2016-17 devir

2016-17 devir

Kahramanmaraş için 2016 yılı boşa geçip giden bir yıl oldu..

2014 yılında alınan karar ve 2015 yılının başında gelen paraları : 2015 yılının son günlerinde hava alanı terminal binasının yerini acil kamulaştırma ile apar topar kamulaştırma yaptık.. 2 yıl boşa gitti..

Hava alanı çevre yolu ve tel örgüsü ihalesini yaptık.. yapmasına da bir türlü başlayamadık.. 18 Mart 2015 günü hava alanı terminal binası ihalesini yaptık.. geçtiğimiz hafta başbakanımız Binali Yıldırımın katılması ile temelini de attık ama ne zaman biter ? Allah bilir ?..daha bir çivi çakamadık, yakın zamanda da çakılacak gibi durmuyor..

Önceki gün arkadaşlarla oturuyoruz : Maraş vakıf malları üzerinde oturan bir şehir olduğu için itlaf olmadığına karar verdik.. Vakıf malı insanın soyunu kurutur, küçücük kurtun bir dev ağacı yiyerek yıktığı gibi insanı yıkar vakıf malı kimseye hayır etmez..

Kahramanmaraş Gaziantep yoluna 1984 yılında başladık halen tam olarak bitmedi.. 2023 de inşallah biter diye bekliyoruz..

Kahramanmaraş Adana yoluna “Kömürlere kadar olan bölüme “ 1982 yılında başladık, halen bir sıcak asfaltını yapıp bitiremedik.. hedefimiz 2023

Kahramanmaraş Göksun arasındaki yola 2002 yılında Ak Parti iktidarı ile başladık halen bitiremedik.. Türkiye de 18 bin km. duble yol yapıldı.. biz 90 km. bitiremedik.. hedef 2023

Kahramanmaraş Adana yolu üzeri Aksu’ya varmadan bir çırçır fabrikası önünden geçen yol var kamulaştıra işini 1980 yılından beri bitiremedik.. tam 37 sene geçti.. hedef 2023

1982 yılında Kahramanmaraş hava alanı projesi başladı.. önce 910 metre uzunluğunda pisti olan stol tipi hava alanı, yani 10 kişilik uçaklar ve zirai uçaklar inmesi için yapılan bir hava alanı idi.. Sonra hava alanı olsun dendi.. hava limanı olsun istedik hedef 2023

1984 ANAP hükümeti, ile büyük hava alanı projesi başladı.. Hava Alanının önünde engel olan petrol kaldırılması gündeme geldi..

ANAP hükümetleri, Rehayol hükümeti, DYP hükümeti, DSP hükümeti olmak üzere Ak Parti hükümetlerine rağmen geçen 32 yıl sonunda halen petrol istasyonunu kaldıramadık..

Acil kamulaştırma diye bir kanun var : Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan isterse bu petrolü bir saat içinde mühürler kapatır kamulaştırma yapar, bu sorunu kökten çözer kanunen buna yetkisi var.. ne bekliyor bilemiyorum ..

Petrol sahibi Sefa Sezal ‘ın da mahkemeye verme, tenzili bedel davası açma hakkı var ! açar kazanırsa alır kazanamazsa valiliğin verdiği parayı alır..

Kahramanmaraş Gaziantep Karayolu üzeri, de servis yoluna gelen petrolün ruhsatını Karayolları yola fazla çıktığı için iptal ede bilir.. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Servis yolunu yapacağım diyerek ruhsatını iptal ederek, yolu açabilir..

Ama kimsenin böyle bir niyeti yok, bizde yazmaya devam ediyoruz.. hedefimiz 2023

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak: Ak Parti kurucusu, Ak Parti İl Başkanı, Ak Parti Milletvekili, Ak Parti Adalet Bakan Yardımcısı ve bugün Başbakan yardımcısı !

Doğrumu ? evet:

Sevgili Veysi Kaynak abim: rica etme makamında veya konumunda değil, emir verme makamında oturuyor, iki dudağının arasından çıkacak bir emirle bu petrolü bir saat içinde kapatır.. Kahramanmaraş Gaziantep yolunu da üç ay içinde yer altına alarak bu meseleyi kökten çözecek gücü var ve iki dudağının arasındadır..

Herkes bir emir bekliyor: Sayın Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak, “ Yapın “ diyecek emir verecek.. çünkü emir verme makamında oturuyor.. emir vermek için ikincisi :

THY Genel müdürü ve Özel hava yolları şirketlerinin sahiplerini çağıracak ve emir verecek..

Kahramanmaraş İstanbul

Kahramanmaraş Ankara

Kahramanmaraş Kıbrıs

Kahramanmaraş İzmir

Kahramanmaraş Antalya

Bağlantılı Kahramanmaraş Yurt dışı seferleri istiyorum.. karşılıklı ve her gün en az 10 uçak seferi istiyorum diyecek emir verecek.. biz emir vermesini bekliyoruz..!

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne kadar, Başbakan yardımcılığı makamını ilk defa aldık.. Bugüne kadar  hep rica etme isteme makamında bulunuyorduk.. Oysa bugün emir verme makamında bulunuyoruz.. 2023 ‘ü beklemeden Sayın Başbakan Yardımcımız emir vermenizi bekliyoruz..

2017 yılının ilk günü veya 2. Günü olan 2 ocak 2017 Pazartesi günü Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak ‘dan emir vermesini bekliyoruz.. emir, yapın demesini bekliyoruz..

2016 boş laflarla geçti gitti..

2017 bizler için yeni bir başlangıç olmalıdır.. bunun için emir bekliyoruz..

2017 yılında herkese mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co