“7 Ağustos da Yenikapı da Tarih Yazılacak”

“7 Ağustos da Yenikapı da Tarih Yazılacak”

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak

“7 Ağustos da Yenikapı da Tarih Yazılacak !”

 

KAHRAMANMARAŞ- Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Cuma Namazını Sultan Abdulhamithan Camiinde kılarak camii çıkışında vatandaşlarla sohbet etti ve 7 Ağustos 2016 günü İstanbul yeni kapıda bir tarih yazılacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, 7 Ağustos Pazar günü Yenikapı Miting Alanı’nda gerçekleştirilecek “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne ilişkin, ” Ak Parti CHP ve MHP ve 79 milyonun katılımı ile 7 Ağustos uzun yıllar, Türk siyaseti için gerçekten önemli bir tarih olarak anılacaktır,” dedi.

Başbakan Yardımcısı Kaynak, beraberinde Vali Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İlçe Başkanı Fırat Görgel ve kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile kendisi için hazırlanan ulucamiiye gitmeyerek son anda yönünü Abdülhamithan Camine çevirerek Cuma namazını burada  kıldığı cuma namazının ardından çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu, vatandaşlarla sohbet etti.

MHP den sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katılacak olmasını değerlendiren , Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve CHP’yi tebrik eden Kaynak, “Yani bu ülkenin demokrasisine, milli iradesine, kurumlarına kast edenlerle bunları koruyanlar ayrı ayrı netleşmiş olacaktır. Türk demokrasisi için çok hayırlı olmuştur. 7 Ağustos uzun yıllar, Türk siyaseti için gerçekten önemli bir tarih olarak anılacaktır , CHP , MHP ve Ak Parti ve diğer partilerimizle 79 milyon Yenikapıda kucaklaşacak siyaset kucaklaşacak yeni bir tarihi gün” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, muhalefet partileri ve komuta kademelerinin hep beraber orada bulunacağını dile getiren Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Bu duruş inşallah bunu hala anlamak istemeyen batılı çevrelere de olayın ne olduğunu biraz daha iyi gösterecektir. Hayırlı olmuştur.” ifadesini kullandı.

Milletin de iktidar, muhalefet, sağcı, solcu, Alevi, Sünni dinlemeden meydanları dolduran temsilcilerinin bir arada olmasını arzu edeceğini vurgulayan Kaynak, 7 Ağustos’ta çok güzel bir tablonun oluşacağını  bu sebeple herkesi Yenikapıya davet ediyorum, diye sözlerine ekledi.

Dün gece saat 22 30 gibi Kahramanmaraş’a gelerek Demokrasi nöbetine katılan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, özel ziyaretler ile güne başladı.. Cumadan önce

Şehit polis Melemir’in ailesine taziye ziyareti

Başbakan Yardımcısı Kaynak, açıklamalarının ardından Bingöl’deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Duran Melemir’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Onikişubat ilçesi Şazibey Taziye Evi’ndeki ziyarette Kaynak, şehit Melemir için okunan duaya katıldı.

Şehidin eşi Mine, annesi Pakize ve babası Mustafa Melemir’e taziye dileklerini ileten Kaynak, aileye başsağlığı temenni etti.

Anne Pakize Melemir, Kaynak’a, “Vatanımız sağ olsun. Acım çok büyük. Acımı içimde yaşatıyorum ama yeter ki vatanımız sağolsun. Yeter ki evlatlarımız sağ olsun. Çok gururluyum. Bu gurur dolayısıyla ayakta duruyorum.” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co