22 Kasım da seçim var

22 Kasım da seçim var

22 Kasım2015 Pazar günü seçim

Yada :Ak Parti hükümeti !

 

7 Haziran 2015 seçimleri geçip giderken: Türkiye bir belirsizliğin, girdabın içine çekti..

İlk gün : İstanbul Barosunun şikayeti ile Yavuz Sultan Selim köprüsünün bağlantı yollarının yapımı durduruldu.

İkinci : hamle , İstanbul Hava Alanı yapımı durduruldu.

Bu iki olay bize tarihi hatırlattı:

Bakın Kahramanmaraş Hava Alanını önünde bir petrol var: Mahkemesi sebebi ile 30 yıldır istimlak edilemiyor !

Kahramanmaraş Adana Karayolu, Bölge trafik karşısında bir çırçır fabrikasının bahçesi yola gitmesi sebebi ile açılan dava ve 25 yıldar devam ediyor..

Menzelet Barajının temelini 1972 de attık : 1980 yılına kadar, yani İhtilal sonrası Ulusu hükümetine kadar bir çivi çakmadık, Tamamlamak 1988 de 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a nasip oldu.

Afşin Elbistan Termik Santralı yapımı: Adnan Menderes hükümeti ile proje çalışması başladı. Temeli atıldı, 1980 yılına kadar gözle görülen bir inşaat işi olmadı.. Ulusu hükümeti ve ANAP hükümeti hız verdi, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Başbakan Turgut Özal tarafından açılışı yapıldı..

Atatürk Barajı GAP projesi 1967 de başlıyor amam tamamlamak Merhum Özal’a nasip oldu, onun döneminde başlandı ve bitirildi.. Türkiye bütçesi harcandı ama tamamlandı..

Bu örnekler sadece Kahramanmaraş ile sınırlı değil, Bütün Türkiye de hemen hep böyle olmuştur.

Milletin adamı Adnan Menderes Projelendirmiş, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Prof.Dr. Necmettin Erbakan, Alpaslan Türkeş hükümetlerinde temelleri atılan tesisler, barajlar , göletleri, tamamlamak, 1980 sonrası Ulusu ve Turgut Özal hükümetine nasip olmuştur.

ANAP döneminde temeli atılan ve sonra yapılamayan tesisleri tamamlamak ise 2002 Seçimlerinden sonra Ak Partiye nasip olmuştur..

Çok özet geçtiğim tarihimiz maalesef ki bu!..

Dönüyorum başa: kimse ortak hükümette girmek istemiyor.. girilse de netice de alınamaz..

MHP’nin şartlarını Ak Parti kabul ederse : Ak Parti diye bir şey kalmayacak..

CHP’ye Başbakanlığı Ak parti verirse : millet biz size yüzde 41  ve 258 vekil verdik nasıl başbakanlığı CHP verisiniz diyerek ilk seçimde fatura kesecektir..

Bu şartları ak partinin kabul etmesi mümkün değil ?

Ancak : Devlet Bahçeli de , Kemal Kılıçtaroğlu da kendini temize çıkarmak için: “biz kapıyı açtık ak parti kabul etmedi !” politikası yapıyorlar..

Bunu millet yemez !.. biz bunları geçmişte çok gördük..

Başbakan Ahmet Davutoğlu : 1. Turda hükümeti kuramazsam görevi Cumhurbaşkanına iade ederim ,” sözüne dikkat edin !..

Buradan benim çıkardığım süreçle birlikte : ilk seçimi Kasım 2002 de kazanan ak parti bu defa 22 Kasım 2015 Pazar günü yeniden sandıklardan en az 300 vekille çıkacaktır..

Halkımız : olup bitenleri çok iyi gördü ve tahlilini çok iyi yapıyor..

Türkiye’nin hayati önem arz eden projeleri : Hava alanı, 3. Köprü, Nükleer santral dur diyen mahkeme ! nasıl mahkeme kime çalışıyor bunu iyi görüyor..

En az yüzde 50 oyla Ak Partinin yeniden hükümette gelerek: geçmişini de bir süzgeçten geçirerek yeniden hükümet olması kaçınılmaz oldu.

Dündür- Bugün bugündür diyen bir zihniyetin sonu gelmeyeceği kesindir: dün ak partinin davulunu çalanlar bugün : CHP iktidar olursa , başbakan Kemal Kılıçtaroğlu olursa diye hesap yapmaya başladılar..

Bütün bunları görmek gerekiyor..

Türkiye Cumhuriyeti : artık devlet olmalı, biz halen devlet olamadık..

Hükümetler değişir seçimle gelir, seçimle gider ama devletin işi yürümesi gerekir, bizde hükümet yıkılıyor, devletin işi yan yatıyor..

Yeni Türkiye Cumhuriyeti devletini görmek dileği ile 22 Kasım 2015 Pazar günü buyurun sandık başına diyorum..

Bu benim görüşüm, olmaya bilir.. hükümet kurula bilir .. Ak Parti azınlık hükümeti kurula bilir ki, bazı milletvekilleri güven oyu vereceklerini söylemeye başladılar..

Hükümet Programı bizim arzumuza göre olursa güven oyu veriz diyen vekil sayısı 100’leri buldu. Ki her vekil 2 yıl vekillik yapmak istiyor bunu da göz ardı etmiyoruz..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co