Parlakyiğit; “Çocuklarımın ve torunlarımın geleceği için kaygılıyım”

Parlakyiğit; “Çocuklarımın ve torunlarımın geleceği için kaygılıyım”

Parlakyiğit; “Çocuklarımın ve torunlarımın geleceği için kaygılıyım”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 dönem Kahramanmaraş İl Başkanlığı, bir dönem Kahramanmaraş Milletvekilliği yapan, darbeler gören, ama siyasetten kopmayan, gönül verdiği partisi CHP’li olmakla gurur duyan Mehmet Parlakyiğit, gelecek için endişelerim var dedi.

parlakyiğit (4)

“Torunlarıma bırakacağım en büyük ve onurlu miras CHP’li olmaktır” diyen TBMM CHP 24. dönem milletvekili inşaat yüksek mühendisi Mehmet Parlakyiğit, bazı gazetecilerle  bir araya gelerek, hem yerel, hem ulusal siyasete ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Sohbete sırasında 16 Nisan’da yapılacak yeni anayasa ve başkanlık sistemine dair düşüncelerini de dile getiren siyasetin duayen ismi Parlakyiğit, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk ve İsmet İnönü’yü hedef alan ‘tek adamlık’ eleştirilerine katılmadığını söyledi.

wwwwwwwwwwwww(1)

Referandum  oylamasında ‘hayır’ oylarının yüksek çıkma ihtimali var diyen  Parlakyiğit, Cumhurbaşkanı ve AK Partililerin hayır kampanyasına destek verenleri vatan hainliği ile suçlamasını kabul edemeyeceğinin altını çizdi. Siyasette ve ekonomide istikrarın kaybolduğunu, ülkenin Ortadoğu bataklığına saplandığını, AB ülkeleri başta olmak üzere komşu ülkelere ekilen öfke, nefret ve kin tohumlarının meyvesinin acı, faturasının ağır olacak.  Ülke her geçen gün yalnızlığa itiliyor. İçerde söylenenler tabandakileri etkileyebilir ama, gerçekleri görenlerin referandum’ da ellerini vicdanlarına koyarak hayır oyu kullanacaklarına inanıyorum” dedi

Parlakyiğit; “ Vatandaşların renklerini, oylarını belirtmeye korktuklarını, ortaya konan korku imparatorluğu Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de de yıkılacak. Tüm yetkilerin bir Kişiye teslim edilmesi doğru değil. Meclisi feshetme yetkisi, Bütçeyi Cumhurbaşkanının yapması ve en Önemlisi de, Yargıyı ele geçirmesi, Milletvekili sayısının 600’e çıkarılması, Cumhurbaşkanı hakkında soruşturma açılmasını istemek için en az 301, soruşturma açılabilmesi için en az 360, Yüce Divan’a sevk edilebilmesi için de en az 400 oya gereksinim vardır. Buda yargılanmasını nerdeyse imkansız kılacaktır. Tek adamlık Türkiye’ye büyük zarar verir” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co