ABD’nin derdi Ortadoğu’yu sömürmek

ABD’nin derdi Ortadoğu’yu sömürmek

Terör devleti ABD’nin bütün yatırımı terör üzerine kurulu… Ortadoğu’da sömürge düzenini kurma hedeflerine varmak için yıllardır terör örgütlerine verdiği destekle sağlamak istiyor. Bunu açıklamaktan da utanmıyor. Ortadoğu hesapları için 17 yılda 7 trilyon dolar harcadığını itiraf ediyor. Terör destekçisi ABD 2019 bütçesinden dahi teröre 550 milyon dolar ayırıyor. Bu kadar yatırım yapmasının sebebi ne olabilir? Cevabı net! Ortadoğu’da kendine hizmet edecek devletçikler kurmak ve sömürü düzenini devam ettirmek… Suriye kuzeyinde Kürt devleti adı altında PKK- PYD/ YPG terör örgütlerinin kontrolüne vermek tabii bu terör örgütleri her dediğini yapacak, yapmaya da mahkûm bırakılacak. Sonra rahat duracak mı? Hayır! Türkiye’yi her fırsatta rahatsız etmek, milleti devletine karşı güvensiz hale getirmek iç kargaşa ile Türkiye ’ye de diz çöktürmek… ABD’nin her oyununu Türkiye boşa çıkardı. Suriye’de beslediği PYD/YPG’ ye güvenen ABD Türkiye’nin yerinde ve zamanında “Zeytin Dalı Harekâtı” ile şaşırdı… Türkiye’nin millet devlet bütünlüğüne ABD gibi Dünya’da şaşırdı.

ABD PYD/YPG saflarına ithal teröristlerle moral ve destek veriyor. Mehmetçik ne yapıyor? Karşısına çıkan teröristleri toprağa gömüyor. İthal teröristleri ise tabutlarında ülkelerine gönderiyor. Hayatta kalabilmeyi başaran Çin asıllı İngiliz teröristi ise PYD/YPG’ nin panik içinde olduğunu Türk askerini karşılarında gördüklerinde paniğe kapıldıklarını açıklıyor. İthal terörist Huang Lei bu orduyu durduramayız, savaşı Türkler kazanır diyerek kurtulduğu için şanslı olduğunu belirtiyor.

ABD Mehmetçiğin neler yaptığını görünce geri adım atmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Menbiç’ te karşımıza çıkanı ezer geçeriz açıklaması ile ABD’ nin Türk ordusunun karşısına çıkıp çıkamayacağı merak edilmeye başlandı. ABD silahına güvenen korkak bir devlettir. Şerefli ordumuzun karşısına çıkmaya cesaret edemeyecektir. Şu anda Türkiye’yi oyalamaya çalışıyor. Her defasında Türkiye’nin kaygılarını anlıyoruz diyor ancak, rasyonel bir adım atmada karamsar davranıyor. PKK ile YPG’ yi savaştıralım gibi akla ziyan teklifler yapıyor. Suriye’de PYD/YPG’nin yok edileceğini anladı ki korumaya devam ediyor. ABD’nin anlamadığı bir şey var ki;  Türkiye’nin kararlılığını anlayamamasıdır. Ey ABD! Türkiye ile iyi ilişkiler içinde olmak istiyorsan önce anlayışını düzelt ve kararlılığımızın farkına var. ABD şunu iyi biliyor ki; Suriye’de Terör örgütlerinin yok olması hesaplarının alt üst olması demektir. Bu hesaplarını her zaman canlı tutacaktır. Türkiye’ de sınırlarımızı tehdit eden terörün kökünü kazıma hedefini canlı tutacaktır. Bu savaşın galibi Türkiye olacaktır. Çünkü Türkiye’de 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası “Yenikapı ruhu” artarak devam etmektedir CHP bu ruha sahip çıkmasa da bu ruhun inkişafına engel olmaya çalışsa da bu ruh her zaman vatan sevdalıları ile canlı kalacaktır. Devlet Bahçeli liderliğinde ki MHP bu sevdanın en somut misalidir.

ABD Türkiye gibi bir müttefiki kaybetmek istemiyorsa daha rasyonel adımlar atma hesabını iyi yapmalıdır.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ın Ankara ziyaretinde her ne kadar yeni bir başlangıç yapalım, kaygınızı anlıyoruz, PYD/YPG’ye ağır silah vermedik dese de buna kendi de inanmıyor.

Ne verirseniz verin. Ne yaparsanız yapın. PYD/YPG Menbiç’ tende kökü kazınacak ve terör örgütlerinin yok olması Ortadoğu’daki hesaplarınızı bozacaktır.

Türk milletinin üzerine hesap yapanların, hesaplarını bozacak bir Türkiye var artık!

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co