ABD’yi Bozan Deklarasyon

ABD’yi Bozan Deklarasyon

Trump’un İsrail’in baskısında kalarak Kudüs’ ü Başkent ilan etme açıklaması üzerine İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İstanbul’da toplanmasını sağlayan Erdoğan takdire şayan bir görevi ifa etmekle beraber Müslüman ülkeler arasında Trump’un hukuk dışı kararına ilk ve gür sesle tepki gösteren lider…

İstanbul’da alınan kararla Kudüs’ü Filistin’in Başkenti olarak tanınması ABD başkanı Trump’ın havasını iyi aldı. Bir tokatta Avrupa Birliğinden geldi. Trump’ın kararını tanımadığını İsrail’i desteklememesi açıklaması Trump iyi sıkıştırdı. Müslüman ülkelerin bir olması, yekvücut karar alması artık kaçınılmazdır. İslam âleminin uyanması geç kalmakla beraber artık elzem olmuştur. Eğer İstanbul’da alınan kararların arkasında durulmazsa İslam âlemi daha büyük sıkıntılara maruz kalır. İİT’ nın da alınan kararın arkasında kararlı durulması için her türlü fedakârlık yapılmalıdır. İslam âleminin Filistin’in yanında olma mecburiyeti vardır.

Eğer Filistin’in yanında olamazsak sömürücü terör devletlerinin esiri oluruz. Trump’ ın zafer hayalleri suya düşecek. Kudüs’ü, terör devleti İsrail’in Başkent olarak tanıma kararından vazgeçecektir.  Artık Trump kendi derdine yansın. Koltuğunu nasıl koruyacağını düşünsün.

İİT üyesi ülkelerin İstanbul’da aldığı kararlara inşallah bağlı kalınırsa Filistin lehine karar aldırmakta kolaylaşır. Siyonizm ve emperyalist güçler boş durmayacak her fırsatı değerlendirip Türkiye’yi zorda bırakmaya devam edecektir.  Bunu Erdoğan çok iyi biliyor ve gardını alıyor. Son olarak ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in Başkenti tanımasın da süratli bir şekilde İİT’ nı toplayıp ABD’nin kararını tanımama kararı çıkartması bunun en somut misalidir.

ABD’nin ve maşalarının Türkiye aleyhine her yaptığı oyun ellerinde patlıyor. Gezi olayları, 17-25 Aralık 15 Temmuz darbe girişimi de ellerinde patlamadı mı? Kudüs’ü İsrail’in başkenti tanıması da elinde patlayacaktır.

Türkiye’nin öncü olduğu ve BMGK üyesi olan Mısır tarafından BMGK gündemine getirilen ABD’nin Kudüs’ü Terörist İsrail’in başkent kabul ettiği kararın hukuken geçersiz sayılmasını öngören tasarı on beş üyenin on dördü tasarının lehinde oy kullanmasına rağmen ABD tarafından veto edildi.

ABD’nin BMGK’na getirilen kararı veto etmesi ile konu BM Genel Kuruluna taşınacak. Bu platformda üçte iki çoğunluğun sağlanması için Müslüman ülkelerin var gücüyle çalışması üye ülkeleri Filistin lehine ikna edilmesi için azami çaba göstererek, kutsal bir görev şuuruyla çalışılmalıdır. Yoksa ilk kıblegâhımız olan Mübarek Kudüs’ü terörist İsrail’e mi teslim edelim? Allah-ü Teâlâ muhafaza eylesin.

Trump ABD’nin başına bela olacaktır. Türkiye’ye karşı hiçbir İstikrarlı açıklaması yok. Bakıyorsunuz tehditle konuşuyor bir başka gün sıcak mesaj gönderiyor.

Ey Trump! Türkiye artık ne senin tehditlerine boyun eğer. Ne de senin sahte sıcak mesajlarına aldanır. O devir bitti artık…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co