39 mazeetim var

39 mazeetim var

39 mazeretim var !..

Osmanlı son dönemi : bugün olduğu gibi AB ülkeleri ve Dünya devletleri Osmanlıyı hasta adam ilan etmişler , kendilerine göre düzenlemeye çalışıyorlar..

1900-1920 arası bakın aynı oyunlar..

Bugün hayır diyen Avrupa o günde aynı oyunları oynuyor..

Osmanlı Balkanlara vali atamış, vali haber göndermiş : şehre girişimde 40 pare top atışı ile karşılana diye..

Vali şehre giriyor, tık yok..

Ne top atışı var nede karşılama..

Makamına oturuyor.. önce emrimi yerine getirmeyen şu topçunun kellesini kesip bana getirin diyor..

Vali biraz düşünüyor ve kararını değiştirerek:

önce bir topçuyu dinleyim sağ bana getirin emrini veriyor..

Topçu valinin karşısına çıkıyor: Sayın valim 39 mazeretim var diyor..

Vali : söyle neymiş diyor..

Topçu : bir barut yok !.. diyor..

Vali : tamam gerisini sayma seni af ettim diyor..

Barut olmayınca : diğerlerinin hiçbir önemi kalmıyor..

Bugün bizimde evet dememiz için 39 mazeretimiz var…

Bu mazeretleri ortadan CHP kaldırsın hep beraber hayır diyelim..

Bir yolcu ve savaş uçağı fabrikası istiyoruz yerli ve milli yapa bilecek mi ? (1947 de Kayseri de uçakları yere kömdüler., fabrikasını kapattılar)

CHP çıksın : 3 ay içinde 3 yıl içinde uçak fabrikası kuracağım, partimizin zenginlerine yaptıracağım desin ortay icraat koysun : bizde canı gönülden hayır diyelim..

İki : CHP 16 Nisan dan önce CHP li zengin iş adamlarına en az 5 marka da otomobil üretimine başlıyoruz, yerli otomobil fabrikalarımızı kuruyoruz desin temel atsın bizde hemen canı gönülden hayır diyelim..!

Üçüncü olarak: terör örgütlerini destekleyen batıya dur diyeceğiz, Avrupa ülkelerin bölücü terör örgütlerinin hamisidir.. Türkiye böldürmeyiz, teröre kurban ettirmeyiz ,” diyerek dik duruş göstersin canı gönülden hayır kampanyasına destek verelim..

Dördüncü olarak: CHP milli ve yerli olacağım, Türkiye Cumhuriyeti halkı bir bütündür, Müslümanında, gayri müsliminde hak ve hukukunu koruyacağım, biz her renkden insanla Türkiye Cumhuriyetiyiz desin : uygulamada da göstersin başımızın üzerine hep beraber hayır kampanyasına destek verelim.

Camiilerin satılmasını, Milli Uçak Fabrikasının kapatılması özel sektörün önünün kesilmesini, vakıf mallarının nasıl yağmalandığını, insanlarımızın inanç değerleri ile chp döneminde nasıl oynandığını , Devrim otomobilinin nasıl saf dışı bırakıldığını , Boğaziçi köprüsü, Fatih Sultan Mehmet köprüsü , Yavuz Sultan Selim Köprüsü, ve otobanlara, fabrikalara, sanayi kuruluşlarına, yerli üretime karşı çıkmalarından dolayı özür dileyerek gerçekleri anlatsınlar,. Özür dilesinler hata ettik desinler, bizde hayır kampanyalarına destek verelim..

Kısaca bizim CHP hayır kampanyasına destek vermemek için 39 mazeretimiz var ki bunun hiç birine cevap veremez ve izah edemezler..

Türkiye de CHP , yerli ve milli olmadığı sürece iktidara gelmesi mümkün değildir..

1924 den 1950 yılına kadar bu millete yaptığının hesabını veremez ki : bu millet kendisinin hayır kampanyasına destek versin..

Ekmeğin karne ile dağıtıldığı dönemi, CHP ‘li belediyelerdeki çöp dağlarını ve susuz geçen günleri akmayan muslukları, kesilen suları bu  halk unutmadı.

İstanbul büyükşehir belediye başkanı ola Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , bir yandan çöp ağlarını temizledi bir yandan ise su meselesini çözdüğü günleri daha unutan olmadı..

Bu sebeple bizim evet dememiz için binlerce mesele var : biz bunun için evet diyoruz.. CHP ‘nin kampanyasına katılmamız için 39 mazeretimiz var ., bunun için hayır diyemiyoruz, birincisi top atacağız ama barutumuz yok..

CHP barutu olmayınca diğer mazeretlerinin hiç birinin önemi kalmamıştır..

Bu sebeple 80 Milyon biz evet diyoruz.

16 Nisan da evet , evet biz de evet diyoruz.. buyurunuz evet demeye..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co