KSÜ’de Sosyal Medyadaki Gençlik Projesi Kapanış Konferansı Düzenlendi

KSÜ’de Sosyal Medyadaki Gençlik Projesi Kapanış Konferansı Düzenlendi

KSÜ’de Sosyal Medyadaki Gençlik Projesi Kapanış Konferansı Düzenlendi

Kahramanmaraş sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü tarafından Erasmus+ programı çerçevesinde BİLSEK Derneği tarafından yürütülen “Sosyal Medyadaki Gençlik” adlı AB gençlik projesinin temel eğitimleri ve kapanış konferansı düzenlendi.

ksügen1

14-25 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşen Erasmus+ Sosyal Medyadaki Gençlik Projesi kapsamında; 17 Ekim 2017 Salı günü Yabancı Diller Yüksekokulu Bilgisayar Laboratuvarlarında, Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitim Bölümü tarafından 3 ülkeden 24 katılımcıya iki oturumda olmak üzere toplam 6 saatlik sosyal medya ve google uygulamaları eğitimi verildi.

ksügen2

24 Ekim 2017 Salı günü ise KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda Eğitim Fakültesi tarafından açık ders şeklinde gerçekleştirilen Proje kapanış konferansı düzenlendi. İngilizce olarak yürütülen ve Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce Hazırlık Programına kayıtlı öğrencilerin de katılım sağladığı konferansta iki turlu moderasyon eşliğinde sunumlar gerçekleştirildi.

ksü gen

Konferans kapsamında Slovakya’dan Klaudia Mojžišová “Cultural Differences (Kültürel Farklılıklar)”, Türkiye’den KSÜ Eğitim Fakültesi öğrencisi Merve Nur Köroğlu “Education in Social Media (Eğitimde Sosyal Medya)”, yine Türkiye’den KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Murat Uncu “Social Media Marketing (Sosyal Medyada Pazarlama)”, Makedonya’dan Edonna Polozhani “Youth in Social Media (Sosyal Medyada Gençlik)”, Slovakya’dan Natália Mrázová “Media in Slovakia (Slovakya’da Medya)” ve Makedonya’dan Atixhe Hirda “Differences and Similarities Between Turkey and Macedonia (Türkiye ve Makedonyanın benzerlik, farklılıkları)” başlıklı sunum yaptılar. Proje çıktıları ile ayrıntılı bilgiye www.bilsek.biz adresinden ulaşılabilir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co