ABD terörden dost olmayacağını ne zaman anlayacak? « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

ABD terörden dost olmayacağını ne zaman anlayacak?

Bu haber 29 Ekim 2019 - 10:29 'de eklendi ve 1.335 kez görüntülendi.

ABD terörden neden bu kadar medet umar? Diyorum çünkü! Her zaman terörün hamisi olmuştur. Ortadoğu’yu terörle kan gölüne çeviren ABD’dir.  Arkasında İngiltere’nin ve İsrail’in olması da gerçeğin ta kendisidir.

 ABD her zaman Müslüman ülkeleri terörle iç içe gösterme gayretinde olmuştur. Başarılı oldu mu? Kesinlikle oldu. Suriye’ de DEAŞ terör örgütünün kurulmasına destek vererek bütün eylemlerine göz yummuştur. Türkiye’nin DEAŞ’ a karşı gelmesiyle ABD DEAŞ’ la mücadele ediyoruz diye elinde hazır tuttuğu YPG/PKK’yı ciddi bir şekilde silahlandırdı. Kendince DEAŞ terör örgütüyle mücadele ediyoruz diye göstermelik boş arazi ve dağları bombaladı iki tarafında, DEAŞ ve YPG/PKK terörünün ekmeğine yağ sürdü. Bunları yaparken Türkiye’yi kendi görüşlerini benimsetmek, Suriye de bir askeri operasyonun Yapılmasını engellemekti. Erdoğan’ın defalarca sınırlarımızda bir terör devleti kurdurtmayız ikazlarına kulak tıkadılar. Sanıyorlardı ki biz istediğimizi yaparız. Türkiye eski Türkiye değil ey terör sevici ABD!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’nin bu kadar oyalamasına göz yummadı bir gece ansızın diyordu ancak akşam olmadan emir verildi. “Barış Pınarı Harekâtı” başladı. ABD şaşkın, terör şaşkın, dünya şaşkın… Kim şaşarsa, şaşsın! Türkiye en tabii hakkı olan ülkenin güvenliğini tesis etme, sınırlarımızda bir terör devleti kurulmasına mani olmak için, Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak ve halkının kendi ülkesinde huzur içinde yaşamasını sağlamak adına operasyonu yapmıştır.

ABD Türkiye’nin müttefikliğini unutup adeta terörle müttefik gibi her türlü desteği veriyordu. Baktı ki, Türkiye Suriye de terörün tepesine bindi. Türkiye’nin şakası olmadığını anlayınca telaşla Trump üst düzey yetkililerini Türkiye’ye gönderdi. Sandılar ki, Erdoğan gelenlerden talimat alacak ve operasyona son verecek. Tabii öyle olmadı. ABD’nin üst düzey yöneticilerine talimat verildi. Destek verdiğiniz YPG/PKK teröristleri bölgeden alıp gidin, silah ve yaptığınız her türlü desteği de keseceksiniz diyerek gerekli cevabı verdi. Türkiye’nin kararlığı karşısında ABD çıldırdı. Rusya ile masaya oturmamızla ABD daha da çıldırdı. Tel Rifat ve Menbiç’te teröristlerden temizlenince ABD şaşırmaya devam ediyor…

Bu kadar mücadele karşısında bizim muhalefet CHP den, Kılıçdaroğlundan bir destek var mı yahu! Ses yok galiba? Onun işi, gücü kendi ülkesini Avrupa’ya şikâyet etme, her gezdiği ülkede “ Türkiye’ye turist göndermeyin, göndereceğiniz turistlerin can güvenliği yok” diyecek kadar basiretsiz, kendi aklıyla Türkiye’yi itibarsızlaştırmak istiyor. ABD, Türkiye ile savaşsa sevinecekler az değil…

Türkiye’yi itibarsızlaştırmak için elinden geleni yapanlar, çırpınmayın! Bu soylu millet itibarını korumasını bilir. Türkiye teröre destek veren ülkelere geri adım attırıyor. Bu bir itibardır. Gurur duyun. Duymak istemeyen de duymasın kendi bilir… Merak etmeyin duymadığınız için Türkiye’nin itibarı düşmez.

ABD’nin DEAŞ lideri Ebubekir El Bağdadi’yi etkisiz hale getirdiklerini açıklaması iyi haber ancak öldüğünü belgeleyen bir görüntü yok. Temennimiz terör örgütü liderinin ölmüş olmasıdır.

Zaman ne gösterecek bakalım.

Bekleyelim, görelim.

Muhabbetlerimle…

İbrahim İnal
İbrahim İnalibrahiminal@kahramanmarasgazetesi.com.tr