ! Var mı ? orada yapacak bir yiğit !.. Polis iki kaşının ortasından vurur ve it ölüsü gibi bir kenara atar !..

Polis : Devlet demektir.. adam devleti dövüyor, yakıyor, öldürüyor !.. iyi ya cezası ? maalesef yok, bugüne kadar Polisi şehit edenin faili bile çıkmadı..

Buradan başbakan ve iç işleri bakanına sesleniyorum: Böyle devam ederseniz, Polis istifa ederek kaçmaya başlar ve yakında polis yapacak adam bulamazsınız !..

Polis, Asker devletin kolluk kuvvetleridir..

Kolluk kuvvetlerine karşı gelen ise : Eşkıyadır..

Dinimizde eşkıyanın yeri ise : idam yada görüldüğü yerde vurulur..!..

Eşkıyayı kim vurur Polis, Asker yani bugünkü adı ile güvenlik güçlerimiz vurur.. peki bizde böyle mi ? ..bölücü terör örgütü mensubu veya onun destekcisi , eşkıyayı kolluk kuvvetleri gördüğü yerde vurur şehit eder, ama polisimiz ateş ederse mahkemelerde sürünür ? böyle kanun olmaz !..

Bugün yasal boşluğu iyi bilen eşkıya ise : Polis ve Askerimizi şehit ediyor..

Kanunlarımız : Eşkıyayı vurun polislere soruşturma açılmakla kalmıyor !.. ceza evlerinde çürütülüyor, hal böyle olunca belinde silahı olan polis dayak yese de sesi çıkmıyor..

Vay bizim polis bu hale mi düşecekti !..

Bizden söylemesi : acil olarak yasal düzenleme yapılmalı Polis ve Askere silah kullanma yetkisi verilmeli, bu kanun ve devlet bir gün bize de gerekli olabilir.. o yanan araç bizim aracımız olabilir, o dükkan, ev, okul bizim okulumuz olabilir.. eşkıya ise elini kolunu sallayarak artık bu ülkede gezmemeli..

İyi günler..

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co