28 ŞUBAT FETÖ VE AYDIN DOĞAN KUMPASI

28 ŞUBAT FETÖ VE AYDIN DOĞAN KUMPASI

28 Şubat bir dönem unutulmaya çalışılsa da son günlerin en önemli gündemlerinden…

28 Şubat 1997 Yılında MGK’ nın dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan’a karşı bazı zorlamaların ve tehditlerin bir başka ismidir. Bu adeta bir darbe provası niteliği taşıyordu. Yirmi tank Ankara Sincan sokaklarında gövde gösterisi yaparak halkı sindirme, gözdağı verme hareketiydi.

Bu dönemde muhafazakâr kesim çok zarar görmüş, başörtülü öğrencilerin mağduriyeti başlamış, üniversiteler de ikna odaları kurulmuştu. Müslüman ülkede Müslümanlara eziyet ediliyordu. Kendini İslam’a hizmet etiğini her fırsatta dile getiren FETÖ’ nün zaman gazetesi ve Samanyolu televizyonun da o günlerde ki açıklamalara bakın:

“Hükümet gitsin. Asker demokratik yollarla sorunların çözümünü istedi. Asker Anayasal yetkisini kullandı” diyordu. Hâlbuki Asker demokratik davranmıyor, anayasal haklarını da istismar ediyordu. Kimsenin sesi çıkmıyor, Erbakan’da MGK karalarını imzalamak zorunda kalmıştı. FETÖ ve Aydın Doğan’ın gazeteleri Paşa paşa imzaladı diye alay ettiler. Ey FETÖ! Hani sen İslam’a hizmet ediyordun? Başörtülü öğrenciler okula alınmadı, ikna odalarında psikolojik baskılara maruz bırakıldılar. O mazlumların yanında hiç durmadın buna rağmen Askerin darbe tehditlerini savundun.

Doğan grubunun gazeteleri ve Televizyonları da “Rejime ince ayar, demokrasi işliyor Nasıl demokrasi ise her fırsatta MGK’nın kararlarını savundular…

FETÖ 28 Şubat’ı fırsata çevirerek Devletin en kritik yerlerine kendi adamlarını yerleştirdiler. Aydın Doğan ise gazete manşetlerinde “Hükümeti ben kurar ben yıkarım” havasındaydı.

Son günlerdeki açıklamalar ve haberler Doğan da ne ses bıraktı, ne de hava Türkiye Gazetesi Yazarı Batuhan Yaşar’ın Aydın Doğan’ın dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Baş Danışmanı Ahmet Sever’ e yazdığı mektubu köşesinde deşifre etti…

Mektup harfiyen şöyle:

Ahmetciğim:

Bu kanunun 3-2b maddesinin 2003 yılında çıkarılan vergi barışı kanunundaki hüküm ile paralel olmasının mükellefler arasında adalet ve eşitlik sağlanması bakımından önemli olduğunu anlatmış ve bu maddenin bu hükmünün iptali konusunun gündeme getirilmesini rica etmiştim. Ancak ekli metinden anlaşılacağı gibi bu fıkranın iptali mükelleflerin daha da aleyhine olacağından iptal yerine bu fıkranın düzeltilmesinin sağlanması önem arz etmektedir.

İkinci konu ise, kanunun onaylanmadan önce mükellef hakları da dikkate alınarak bu açıdan da her yönü ile değerlendirilmesinin uygun olacağı düşünülmektedir.

Yardımların için şimdiden teşekkür eder, sevgiyle gözlerinden öperim.

Aydın DOĞAN

Mektup Aydın Doğan’ın perde arkasından nasıl kanunsuz işlere tevessül ettiğinin ispatı değil midir?

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co