Abdurrahim Karakoç Ortaokulu AB Projesi kazandı

Abdurrahim Karakoç Ortaokulu AB Projesi kazandı

Kurulduğu 2012 yılından beri adını resmi sınavlardaki yüksek başarısıyla duyurmayı başaran Abdurrahim Karakoç Ortaokulu şimdi de Avrupa Birliği (Erasmus+) projesi kazanan tek okul unvanına sahip oldu.

Abdurrahim Karakoç Ortaokulu İngilizce öğretmeni Recep Akçakaya’nın hazırladığı Erasmus+ KA201 ( Okul Eğitimi İçin Stratejik Ortaklık ) Projesi kazanmayı başaran tek merkez okul oldu. Akçakaya, daha önce çalıştığı okulda da iki defa Comenius Okul Ortaklığı Projesi kazandırmıştı.

Abdurrahim Karakoç Ortaokulunun  “ Local Reflections of European Common Cultural Heriages and Values” ( AVRUPA’NIN ORTAK KÜLTÜREL MİRASLARININ VE DEĞERLERİNİN YEREL YANSIMALARI) adlı projenin 8 farklı ülkeden 8 farklı okul ortağı mevcut. Proje kapsamında 3 yıl süreyle ülkeler arası öğretmen ve öğrenci hareketlilikleri ve ortak bazı etkinlikler yapılacak.

Abdurrahim Karakoç Ortaokulunun yanı sıra projede; İspanya, Fransa, Portekiz, Yunanistan, Polonya, İskoçya ve Litvanya’dan okullar yer almakta. İlk toplantısı Yunanistan’da yapılacak olan proje kapsamında her ülke kendi yerel miras ve değerlerini tanıtan çalışmalar sunacak. Diğer ülkelerdeki toplantıların ardından 2017 Mayıs ayında tüm okullar Kahramanmaraş’a gelecek ve burada kültürel yansımalarımızı tanıma fırsatı bulacaklar. Şehrimizi ve ülkemizi tanıtmak için çok değerli bir fırsat yakalayan okul daha şimdiden çalışmalara başladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co