Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi açıldı

Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi açıldı

KAHRAMANMARAŞ- Hayır Sever iş adamı Abdullah Çinkay tarafından yaptırılan 24 derslikli Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi düzenlenen törenle resmi açılışı yapıldı.

Kurban Bayramı sonrasında eğitim ve öğretime başlayan Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi açılış törenin de iş adamları ile siyaset dünyası bir araya geldi.

Saygı Duruşu İstiklal Marşımızın okunması,  Okul Müdürünün açılış konuşması ile başlayan törende bir konuşma yapan Kahramanmaraş milli Eğitim müdürü Mehmet Emin Akkurt,” Bu bölgede lisemiz yoktu, Hayır Sever iş adamımız Abdullah Çinkay kendi adına bir Anadolu Lisesi yaptırarak bölgede büyük boşluğu doldurdu Çankay ailesine teşekkür ediyorum,” dedi.

SONY DSC

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Gurup Başkan Vekili Mahir Ünal, açılışda adeta bir ders vererek: “ Eğitim- Terbiye ayrı konulardır.. Bir köpeği eğite bilirsiniz ama terbiye ve edep veremezsiniz, Terbiye ve edep Allah tarafından insanlarımız için verilmiştir.

Terbiye yerleride okullarımızdır.. İrfanlı güzel insan yetiştirmek için okullarımızın önemi çok büyük..

Türkiye’nin bugün bir elinde tableti, bir elinde Kur’an-ı kerimi olan, irfanlı gençliğe ihtiyacı vardır.. bu okullarımızda inşallah irfanlı gençlik yetişecektir..

SONY DSC

İdaal olan bir sınıfda 24 kişinin en fazla olmasıdır.. Hayır Sever iş adamlarımız, Milli Eğitim Bakanlığımız yeni okullar yaptırarak ilimizi bu seviye getireceğine inanıyorum, Abdullah Çinkay beyin şahsında Çinkay ailesi ve hayır sever iş adamlarımıza teşekkür ediyorum,” dedi.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer : “ Okul inşaatlarımız devam ediyor, hayır sahiplerinin yaptırdığı okul inşaatlarımızda devam ediyor, 2016 da açılacak okullarımız var ama halen okul açığınız var , son bir hamle ile hayır sahiplerinden bir destek daha istiyorum,” dedi.

Konuşmalardan sonra :  Vali Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ak parti Gurup başkan vekili Kahramanmaraş milletvekili Mahir Ünal, Milletvekilleri Veysi Kaynak, Uğur Dilipak, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, KMTSO onursal Başkanı Mehmet Balduk, Sanayici ve iş adamları siyasiler ve çok sayıda davetli katıldı.

SONY DSC

Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi.. ‘Eğitime Yüzde Yüz’ destek kampanyası çerçevesinde, Kahramanmaraş Valiliğiyle protokol imzalayan AR-AL Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever işadamı Abdullah Çinkay tarafından yaptırılan 24 derslikli Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi muhteşem törenle açıldı.

Kahramanmaraş Eğitim hayatına teknolojinin son ürünlerinin kullanılarak yapılan devasa bir Anadolu Lisesi daha kazandırıldı. Çocukluğunda eğitimini tamamlamak için günlük 5 km yol yürüyen Hayırsever İşadamı Abdullah Çinkay, kentte okul ihtiyacı olan bir bölgeye 24 derslikli okul yapma kararı almıştı.

SONY DSC

Bu karar sonrası Kahramanmaraş Valiliğiyle irtibata geçen Çinkay 2013 yılında temelini atarak okul yapımına başlamıştı. Yapılan okulun tüm inşaatıyla bire bir ilgilenen Hayırsever İşadamı Abdullah Çinkay çevre düzenlemesi, saha tanzimi ve modern sınıflarıyla okulunu tamamlayarak Milli Eğitime teslim etti.

Üngüt mahallesindeki büyük bir açığı kapatacak olan Abdullah Çinkay Anadolu Lisesinin    açılış  törenle eğitim hayatına resmen başlamış oldu.

 





Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co