97 yıllık heyecan başladı..

97 yıllık heyecan başladı..

97 yıllık heyecan başladı..

BEKİR DOĞAN

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş kalesinden sabah namazından sonra 41 pare top atışı ile başlayan Kahramanmaraş’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97 . yıl dönümü törenleri şu anda valilikte tebriklerin kabulü ile devam ediyor..

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesince sahnelenen kurtuluş bayramı prafası dün gece yapıldı..

kurtuluş (4)

El Bab’dan gelen şehit haberlerinden dolayı kutlama etkinliklerinde Mehteran Konserleri ve Uluslar arası Halk Oyunları Gösterilerinin programdan çıkarıldığı etkinliklerde 11 Şubat akşamı 97 yıl önce yaşananlar bir kere daha  sahnelendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği Kurtuluş destanı , yağmura rağmen halk ilgi gösterdi.

Kahramanmaraş’ın kurtuluşunu konu olan tiyatro oyunu tarih sırasına göre sıra ile sahnelendi.

Abdal Halil Ağa Olayı, Sütçü İmam Olayı,  Bayrak Olayı gibi Maraş’ın kurtuluşunda cereyan eden olayların sahnelendiği  gösterilere halkın yoğun ilgisi oldu.

Trabzon Bulvarı’nı SGK Kavşağı’ndan, Özel İdare binasına kadar olan alanı dolduran Kahramanmaraşlılar yağan yağmura aldırış etmeden 97 yıl önce yaşanan olayları canlı olarak bir defa daha   izleseler de o zamanki ruhu ve duyguyu yaşamaya çalıştılar.

kurtuluş (3)

Sabah

Tarihi Kahramanmaraş Kalesinden 41 pare top atışı yapılarak şehir halkı uyandırıldı.

Tarihi Ulucamii de ise çorba dağıtımı yapılmaya başladı..

Saat 08 30 da Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Ökzan ve Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, valilikte tebrikleri kabul etti.

Saat 10 da ise Trabzon bulvarı üzerinde kurtuluş bayramı etkinlikleri devam edecek..

kurtuluş (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co