3 mayıs Türkçülük Günü Kapıçam’da kutlandı

3 mayıs Türkçülük Günü Kapıçam’da kutlandı

3 Mayıs Türkçülük Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi  Kahramanmaraş’ta da düzenlenen programla Kapıçam’da kutlandı.

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen 3  Mayıs Türkçülük Günü etkinlikleri dolu geçerken, gençler gönüllerince eğlendiler.

ulku

3 Mayıs Türkçülük Günü etkinliklerinde konuşma  yapan Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Mesut Kaplan şunları söyledi; “  3 Mayıs, Türk milliyetçiliği ülküsünü en sert haykıran H.Nihal Atsız’ın önderliğinde başlatılan kutlu savaşın zafer naralarıyla Türk’ün makus talihinin değiştiği gündür. Bu açıdan maziyi hatırlayıp gelecekle ilgili umutlarımızı yeşerteceğiz. Her çile sonrası olgunlaşarak büyüyen Türk milliyetçiliği hareketi 3 Mayıs Türkçülük Bayramının anlam ve öneminde yatan tüm gerçekleri yürek ve beyinlerimize kodlayarak sevdalarımızla, ülkülerimizle Türk milleti için var olacağız.

ulku2

Küreselleşen dünyanın birçok sinsi atmosferinde, milleti millet yapan değerlerin kurban edilmesini tüm güçleri ile savunanlar, Türk milliyetçilerinin iman ve azmi karşısında tutunamayacaklardır. Türk milliyetçileri çıktıkları hiçbir yoldan geri dönmemişlerdir. Ufkun genişliğinde verdikleri mücadelede şartların en ağır yönünü yaşasalar bile, zafer her daim bizlerin olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, Türklük bayrağını her türlü fırtınaya karşı dalgalandırmayı kendilerine hayat felsefesi edinmiş   ülkü devleri, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H.Nihal Atsız, Reha Oğuz Türkkan, Orhan Şaik Gökyay, Necdet Sançar, Fethi Tevetoğlu, Zeki Velidi Togan, Muzaffer Eriş, İsmet Tümtürk ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz.

ulku3

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak; 3 Mayıs Türkçülük Bayramını, Türk Milliyetçilerine ve Türk gençliğine, Türk gelenek ve göreneklerini yaşatmak ve sürekli hafızalarda canlılığını korumak için emin adımlarla yolumuza devam etmekte kararlıyız. İnanıyoruz ve Başaracağız.   3 Mayıs 1944 Türkçülük Bayramının yıldönümünde Türk milletinin mutlu ve huzurlu günlerde muhataplık bulması dileklerimizi sunuyoruz.” Dedi.

3 Mayıs Milliyetçiler günü münasebetiyle bir de konser gerçekleştirilirken 3 gün süren etkinlik son gününde Ozan Manas ve Ozan Arif Atılgan konseri ile gençler gönüllerince eğlendiler.  Türkçülük Günü’ne yoğun bir katılım oldu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co