Abidin Kul, “Hedefimiz CHP’yi iktidar yapmak”

Abidin Kul, “Hedefimiz CHP’yi iktidar yapmak”

Cumhuriyet Halk Partisinden Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Abidin Kul CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı aday adaylığını açıkladı.

Konuşmasına başlamadan önce Cumhuriyet Halk Partisinin ve Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Silah arkadaşlarını, devrim Şehitlerini. Kaybettiğimiz Ali Korkmaz, Berkin Elvan, Ethem Sarısülük ve Tam Bağımsızlık Sloganı ile yola çıkan gençlik hareketinin öncüleri Deniz Geçmiş ve arkadaşlarını bu vatan için mücadele etmiş bütün değerlerimizi saygı ve sevgi ile anıyorum diyerek başladı.

Cumhuriyet Halk Partisinden Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Abidin Kul, “7 Haziran Genel seçimlerim yapılacaktır. Ülkemizin içerisinde bulunduğu zor ve çıkmaz sorunları göz önünde aldığımızda bu seçimin geleceğimiz açısından ne kadar önemli olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Cumhuriyeti kuran ve bir çok devrimleri yapan Cumhuriyet Halk Partisinin Ülke sorunlarına karşı duyarsız kalması mümkün olamaz. Ülkemizi 12 yıldır Yöneten AKP Hükümeti ile sorunlar katlanmış ve gittikçe Çözülmez bir hal almıştır. ileri demokrasi söylemi ile yola çıkan iktidar, demokrasiyi bütün kurum ve Kuralları ile yok etme süreci içine girmiştir. Vatandaşı etnik, cinsel ve mezhepsel ayrım ile kutuplaştırarak barış ve huzur ortamını yok etmiştir. Dış Politikada saygınlığı azalan ve yalnız kalan bir ülke konumuna düşmüştür. Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh ‘ sözü bir tarafa bırakılarak bölgede savaşı körükleyen bir ülke halini almıştır” dedi.

Abidin Kul Hedefimiz CHP'yi İktidar Yapmak (4)

Milletvekili Aday Adayı Eğitimci Abidin Kul, Basın Özgürlüğü kişisel hak ve Özgürlükleri artık kullanılmaz durumdadır. Hukukun üstünlüğü hiçe sayılarak yargı bağımsızlığı, yargı güvencesi gibi daha bir çok evrensel değerler ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Adil bir hukuk düzeni olmadan demokrasinin oluşması mümkün değildir.

Cumhuriyetin kazanımları hedef alınarak günden günü yok edilmektedir. Eğitim bilimsel, laik ve demokratik nitelikten çıkartılmış piyasa koşullarına terk edilmiştir. Getirilen 4+4+4 sitemi ile Öğrenciler, veliler ve Öğretmenler Mağdur duruma düşmüştür. Kısacası eğitim yaz boz tahtasına dönmüştür.

Temel İnsan hakkı olan sağlık hizmeti piyasa koşullarına terk edilerek niteliksiz bir hal almıştır. Performans ve olumsuz çalışma koşulları sağlık çalışanlarını perişan etmiştir. Paran kadar sağlık paran kadar hizmet dönemi başlamıştır.

Günden güne artan kadına şiddet olayları ise birçok kadının, annenin, daha çocuk yaşta genç kızların ölümü ile sonuçlanmıştır. Bunun yanı sıra çocuk yaşta evlilik sayısında ve şiddetli geçimsizliğe dayalı boşanmalarda artış olmuştur.

Ülke Tarımı bitirilmiş olup Çiftçi toprağını ekemez duruma düşmüştür. Ülkemiz bir çok ürünleri daha Pahalıya dışarıdan satın almak zorunda kalmıştır. Kısacası üretim teşvik edilmemiştir. Çarpık Kentleşme ile şehirlerimizi beton yığınına dönüşmüştür. Bölgemizde, Soma’da ve daha birçok bölgede toplu ölümler meydana gelmiştir.

Şuanda Gündemde olan İç Güvenlik paketi ile kişisel hak ve özgürlükler kullanılmaz duruma getirilmeye çalışılmaktadır. Aynı zamanda bu paketin geçmesi halinde huzur ve barış ortamının sağlanamayacağı bir gerçektir. Oysa demokratik tepki göstermek, basın açıklaması yapmak gibi birçok şey hiçbir zaman suç olmaz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Hukuk, demokrasi, insan hak ve özgürlükleri korunacak, basın özgürleşecek, ülkemiz daha saygın bir konuma getirilecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize Emanet ettiği bu Cumhuriyeti korumak ve yüceltmek hepimizin en asil görevidir. Yaşasın laik ve demokratik cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi diyerek Yaklaşan 8 Mart dünya Emekçi kadınlar günü Kutlayarak Yapılacak Eğilim yoklamasında Genel Merkezin aday belirmesinde her zaman her şeye hazır olduklarını bu bir yarış değildir. Hedefimiz Cumhuriyet Halk Partisini iktidar etmektir. Bundan dolayı diğer aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” dedi.

Abidin Kul Hedefimiz CHP'yi İktidar Yapmak (6)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co