Abdurrahman Şen

Abdurrahman Şen

Abdurrahman Şen

Söze nereden başlayacağımı bilemiyorum..

Bir dostun acısı moralimi sıfır etti.. ama çare de yok hepimizin yolu aynı yere çıkıyor.. er veya geç..

Kansere yenik düşen değerli ağabeyimiz Abdurrahman Şen:

Milli Eğitim’e göre : Öğretmen okul müdürü

Bizim gözümüzde Abdurrahman Şen evliya , garip bir Müslüman !

Müslüman için zor asır olan bugün onun yaptığını ancak evliyalar yapar !..

Arafat ağabeyden bir mesaj:” Abdurrahman Şen ağabey vefaat etti, Cenazesi  4 Haziran 2016 Cumartesi öğle şeyhadil camiinde kılınacak cenaze namazından toprağa verilecek,”

Uzun süre dondum kaldım.. Hanım bir hoş oldu biz bir hoş olduk.. moral sıfır oldu..!

Üstelik de Kanser sebebi ile KSÜ Tıp da bir aydan beri yoğun bakımda yatıyordu sonucu bekliyorduk ama yine de bir dost bir yakınımız gidince bir hoş olduk.. üzülmemek elde değil..

Abdurrahman Şen ağabey: öğretmendi.. okul müdürü idi.. onu velileri ve öğrencileri öyle bilirdi.. oysa bizim için İhlas camiası için o öyle değildi..

Ama o iyi bir Müslümandı..

O günümüzün evliyası idi..

Ömrünü dinimize adamıştı..

Tam İlmihal Saadet Ebediye ve 8 takımı ezbere bilen , Sürekli Mektubat okuyan bir ağabey güzel bir insan,  sürekli okuyan, İslam dinini daha çok kişinin öğrenmesi için internet üzerinden yayın yapan ömrünü dine adayın bir insandı..

Kahramanmaraş’ta Garip Bir Müslüman

Ahir zamanda , kıyamet yaklaştıkça Müslümanlar çok garip olacak, çok zulüm görecek, çok sıkıntı çekecek, dinini rahatça yaşaması çok zor olacaktır.

Bir hadis-i şerifte, (Bir zaman gelir, sünnet unutulur, bid’atler meydana çıkar. Sünnete uyanlar garip olur, yalnız kalır. Bid’atlere uyan ise, kendilerine çok arkadaş, yardımcı bulur) buyuruldu.

O zaman , bu zaman , bugün O zamandaki Müslümanların nasıl yaşayacağı sorulduğunda, (Sudaki tuz, sirke içindeki kurt gibi) buyuruldu. Dinlerini nasıl koruyacağı sorulduğunda, (Avuçtaki ateş koru gibi. Bırakırsa söner, tutarsa elini yakar) buyuruldu. (Şir’a)

İşte Abdurrahman Şen ağabey böyle biri idi..

Ne zaman tanıştık tam bilemiyorum: ama bildiğim bıyıkları yeni terleyen genç bir öğretmen iken tanışmıştı…

Ama o bir ağabey olarak Kahramanmaraş’a geldiği günden beri tanıyorum.. muhabbetimiz var sohbetimiz var.. o bizim kardeşimiz.. inşallah bizi de kardeş kabul eder !..

Dönüklü de öğretmen ve okul müdürü yaptığı zaman , okul gazetesi çıkardığı dönem yakın dostluklarımız oldu.. Kahramanmaraş gazetesi olarak her türlü desteği verdik..

Dunlupınar da okul müdürlüğü de beraber olduk..

2004 de Kahramanmaraş Gazetesinin kurduğumuz da : www.kahramanmarasgazetesi.com.tr kuruluşunu yapmış bize sürpriz yaptı..

İnternet ile çok meşgul değilken yaptığı bu hizmet gerçekten bizleri çok mutlu etmişti..

Sonra Dinim İslam sitesini kurdu.. bir çok internet sitesi kurarak , İslam dinine büyük hizmet verdi.. son nefesine kadar Allah dedi..

Müslümanlar, bütün dünyada garip olacaktır.

Bir hadis-i şerif şöyledir:

(İslam dini, garip olarak başladı, sonu da garip olacaktır.) [Müslim, Tirmizi]

Garip olmasının sebebi ise, insanlar gittikçe bozulmaktadır. Bir hadis-i şerif de şöyledir:

(En iyi, en hayırlı insanlar benim asrımda bulunan Müslümanlar [Eshab-ı kiram]dır. Onlardan sonra en iyileri, onlardan sonra gelenler [Tabiin] dir. Onlardan sonra da en iyiler onlardan sonra gelenler [Tebe-i tabiin] dir. Onlardan sonra gelenlerde yalanlar yayılır. Bunların sözlerine, işlerine inanmayınız.) [Buhari]

Cenaze namazı kılmak Farzı Kifayedir.. Müslüman bir kardeşinizin cenazesine katılmak istiyorsanız öğleye buyurun şeyhadil mezarlığı yanındaki şeyhadil camiine gelin Abdurrahman Şen ağabeyi ebedi yolculuğuna beraber uğurlayalım

Sevgili okurlarım: Abdurrahman Şen ağabey için , Allah rızası için el fatiha diyorum ve duya buyurun..

Mekanı cennet olsun,

Dua buyurun..

Şen ailesi ve sevenlerinin baş sağ olsun diyorum..

İyi günler..

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co