2016’YI NASIL BİLİRSİNİZ?

2016’YI NASIL BİLİRSİNİZ?

2016’yı nasıl bilirsiniz? Diye bir sual edilse, hiç şüphesiz 15 Temmuz darbe girişiminin derinden yaralayan, tarihin sayfalarına yazılan, devleti ele geçirmek isteyen FETÖ terör örgütünün ihanet gecesi olarak hafızalardan çıkmayacaktır.

15 Temmuz demokrasi zaferi de hafızalardan silinmeyecek nesilden nesile anlatılacaktır. Aziz milletin tanklara, toplara, savaş uçaklarına karşı dik duruşu, canı pahasına şanlı mücadelesi unutulmayacaktır.

Darbeci ihanet çetelerine ilk kurşunu sıkarak şehadet şerbetini içen şehit Ömer Halis Demir unutulmayacaktır.

Darbeci askerlerin TRT’yi işgal ederek silah zoruyla, hain kalkışmanın bildirisini okutturdukları spiker Tijen Karaş’ın gözlerindeki korku, üzüntü boğazında düğümlenen hıçkırıklarını sökemeyişi hafızalardan çıkmayacaktır.

Darbe girişimine kalkışan hainlerin kendi silahı ile kendi milleti üzerine en acımasızlığıyla ateş ettiği hiçbir zaman unutulmayacaktır.

2016’nın 15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamayan terör örgütleri kudurmuş halleri ile askere, polise, sivil halka kalleşçe, alçakça saldırılarını artırdı. İstanbul’da, Ankara’da, Mardin’de, Diyarbakır’da, Gaziantep, Bingöl, Adana’da, Kayseri’de cennet vatanımızın birçok yerinde terör eylemleri ile toplumu birbirine düşürmek istediler. Milleti, devletine karşı kışkırtmak istediler. Alçak terör örgütü her saldırısında milletin bütünleşmesini, bir olma ruhunu gördükçe kudurdular. Tüm terör örgütleri küresel güçlerin desteği ile birleşerek üzerimize geldiler.  Aziz milletimizi bölemediler, bölemeyecekler.

Suriye’de yapılan zulümlere de kayıtsız kalmayan Türkiye gelen mültecilere kapılarını açması dünyaya insanlık dersi vermesi de unutulmayacak.  Türkiye’nin Suriye de  “Fırat Kalkanı” harekâtı ile terör örgütü DAEŞ’ e karşı başarılı operasyonu da unutulmayacak.

DAEŞ, YPG, PKK, DHKP-C, FETÖ’ yü kullanan küresel güçlerin ülkemize saldırmasına rağmen yatırımlar tüm hızıyla devam etti. Yavuz Sultan Selim köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Orhan Gazi Tüneli Ilgaz Tüneli 2016’ nın son şaheseri olan dünyada tek olan Avrasya Tüneli gibi eser kazandıranlar da unutulmayacaktır.

2016 yı üzüntüsüyle neşesi ile geride bırakıp 2017’ye merhaba dediğimiz saatlerde yine bir terör saldırısı ile yüreklerimiz yandı. Türkiye düşmanları kana doymuyor.   Paris’teki saldırının bir benzerini İstanbul’un eğlence merkezi Ortaköy’ de  Reina’ yı hedef aldılar. Terörist kapıda ki görevli Polisimizi şehit ederek eğlence merkezine giriyor. Saldırıda 39 kişi hayatını kaybediyor, 65 kişi yaralanıyor. Bu kanlı eylemin arkasında DAEŞ’ in olma ihtimali yüksek…

Türkiye birçok terör örgütleri ile mücadele ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadesiyle; “ Topunuz gelin” her saldırınız bizi daha da güçlendirecektir.

Ey terör örgütlerinin destekçileri, küresel güçler ve uşakları! Bilin ki Türkiye boyun eğmeyecektir.

Türkiye karşısında siz boyun eğeceksiniz…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co