“30 ayrı yatırım yapacağız”

“30 ayrı yatırım yapacağız”

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun

“30 ayrı yatırım yapacağız”

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş İl sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun, Ek hastane binası, sağlık ocakları olmak üzere 30 ayrı yatırım planladıklarını söyledi.

Önceki gün gazeteci Bekir Doğan, Mehmet Fiskeci, Neşe Yıldızhan, Halil Hınaz, AdemGemci ile bir araya gelen Kahramanmaraş İl Sağlık müdürü Murat Coşkun, Sağlık Müdür Yardımcısı iken, İlker Çitil’in milletvekili olmasıyla boşalan sağlık müdürlüğü kadrosuna 10 Şubat tarihinde atanan Dr. Murat Coşkun, merkez ve ilçeler dâhil olmak üzere, 30 yatırımın 2016 yılı yatırım programına alınması için teklifte bulunulacağını söyledi.

Sağlığa 117 milyon

sağlıkmüd (2)

Gazetecilerle sohbet eden ve onların sağlıkla ilgili gündeme dair sorularını cevaplandıran İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun, sağlık hizmetlerinin daha seri ve daha kaliteli verilebilmesi için Kamu Hastaneler Birliğinin kurulmasının isabetli bir karar olduğunu belirterek, toplam 117 milyon liralık sağlık hizmet yatırımı hakkında bilgiler verdi.

Coşkun, personel lojmanlarının yıkılması ile birlikte, bu alana yeni bir hizmet binası yapacaklarını kaydederken, mevcut binanın da çürük olduğunu belirtmeden geçemedi, “Teklif edilecek bu yatırımlar, 2 ay sonraki il koordinasyon kurulunda gündeme getirilecek.  Çünkü acil ihtiyaç var. Mevcut kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi bitişiğinde 10 dönümlük bir alan varken, bunun 3 dönümü alındı, kalan 7 dönüm için mahkeme süreci devam ediyor. Kamulaştırıldığında, bu alana ikinci biri ağız ve diş sağlığı merkezi düşünüyoruz” dedi, cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın da Kahramanmaraş’a geldiğinde söylediği gibi, 500 yataklı hastaneden söz etti, yıkılın eski devlet hastanesi arsası için de, yapılacak 200 yataklı hastane için de Sağlık Bakanlığına teklifte bulunulacağını sözlerine ekledi.

sağlıkmüd

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co