2015 Milletvekili adayları

2015 Milletvekili adayları

2015 Milletvekili adayları

Fatih Mehmet Erkoç

Bugünlerin birinci konu başlığı : 2015 de milletvekili adayı olmak !.. Aday olacaklar “koç” kesecekler

CHP ve MHP de aday adayları bir bir çıkmaya başlarken, Ak Parti de ise derinden deprem olmaya başladı.. herkes derinden gidiyor..sesiz sedasız, derinlikte “Koç” keselim diye..

Kimse dışarıya renk vermiyor.. hele basına asla : “Koç”

Gizli vekillik kulisi yapan yakın tanıdığım: Aday mısın ? diyorum, gülüyor.. değilim veya adayım demiyor.. Ak Partide herkes yerin 3-4 km. derinliğinde çalışıyor.. “Koç” yeşili sever..

9 kişinin ismi ortaya çıktığında deprem olacak: bugün çalışan o kişiler yarın ben aday olmamıştım.. olsaydım kazanırdım diyecekler.. “Koç” gibi

Mevcut Vekillerden : Sıtkı Güvenç , Yıldırım Ramazanoğlu aday olur gözü ile bakılırken, Mahir Ünal’ın İzmir adayı olacağı bugün konuşulmaya başladı.

Ak Partinin kurucusu, Kahramanmaraş’ın sevilen iş adamı, bir dönem İl Genel Meclis üyeliği yapan ve en son seçimde temayül yoklamasında il ikincisi çıkan ancak listeye giremeyen Mahmut Arıkan ismi ön plana çıkıyor..

Mahmut Arıkan bu defa kesin aday olarak görülüyor..

İdris Tercan’ın ilk 4 içinde yer alması kesin gözü ile bakılırken, Sıralama nasıl olur sorumuza Ak partiler ise : Mahmut Arıkan, İdris Tezcan, Sıtkı Güvenç,  Yıldırım Ramazanoğlu ile devam eden bir liste altına üstüne birilerinin daha yazın.. diyorlar..son günlerde en çok konuşulan ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un ve Metin Doğan Milletvekili adayı olacağı yönünde herkesin dilinde dolaşan söylenti. Neden olmasın “Koç” gibi olur diyorlar..

Fatih Mehmet Erkoç’un 9 aylık başarılı (!)  çalışmasından dolayı milletvekilliği kesin gözü ile bakanlar varken, diğer vekil adayları kim olur denildiğinde en az 150 aday adayı çıkar çıksın sıralama yaparız diyorlar..”Koç”ları görelim diyorlar..!

Kahramanmaraş eski belediye başkanı Mustafa Poyraz: Pusuda beklerken, Ak Parti de en az 150 kişinin aday adayı olarak çıkması bekleniyor..hatta kesin diyenler bile var..

İşini sağlama alacak isim ise : Ak Parti İl başkanı Metin Doğan

Nede olsa bizim köylü: Koç’u atı , eşeği iyi bilir..17 Ocak 2015 Cumartesi günü Ak Parti Kahramanmaraş il başkanlığı kongresi var.. Mevcut il başkanı  Metin Doğan , Vekil adayım ? olsam, İl Başkanı Adayımı ? olsam arasında gelip giderken, 12 Ocak Pazartesi günü sanırım düzenleyeceği basın toplantısı ile buna son noktayı koyacak gibi duruyor..

Metin Doğan : Sağlam işi sever ve işini şansa bırakmaz !.. işini sağlam yapar onun için ben aday olacağı kanısında değilim, olsa olsa İl başkanlığına devam diyecektir..”Koç” gibi..

9 ay da köklü projelere el atan Kahramanmaraş’ın ufuk ve vizyonunu etkileyecek isim olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un adının Milletvekiliği için sık geçmesi kendisinden de olumlu veya olumsuz açıklama gelmemesi üzerine halkın yorumu: “ Milletvekili olacak “ şeklinde olmaya başladı.

Hak böyle diyor ama : Ben sanmam !..

Genç : Dinamik, enerji dolu, Mühendis, hem de yüksek mühendis : sevdası Kahramanmaraş olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 9 ayda yaptıkları (!) ile kendini kabul ettirdi… adı milletvekilliğinde geçmeye başladı.. olur mu ? olursa “Koç” gibi olur !..

Belediye Başkanları, Devlet Memurları, Parti yönetiminde olan kişiler, velhasıl 10 Şubat’ta istifa etmesi gerekenler istifa ederlerse : geri de görevine dönmezlerse her halde Kahramanmaraş o gün 2. 12 şubat kurtuluş bayramını yapacaktır.. 2016 da bir 10 Şubat Kurtuluş bayramı birde 12 Şubat Kurtuluş bayramı yaparız peş peşe ! hem de “Koç “gibi

Ağustos ayı zaferler ayı olarak bilinin bir çok zafer Ağustos ayında kazanılmıştır.. Kahramanmaraş’ta 1919 da milli mücadeleyi 12 Şubat’ta kazandı.. sanıyorum 10 Şubat günü ikinci milli mücadelesini kazanacaktır..! “Koç” gibi..

İstifasını beklediğimiz önemli kişiler var, Allah Kahramanmaraş’ı korusun onlar giderse Kahramanmaraşlı ikinci tarihi zaferini kazanmış olacaktır..

Hıyarın : Başı, Dut’un sonu iyi olur demiş atalarımız..

Atalarımız bir lafı boşuna söylemezler..

Bir bildikleri vardır.. 9 ayın tahlilini iyi yaparak bir söz söyleyeceklerinden eminim.. bakalım önümüzdeki günlerde göreceğiz koç yiğitleri !..

Ortaya ne koçlar çıkacak : adayım adayım diye de : aday adaylığını geçe bilirler mi bilemiyorum..

Adaylığı kesinleşenler ise : “Koç’u” (!) keserler de

Halk onlara sorarsa bugüne kadar ne yaptın diye !.. ne cevap verirler bilemiyorum..

Aday adaylarına sesleniyorum: “Şekeriniz” bol olsun, “Reklamlarınız “ bol olsun, “yemekleriniz “ bol olsun, her birinde bir “koç” kesin !.. ikram ve hürmetleriniz güzel olursa oyumuzu vere biliriz.. bol “koç” kesin

Bol “ Koç “ kesmeniz dileği ile..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co