23 Nisanı kutluyoruz

23 Nisanı kutluyoruz

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek:

“MİLLET İRADESİNİN KAYITSIZ, ŞARTSIZ ADRESİ TBMM’DİR”

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, milli idarenin kayıtsız ve şartsız adresinin Türkiye Büyük Millet meclisi olduğunu kaydetti.

Başkan Mahçiçek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920’nin Türk tarihi içerisinde çok önemli bir yeri olduğunu belirtti. Başkan Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimiz, tarihindeki en makus günleri yaşadığı bir dönemde azim ve inançla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ortaya çıkarmış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde verdiği milli mücadeleyle ‘Gazi Meclis’ olarak tarihe geçmiştir.

Ancak maalesef aradan geçen 95 yıl içerisinde bir çok kez milli iradeye prangalar vurulmak istenmiş, Gazi’nin ‘hakimiyetbilakayd-u şart milletindir’ sözleri kulak ardı edinmiştir. Fakat ülkemiz AK Parti hükümetleriyle birlikte demokratik alanlarda attığı adımlarla bu vesayet günlerini geride bırakmış, milletimiz de ‘iradesine’ sahip çıkmıştır.

Bilindiği gibi bu önemli günü anlamlı kılan diğer etken iseAtatürk’ün bu günü çocuklara bayram olarak armağan etmesidir. Bizler de yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımızın, eğitimli, sağlıklı ve donanımlı bireyler olarak yetişmesini, ülkemizi gelecekte çok daha iyi noktalara taşıyabilmelerini ümit ediyoruz. Bu nedenle de yerel yöneticiler olarak çocuklarımıza, daha yaşanılabilir, daha sosyal ve daha modern bir ülke bırakmaya gayret ediyoruz. İnşallah yarınlarımızın bugünlerden çok daha güzel olacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co