‘7 Güzel Adam’ dizisi 19 Nisan’da TRT 1’de

‘7 Güzel Adam’ dizisi 19 Nisan’da TRT 1’de

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın geçen yıl ilk defa gündeme getirdiği ‘7 Güzel Adam’ dizisi 19 Nisan’da TRT 1’de izleyicisiyle buluşuyor. Kentin edebiyat tarihini anlatacak filmde Necip Fazıl’dan Nuri Pakdil’e, Adil Erdem Bayazıt’a kadar, kentte yetişmiş edebiyatçılar yer alacak.
Hem Kahramanmaraş’ın edebiyat yönünü, hem kentin otantik yerlerini, hem de Kahramanmaraş’ın ismini tüm dünyaya tanıtmada büyük rol alacak olan dizi film geçen yıl Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal tarafından gündeme getirilmişti. Edebiyatçı babanın kızı olan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sevde Beyazıt Kaçar tarafından bizzat ilgilenilen ‘7 Güzel Adam’ adlı dizi 19 Nisan’da TRT 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.

UYUM İÇERİSİNDE HİZMETİN GELMESİNİ  SAĞLIYOR1

Hükümet kanadında partisinin en etkili isimlerinden biri olan Ak Parti Grup Başkanvekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal Kahramanmaraş’ın gururu haline geldi. Kahramanmaraş’a yapılan her hizmette imzası bulunan Ünal, yıllardır eksikliği hissedilen ve bir türlü hayata geçirilemeyen milletvekilleri arasındaki birlik ve beraberliğin sağlanmasında büyük rol aldı.
Milletvekillerinin ve teşkilatın gücünü birleştirerek Kahramanmaraş’a daha etkin hizmetlerin gelmesini sağlayan Ünal, makamının ve şahsının tüm gücünü Kahramanmaraş için kullanmaktan çekinmiyor. İstediği anda istediği bakan ve bürokratla görüşerek kente gelecek hizmet aksamasının önüne geçen Ünal’ın hedefi kenti yatırıma doyurmak.
UÇAK SEFERLERİ BİR İLK
Sık sık ulusal TV ve gazetelerde Türkiye gündemini değerlendiren Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, son olarak Hızlı Tren müjdesinin ardından uçak seferleriyle ilgili verdiği müjde sonrası bu sene projeyle ilgili çalışmalar başlamıştı. Ünal, Kahramanmaraş-Ankara uçak saatlerini iyileştirme yönünde çalışma yaptıklarını beyan etmiş ve bu çalışma ise 31 Mart’tan itibaren hayata geçmişti. Yine Ünal tarafından geçen yıl ilk defa gündeme getirilen dizi film de 19 Nisan’da hayata geçiyor. Sıra dışı bir siyasi yol izleyen Ünal, vaat ettiği hizmetleri tarihiyle birlikte veriyor ve gerçekleşmesi için de yoğun çaba harcıyor.
ARTIK DİZİ İLE TANINACAĞIZ
Birçok şairi bünyesinde barındıran Kahramanmaraş’ta çekimi başlayan “7 Güzel Adam” dizisi televizyonda çıkmaya gün sayıyor. Kentin çeşitli yerlerinde çekimi devam eden dizi için günlerdir çalışan set ekibi ise emeklerinin meyvesini almak istiyor.
Türkiye’nin 16’ıncı büyük ekonomisine sahip, tarihi güzellikleri ile göz dolduran ve 100 yıl kendi kendine yetebilen suyu bulanan Kahramanmaraş’ta yaşayan şairlerin hayatını anlatan ve AK Parti Gurup Başkanvekili Mahir Ünal’ın desteği ile başlayan “7 Güzel Adam” TRT 1’de 19 Nisan günü yayınlanacak. 50’li yıllarda Kahramanmaraş’ta aynı lisede okuyan şairler Erdem Beyazıt, Cahit Zarifoğlu, Nuri Pakdil, Ali Kutlay, Akif İnan, Alaaddin Özdenören ile öykücü Rasim Özdenören’in yaşamlarından kesitler sunan ‘Yedi Güzel Adam’ için sosyal medya’da dizine sahip çık uyarıları yapıldı. 19 Nisan’da TRT’de yayınlanmaya başlayacak olan dizide; Uraz Kaygılaroğlu (Erdem Beyazıt), Baran Akbulut (Cahit Zarifoğlu) Mertcan Sevimli (Rasim Özdenören), Kemal Uçar (Nuri Pakdil) Çağdaş Tekin (Ali Kutlay) Yiğit Çakır (Akif İnan) ve Orhan Kanalp (Alaaddin Özdenören) gibi oyuncular rol alıyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

“‘7 Güzel Adam’ dizisi 19 Nisan’da TRT 1’de” için 3 cevap

 1. Site Yönetimi diyor ki:

  hangisi doğru , kime inanalım.. Bekir

 2. MERVE diyor ki:

  Maşallah Allah şehrimize hayırlı eylesin, çok sevindim.

 3. çenesiz diyor ki:

  Gazete de gördüğümüz üzere Cumartesi yerine Pazartesi yazılmış. Hatalarını düzeltmek içinde siteye atmışlar yani bu insanlara da bu kadar tepki vermeyin!!!
  İnsanlık hali olabilir böyle bir hata…

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co